Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

jeszczedl

New member
Jak przeglądam oferty sprzedaży na ten tv to jest coraz mniej dostępny. W euro juz jest tylko w sklepach a w media, awans, i electro to ta sama spółka terg s.a. Dziwne ze nie ma go w saturnie i media Markt. Czyżby juz philips go wycofuje ze sprzedaży w obawie o falę reklamacji? I coś tego updateu nadal nie ma a miał być na początku grudnia wg pracownika philipsa.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Gucio2004

New member
Witam, muszę podjąć decyzję dzisiajo zakupie badź nie tego TV. FullHD mi wystarczy nie mam parcia na coś czego jeszcze długo nie będzie (UHD), Mam tv sprzed 3 lat ale nie ma obsługi HUE i matryca chyba jest jakaś felerna bo pod kątem wpada w odcienie fioletu (46pfl7665). Nie jesterm skory wydać na TV więcej niż 4.000 a nowa generacja HDR, AmbiLux itd, jeszcze trochę poczekamy aż nowe tb bedą poniżej ceny 10.000. Ten 50pfh6550 moge braćza 2790 ale śledząc wątek mam mega wątpliwości. Android spoko nie jest mi niezbędny mam sprzęt na którym odtwarzam filmy w mkv. Najbardziej boli 3D ale może poprawią z tym softem. Doradźcie proszę.....
 

patrykos91

Member
Pytanie, czy jeśli nigdy nie widziałem różnicy pomiędzy 50Hz a 100Hz matrycą, to zrobi mi to różnicę?

Pytam ponieważ jako alternatywę do wspomnianego 50PFH6550/88 znalazłem ostatki 47PFS7509/12, który:

+ nie ma Androida - nie gubi ustawień, nie zawiesza się podczas wyświetlania obrazu (?)
+ kosztuje podobnie
- ma matryce 50Hz (tak?)
- jest mniejszy o 3 cale

Muszę podjąć szybką decyzję, moje jedyne wymagania to żeby ten tv miał działający ambilight 3, włączał się i wyłączał w skończonym czasie nie przyprawiającym o zawał i dobrze wyświetlał obraz z HDMI (żebym mu po każdym uruchomieniu nie musiał ustawiać wszystkich ustawień obrazu) - w tych kwestiach powinien działać niezawodnie.

Cała reszta jest mało/nie istotna, (jak za x lat naprawili by wszystkie luki android tv, to może bym skorzystał, teraz jest to nieistotne).

3d, tona apek, KODI, itp mnie w tym momencie nie obchodzi, ale może ten 6550 już spełnia moje minimalistyczne wymagania i ma jakikolwiek potencjał na przyszłość?

Który wybrać?
 

patrykos91

Member
Tylko odbiór osobisty kawał drogi ode mnie, jutro zadzwonię czy dało by radę go jednak wysłać ;<

Wszystkie znaki na niebie i ziemi chcą żebym kupił pfh6550
 

Gucio2004

New member
Kiedyś się zastanawiałem ale cena w stosunku do parametrów bardziej przemawia za 6550. Widziałem oba obok siebie i nie ma co obrazem bije na głowę u iegloroczniaka. Jutro ma do mnie dojechac 6550. Nie wiedziałem dlaczego jest taki gruby teraz już wiem podswietlenie ma Direct LED cżyli po całość a nie Edge Led czyli krawędziowe. Czarny jest naprawdę całkiem czarny. Może nie OLED ale poziom plazmy juz tak.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tutaj chyba najbliżej plazmy to jest 65pus9809 z direct led micro dimming. Obraz w tym TV jest bardzo dobry ale nie aż tak.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Gucio2004

New member
Kup telewizor poniżej 3000 zł z matrycą 100Hz podświetleniem Direct Led - nie krawędziowym jak reszta. Schodzi bo jest go mało a niektóre firmy nie mają zgody na sprzedaż modelu 6550 tylko 6510 Media markt, Saturn itd... Ja tene tv kupiłem dla obrazu i ambilightu, czasami coś obejrzę z dysku ale mam po to blu ray i dodatkowe odtwarzacze. Android, jak nainstalujesz mase rzeczy to się sypie, ciekawe że jak nainstalujesz na kompie programów i Ci zaczyna mulić to też oddajesz na gwarancji - bez przesady. To jest telewizor z funkcjami multimedialnymi. Wkurzam się na Philipsa za błędy w sofcie, ale bez przesady.
 

jeszczedl

New member
Też zdążyłem go zamówić w promocji. Zobaczymy czy go będę musiał oddać. Mam nadzieje że nie. Zdam relacje dla potomnych bo recenzji z hdtv to już chyba się nie doczekamy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bluray

Banned
Sprawdź przy dostawie czy jest czysty i sprawny.
Powystawowce nie są odkurzane.

Daj "chłopakom" dychę na browca za sprawdzenie u Ciebie.
Opłaci się.

W EURO to są już wyłącznie TV po ekspozycji.
Ale szansa w MM/Saturn na taki sam model 65xx pozostaje.
Sieci walczą o prawa sprzedaży wybranych modeli, każdej firmy.
Zapytaj Kikiego o dostępność.
 

shade_

New member
używam już tydzień 6510 ... podsumuje to tak, wkurza mnie od pierwszego dnia. Pilot reaguje jak chce, czasami działa, czasami trzeba kilka razy uruchomic TV. Sam system telewizora to jakas porażka. Zamula strasznie i do tego dość często ma problemy z połączeniem internetowym. Dzwięk w filmach jest dość dobry, ale już muzyka nie ma dynamiki, trzeba sporo się nagimnastykować w ustawieniach zewnetrznego wzmacniacza zeby to jakoś grało. Nadrabia za to jakością obrazu i komfortem oglądania które daje Ambilight.
 
Do góry