Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie gniewaj się ale masz źle zrobione zdjęcia.
Są mocno prześwietlone i za długi czas migawki.
Dodatkowo na pustej matrycy nie robi się sprawdzania bo wówczas nie jest załączony backlight.
Jak zrobisz długi czas naświetlania to nawet Oled będzie miał plamy.
Podaj sygnał skróć czas migawki i prześlij proszę jeszcze raz.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
A czy jest możliwe,że backlight się nie załącza? W moim też jest podobnie i w czasie oglądania ciemniejszych scen clouding widzę na czerni która jest jasno szara.Oglądanie w tym momencie jest bardzo niekomfortowe.
 

xernes

Member
https://zapodaj.net/2a0443dee62db.jpg.html

Na jakims tam filmie w nocy na czarnym tle jest to troche widoczne.Ale w dzien obraz zyleta.Reklamowac to czy to normalne?


Niestety to zjawisko dotyczy większości egzemplarzy tego modelu, a nawet większości innych marek. Z doświadczenia mogę napisać, że to zjawisko możesz zdecydowanie zmniejszyć przy pomocy delikatnej szmatki np z mikrofibry. Trzeba rozmasować matrycę, tak jakbyś wypychał powietrze na zewnątrz. Oczywiście wszystko z wyczuciem. Dodam, że trzeba trochę cierpliwości żeby uzyskać dobry efekt. Po przetarciu matrycy po pewnym czasie, powstają nowe "ogniska" i zabawa od nowa :)
 

Silverek

New member
Witajcie.

Od kilku dni noszę się z zamiarem zakupu tego TV. Mam jednak pewne obawy. Mianowicie telewizor będzie u mnie stał we wnęce. Po lewej i prawej stronie byłoby po 15cm wolnej powierzchni (dalej stoją meble z obydwu stron). Czy tyle miejsca wystarczy, aby efekt ambilight był zadowolający? Czy ewentualnie można w ustawieniach zmniejszyć jego natężenie tak, aby efekt nie "nachodził na meble"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na podstawie takiego zdjęcia nie ocenia się telewizora. Nawet OLed można tak długo naświetlać aparatem i pojawią się plamy - których nie ma.
Zrób właściwe zdjęcie będzie wiadomo jaka to skala.

Silverek - oczywiście że 15 cm będzie extra.
Na pokazach na świecie jest mniej i zawsze jest ładnie.
 

quarx

New member
Plamy wyglądają paskudnie wg mnie. Możesz spr zrobić tak jak kolega wyżej napisał z "masażem". Jeśli TV kupiony przez sieć i nie minęło jeszcze 14 dni to pakuj i odsyłaj do sprzedawcy.

lepiej poświęcić ten czas na masaż samego siebie. Ile już było o tym, żeby nie oceniać cloudingu na pustym ekranie bez obrazu - bez sygnału backlight nigdy się nie załącza. Było...tyle razy....
Daj przykład konkretnej sceny to będzie materiał do dyskusji.
Sytuacja jak na zdjęciu nie jest wyjątkowa.
 

NowyPUS8303

New member
Po tygodniu telewizor wrócił z serwisu, napisali że wymienili płytę główną i wgrali nowe oprogramowanie, na razie działa zobaczymy jak długo.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Clouding przy EdgeLED zawsze był o będzie widoczny w mniejszym lub większym stopniu, bo przy tak smukłych urządzeniach, a dużych przekątnych ekranów jest to nie do uniknięcia. W moim 49" też występuje i najbardziej jest zauważalny zaraz po włączeniu TV - później jest lepiej.

Ale ostatnio znajomy kupował monitor gamingowy Acera 32" Acer Predator XB321HKBMIPHZ. Napisałem kupował, bo 3 razy wymieniał na inny egzemplarz i w końcu go oddał właśnie z powodu cloudingu.

I tego to nie jestem w stanie pojąć, że w tej klasie sprzętu (cena zbliżona do 49PUS8303) przy niewielkiej przekątnej czyli 32" nie można zrobić podświetlania bez plam.
 

NowyPUS8303

New member
Co trzeba włączyć/wyłączyć aby zlikwidować efekt pikseli wokół napisów na tle przesuwającego się obrazu? Jaki styl obrazu jest najlepszy? Oglądam głównie telewizje naziemną i YouTube.
 

kruszonmk

New member
Witam. Podpowie mi ktoś zorientowany jak skonfigurować, włączyc lub wyłączyć w Kodi, żeby filmy nie miały delikatnych zacięć.
Na odtwarzaczu wbudowanym też sie to dzieje ale jest gożej niż w Kodi, dodam, że przed aktualizacją nie było problemów.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Witam. Podpowie mi ktoś zorientowany jak skonfigurować, włączyc lub wyłączyć w Kodi, żeby filmy nie miały delikatnych zacięć.
Na odtwarzaczu wbudowanym też sie to dzieje ale jest gożej niż w Kodi, dodam, że przed aktualizacją nie było problemów.

Przed jaką dokładnie aktualizacją? Zgłaszałem to do Philipsa z tydzień temu i mieli dać szybko odpowiedź i cisza.
Piszę konkretnie o aktualizacji z końcówką 230. Pomogła w tym, że na firmowym odtwarzaczu dobre 4k hdr przestały się ciąć, natomiast zawieszają się na amen po około 30 minutach. Natomiast z vlc, mxplayera czy kodiego to tną się co kilka sekund.

Jak dla mnie to musi być rozwiązane i to w miarę szybko (a ciągnie się to już prawie miesiąc) bo z tego powodu w ogóle nie da się oglądać filmów, do których właściwie ten tv został stworzony, czyli 4k hdr.
 
Ostatnia edycja:

kruszonmk

New member
Przed jaką dokładnie aktualizacją? Zgłaszałem to do Philipsa z tydzień temu i mieli dać szybko odpowiedź i cisza.
Piszę konkretnie o aktualizacji z końcówką 230. Pomogła w tym, że na firmowym odtwarzaczu dobre 4k hdr przestały się ciąć, natomiast zawieszają się na amen po około 30 minutach. Natomiast z vlc, mxplayera czy kodiego to tną się co kilka sekund.

Jak dla mnie to musi być rozwiązane i to w miarę szybko (a ciągnie się to już prawie miesiąc) bo z tego powodu w ogóle nie da się oglądać filmów, do których właściwie ten tv został stworzony, czyli 4k hdr.

Powiem tak avi 720p tną na Kodi a firmowy odtwarzacz tnie filmy mkv 1080p.
Aktualizacja zrobiona przez infolinie i wysłana na maila TPM171E_107.000.230.000
 
Do góry