Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Boreasz

New member
Czy ambilight ma sens jeśli telewizor wisi w narożniku dwóch ścian, czyli jest położony pod kątem około 45 stopni do każdej z nich, dodatkowo jedna ściana jest jasna, a druga ciemna? Wydaje mi się, że w tak ekstremalnych warunkach ambilight może się wyłożyć!?
 

maroani

New member
Czy ambilight ma sens jeśli telewizor wisi w narożniku dwóch ścian, czyli jest położony pod kątem około 45 stopni do każdej z nich, dodatkowo jedna ściana jest jasna, a druga ciemna? Wydaje mi się, że w tak ekstremalnych warunkach ambilight może się wyłożyć!?

Mogę dzisiaj zrobić zdjęcie jak wyglada to u mnie co prawda mam na jednej ścianie jednak jest ona koloru kawa latte. Nad telewizorem praktycznie bezpośrednio jest wisząca szafka a na boki jest około 30cm wolnego miejsca a ambilight robi fajne wrażenie. W twojej sytuacji najgorsze to to że ściana jest dwóch róznych kolorów...
 

mik61

New member
Mogę dzisiaj zrobić zdjęcie jak wyglada to u mnie co prawda mam na jednej ścianie jednak jest ona koloru kawa latte. Nad telewizorem praktycznie bezpośrednio jest wisząca szafka a na boki jest około 30cm wolnego miejsca a ambilight robi fajne wrażenie. W twojej sytuacji najgorsze to to że ściana jest dwóch róznych kolorów...

Zapodaj takie zdjęcie sam chętnie zobaczę jak to wygląda na twoim kolorze jak domyślam się kawa latte w mojej męskiej palecie kolorów to lekki Brąz? Ja mam ściny takie pomarańcza i trochę lalawo to wygląda bo nie ma tej barwy
 

Boreasz

New member
Mogę dzisiaj zrobić zdjęcie jak wyglada to u mnie co prawda mam na jednej ścianie jednak jest ona koloru kawa latte. Nad telewizorem praktycznie bezpośrednio jest wisząca szafka a na boki jest około 30cm wolnego miejsca a ambilight robi fajne wrażenie. W twojej sytuacji najgorsze to to że ściana jest dwóch róznych kolorów...
Chętnie rzucę okiem. Niestety zaszaleliśmy z tapetami :wink: - jedna ścian jest ciemnobrązowa, a druga beżowa.
 

Ziewnik

New member
Mam rozumieć, że nie trzeba robić gimnastyki z wyłączaniem z prądu, bo aż się boję, że znowu załapie mi za 2h...? Jak sprawdzacie, że tv po aktualizacji de facto zaktualizował się (poza wersją oprogramowania)?
 

mik61

New member
Mam rozumieć, że nie trzeba robić gimnastyki z wyłączaniem z prądu, bo aż się boję, że znowu załapie mi za 2h...? Jak sprawdzacie, że tv po aktualizacji de facto zaktualizował się (poza wersją oprogramowania)?

kolego widać różnicę na oko że działanie jest szybsze odczujesz włączając smart, pilot reaguje zawsze od razu... włącz film 3D na którym wcześniej był cross talk i zobaczysz różnicę teraz... jako uzytkownik korzystałem z niego gdy był zdechnięty zdążyłem się przyzwyczaić do tego jak działał więc po aktualizacji ewidentnie widać rożnicę
 

dark c

New member
Serwis MiK z Radomia mistrzowie... Po tym jak nie przyjąłem nienaprawionego tv, trzymali go równo 13 dni, nic nie robiąc i pomimo mojego odwołania do euro rtv agd, serwis kolejny raz przywiózł mi tv z twierdzeniem, że nic nie naprawili, bo wszystko jest ok. Najlepsze jest to, że nie zaktualizowali nawet oprogramowania, które wczoraj się pojawiło :O... Koleś powiedział, że jak nie przyjmę tv, to oni pewnie znowu potrzymają i 14 dnia odwiozą mi nie ruszony i lepiej jakby coś się działo po prostu reklamować jeszcze raz niż teraz nie przyjmować. Co za k... kraj...

Jeśli zaś chodzi o aktualizację, którą ostatecznie zrobiłem sobie sam i o dziwo działa (całe szczęście bo bym chyba wyszedł z siebie...). Ustawienia obrazu w końcu działają, 3d naprawione, mam też podgląd przy ustawieniach obrazu,bo ktoś tu pisał, że po aktualce nie ma. Póki co na plus i oby tak zostało, bo nie mam już sił do tych baranów z euro rtv oraz z serwisu z Radomia... Nie wiem jeszcze czy ambi nadal będzie się w nocy samo zapalało, ale ostatecznie mogę je wyłączać przed wyłączeniem telewizora...


Edit: po ponownym uruchomieniu Tv lub po wyjściu z aplikacji np youtube temperatura barwowa niby jest ok ale jednak pojawia się efekt teatru i nadal trzeba przełączyć na inną opcję i z powrotem, żeby podczytało bez efektu...ehhh
 
Ostatnia edycja:

patrykos91

Member
@dark_c
Możesz rozszerzyć temat samo włączającego się ambi? Dzieje się to rozumiem na wyłączonym tv? W odpowiednich warunkach, czy totalnie randomowo? Jedyny ratunek to wyciągnięcie wtyczki z prądu?
 

dark c

New member
Dawno nie zaglądałem do tematu , sytuacja się nie zmieniła , nie interesować się zakupem tego telewizora ?

Jest na pewno lepiej. Pamięta już temperaturę obrazu, ale ustawia automatycznie upłynniacz, czyli potocznie zwany efekt teatru. Może w kolejnej aktualizacji poprawią skoro uporali się z kilkoma problemami...
 

tesla2015

New member
Wspaniałe wieści na temat nowego oprogramowania. Dziękuję wszystkim, którzy już zrobić upgrade. Mam nadzieję, że to zrobić w weekend. Na rumuńskiej stronie Philips wciąż mamy tylko stary firmware.

Proszę pisać swoje spostrzeżenia na forum PHILIPS tutaj (wymienić w w w -> www):
w w w.supportforum.philips.com/en/showthread.php?21855-Experience-thread-QM152E_0-5-100-44-for-6XX0-and-5500

i / lub tutaj:
w w w.supportforum.philips.com/en/showthread.php?21856-Technical-feedback-QM152E_0-5-100-44-for-6XX0-and-5500

Jeśli ktoś potrzebuje tłumaczenie na angielski z polskiego, wyślij mi tekst polski poprzez osobiste wiadomości i wrócę tłumaczenie na język angielski, więc można pisać na forum PHILIPS.

To zabawne czytać changelog, nie wspominając słowem o ustalające 3D ustawień przesłuchów lub graficzną utracone podczas zmiany źródła. Kto wie, co wiele innych błędów, zostały ustalone w milczeniu.

Interesująca, plik wewnątrz archiwum zip wydaje się być stworzona już w dniu 17 listopada, myślę, że rozpoczął pracę nad naszym narzeka imediately po poprzednia wersja została wydana w dniu 2 listopada (lub najgorsze, nawet wcześniej, jeśli już wiedział). Mam nadzieję, że od 17 Lis aż do teraz w nowej wersji został przetestowany
w zamyśleniu. Jeśli nie, to nas ponownie (nieoficjalne beta testerów), którzy będą je testować.
 

dark c

New member
@dark_c
Możesz rozszerzyć temat samo włączającego się ambi? Dzieje się to rozumiem na wyłączonym tv? W odpowiednich warunkach, czy totalnie randomowo? Jedyny ratunek to wyciągnięcie wtyczki z prądu?

Dzieje się tak w trybie czuwania totalnie randomowo i oczywiście nie zawsze. Czasem na moment się zaświeci, jednak ze 3 razy świeciło całą noc. Oczywiście ustawione jest na natychmiastowe wyłączenie się razem z tv. Nie wiem jak po dzisiejszej aktualizacji. Okaże się za niedługo. Generalnie można z tym żyć wyłączając ambi przed wył tv. Serwis i tak stwierdzi że wszystko jest idealnie ;)
 

jeszczedl

New member
Hej Panowie do mnie też przyszedł. Odpalił się na chwilę i zgasł i nie chce się włączyć. Jest jakiś reset czy coś?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry