Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Czy ktoś też zauważył niepłynne wyświetlanie dynamicznych elementów? Szczególnie widać to przy szybkim poruszaniu, np. ręki. Obraz klatkuje (podobny efekt w windowsie: panel sterowania -> mysz -> opcje wskaźnika -> pokaż ślady wskaźnika :D ).


Kolego kupiłem u niego okulary i jeśli u niego nie kupisz to nie wiem czy tak prędko znajdziesz tańsze okulary fabrycznie zapakowane zaklejone 2 sztuki w opakowaniu bateria itd. zaryzykowałem i kupiłem i pewnie chodzi o uzytkowanika "malypus" wystawił mi aukcję za 1zł z przesyłką 70,99zł, ale na co ci teraz okulary skoro 3D ni dzioła
 

patrykos91

Member
Cześć,
Mniej lub bardziej prześledzilem cały wątek i mam parę pytań przed którymi staje, ponieważ będę kupować tv.

Z racji redukcji cen model 6550/88 kosztuje około 2800zł co jest idealna cena na moje możliwości.

Pytania:
1. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest i jakie wady (filmy/gry) ma ten cały efekt teatru?
2. Czy jeśli uwzględnić wszystkie wady jakie ma ten telewizor, to przy założeniach że wykorzystywał bym go tylko dla ambilightu i strumieniowania z PC/tabletu, a nie korzystał z niczego więcej (bądź korzystał sporadycznie) z jego androidowych funkcji, to też będę miał same problemy? (3d mnie nie interesuje)
3. Czy są jeszcze jakieś tv z 3 stronnym ambilightem bez Android tv? (nie allegro).
4. Czy można zakładać że np po roku, jak platforma zostanie bardziej dopracowana to problemy zaczną znikać wraz z update'ami, czy problemem są tu też kwestie sprzętowe, których się nie zaktualizuje.
5. Czy jeśli dołożył bym z 1000zł to można kupić tv z 3 stronnym ambilighta, pozbawiony tych wszystkich problemów?

Generalnie szukam tv około 50 cali z 3stronnym ambilightem, może nie mieć Smart androida itp, czy da radę dostać coś takiego pd Philipsa, co będzie sprawiać jak najmniej problemów?

Pozdrawiam,
 

cortez8591

New member
Jeszcze w temacie playera:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

Otrzymaliśmy informacje, że aplikacja TVN player powinna wkrótce działać poprawnie, po aktualizacji po stronie jej producenta.
 

hyniks

Member
patrykos91 ten tv w tej cenie do twoich wymagań nada się w 100%. Zwłaszcza w obecnej cenie.

Tapnięte z mojego HUAWEI P8 za pomocą Tapatalk
 

prezmer

New member
Cześć,
Mniej lub bardziej prześledzilem cały wątek i mam parę pytań przed którymi staje, ponieważ będę kupować tv.

Z racji redukcji cen model 6550/88 kosztuje około 2800zł co jest idealna cena na moje możliwości.

Pytania:
1. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest i jakie wady (filmy/gry) ma ten cały efekt teatru?
2. Czy jeśli uwzględnić wszystkie wady jakie ma ten telewizor, to przy założeniach że wykorzystywał bym go tylko dla ambilightu i strumieniowania z PC/tabletu, a nie korzystał z niczego więcej (bądź korzystał sporadycznie) z jego androidowych funkcji, to też będę miał same problemy? (3d mnie nie interesuje)
3. Czy są jeszcze jakieś tv z 3 stronnym ambilightem bez Android tv? (nie allegro).
4. Czy można zakładać że np po roku, jak platforma zostanie bardziej dopracowana to problemy zaczną znikać wraz z update'ami, czy problemem są tu też kwestie sprzętowe, których się nie zaktualizuje.
5. Czy jeśli dołożył bym z 1000zł to można kupić tv z 3 stronnym ambilighta, pozbawiony tych wszystkich problemów?

Generalnie szukam tv około 50 cali z 3stronnym ambilightem, może nie mieć Smart androida itp, czy da radę dostać coś takiego pd Philipsa, co będzie sprawiać jak najmniej problemów?

Pozdrawiam,
1. Tak naprawdę "efekt teatru" jest podobnym zjawiskiem jak przejście z telewizorów 50Hz na 100Hz. Ludzie nie są przyzwyczajeni do lepszej płynności obrazu. Tak jak kiedyś narzekali na płyty CD że są zbyt idealne. Dla mnie, efekt teatru realizowany przez Perfect Natural Motion jest bardzo fajną funkcją urealniającą obraz. Nawet stare filmy pokazują swoje drugie oblicze. Problem może się pojawić jeśli odtwarzasz obraz kiepskiej jakości, z małą liczbą klatek na sekundę. Wtedy PNM może sobie poradzić gorzej z uśrednianiem ruchu niż nasz mózg i wzrok.
2. W takim zastosowaniu ten telewizor nie ma uciążliwych wad, jeśli odtwarzasz obraz przez HDMI. Jeśli chodzi o Miracast i googlecast, tutaj jeszcze nie mam doświadczenia. Jeśli chodzi o ambilight, to tak naprawdę mógłbyś sobie go zasymulować "statycznie" poprzez umieszczenie małej lampki za telewizorem. Ambilight dostępny w Philipsie ustawiony w tryb dynamiczny może być na dłuższą metę męczący. Moim zdaniem najważniejszą zaletą funkcji ambilight jest mniejsze zmęczenie wzroku oraz lepsze subiektywne odbieranie czerni.
3. Raczej nie. Philips ma patent na ambilight do 2020 roku.
4. Najważniejszy obecnie problem to ten dotyczący 3D. Pozostałe można przełknąć i z nimi żyć.
5. Nie sądzę :) Myślę, że producent stara się oprzeć wszystkie bieżące modele o ten sam rdzeń kodu
 

lukasz1983

New member
Jezeli ludzie po przeczytaniu tego calego tematu kupuja 6550, to naprawde musza lubic w zyciu hazard i ryzyko. Pozdrowienia od bylego posiadacza tego Philipsa :)
 

aksulK

New member
Witam

To co polecisz z androidem, Sony?, który ma jeszcze większe problemy z androidem, który nie nagrywa na USB, wprowadzenie tej funkcji przesunęli na luty, miało być w grudniu.

Rozumiem że ten TV nie jest idealny, ale z androidem w tej cenie będzie ciężko coś innego znaleźć.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

patrykos91

Member
Jezeli ludzie po przeczytaniu tego calego tematu kupuja 6550, to naprawde musza lubic w zyciu hazard i ryzyko. Pozdrowienia od bylego posiadacza tego Philipsa :)

Hej,
Znajdź mi proszę telewizor z ambilight 3, w chociaż podobnym rozmiarze, pozbawiony tych wad albo chociaż ich części, w cenie do 4000 zł (może nie posiadać żadnych innych feature'ów oprócz ambilight i gniazd hdmi...), bo hazard to jedno a brak alternatyw to co innego.
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Dla tego Ambiligtu, warto szargać sobie nerwy? Dla mnie to jest zbędny bajer, który po pewnym czasie zaczyna przeszkadzać i irytować, więc go wyłączam a masa wad tego TV pozostaje...
 

aksulK

New member
To pochwal się na co zmieniłeś Philipsa.
Każdy TV który posiada bardziej zaawansowany system sprawia większe kłopoty niż TV który tylko wyświetla obraz.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Powiedziałbym tak:
Jeśli ktoś kupuje TV dla "Smart TV", to zawsze będzie rozczarowany, bo w każdym systemie coś nie będzie działać tak jakbyśmy chcieli...
Kupujcie TV dla jakości obrazu. O reszcie bzdur zapomnijcie !
 

aksulK

New member
Powiedziałbym tak:
Jeśli ktoś kupuje TV dla "Smart TV", to zawsze będzie rozczarowany,

przeważnie będzie rozczarowany, czym więcej możliwości urządzenia tym więcej problemów.

Ale kupując Tv który posiada SMART, chcemy z tego korzystać, to tak samo jakby kupić auto off-road a jeździć nim po ulicach miasta.
W 80-90% osób które kupują dany sprzęt wie czego się może spodziewać, rasowej terenówki nie kupi nikt kto ceni sobie komfort jazdy.

tak samo jest z TV
jak ktoś szuka all in one, to musi liczyć się z problemami, a jak ktoś chce aby wszystko dobrze działało to kupi Tv z idealnym obrazem, do tego dokupi serwer NAS z obsługa KODI, lub kupi media center, dokupi odpowiedni sprzęt audio i będzie miał wszystko czego szukał.
Idealny obraz, duże możliwości multimedialne oraz bardzo dobry dźwięk, tylko ile to będzie kosztować.
 

lukasz1983

New member
Witam

To co polecisz z androidem, Sony?, który ma jeszcze większe problemy z androidem, który nie nagrywa na USB, wprowadzenie tej funkcji przesunęli na luty, miało być w grudniu.

Rozumiem że ten TV nie jest idealny, ale z androidem w tej cenie będzie ciężko coś innego znaleźć.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
Byłbym nieobiektywny, gdybym nie miał 6550, ale miałem i po długich staraniach się z nim rozstałem. Wierz mi, czy też i nie, ale z Sony W755C mam po prostu mniej problemów. Odpalam TV i mam wszystkie ustawienia, które miałem przed wyłączeniem TV. Philips nie miał tak prostej rzeczy. Obraz po prostu świetny. Ambilight? piszę tylko o sobie, ja go wyłączyłem po kilku dniach od zakupu i nie wrócił. Piszę cały czas tylko o sobie i moich odczuciach, mogę jednak odnieść się do Philipsa, bo go miałem i piszę wprost, do Sony nawet nie podskoczy i to pomimo problemów, które W755C także posiada, ale nie są one tak wkurw... jak w 6550. Nie potrzebujesz Androida? biorę J6200 lub jakiegoś LG z WebOS 2 i nie będę się wkurzał, że nie pamięta ustawień, nie pieprzy się Ambilight(potrafił się sam włączyć w nocy), nie tnie na AVI i nie działa 3D
 

aksulK

New member
Witam

@lukasz1983@
zgadzam się z Tobą w jednej kwestii
jak ktoś nie potrzebuje androida/smarta wybiera TV który wyświetla bardzo dobry obraz. Z zapamiętywaniem ustawień w Philipsach zgłaszało kilka osób, więc to może być „wyjątek” od reguły.
Tak jak mnie 3D mnie nie interesuje, zbędny dodatek, ale oglądanie YT czy filmów/seriali z serwera NAS już tak.
Każdy ma inne upodobania/wymagania co do sprzętu. Tak samo jak ja do miasta kupiłem crossa a inni kupują MTB. Ja będę zachwalał zalety crossa, a ktoś inny MTB.
 

areklat

New member
Witam. Czy ktoś wie dlaczego filmy z usb (dysk przenośny 1TB) po włączeniu poprzez Kodi porostu zacinają się. Te same filmy (głównie mkv 720p oraz 1080p) odtwarzane w playerach MX Player, VLC czy nawet zwykły wbowany w TV działają bez problemów. Mam Kodi zainstalowane na 3 urządzeniach w domu i takich problemów nie ma.
 
Do góry