Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

rzabik

New member
Witam,
Jak włączyć funkcję instalowania aplikacji spoza Sklepu Google? W opcjach nie idzie nic zmienić
Pozdrawiam
 

andrzej80112

New member
Cześć Wszystkim !
Prawie się zdecydowałem na ten TV ale zapytam użytkowników czy:
- wszelkie problemy po aktualizacji androrid juz się zakończyły i jest juz stabilnie ?
- czy używa ktoś tego TV z amplitunetem od ONKYO i poprawnie działa ARC w sensie sterowanie głosem i WŁ/WYŁ ?
- Czy używa ktoś z modułem CI+ od UPC ? Działa bez problemów
- Jakieś uwagi do działania z NAS od QNAP ? Chodzi od serwer DLNA, czytanie filmów MKV, napisów, plików o dużych rozmiarach i różne formaty dźwięku ?

Z góry dzieki za każdą uwagę bo lepiej nie być zaskoczonym :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Android stabilny.
- CI plus działa
- Z NAS i QNAP - działa.
Pozostałe rzeczy sprawdzane są dla niebieskich członków przy kalibracji.
 

andrzejjp

New member
witam czy warto dolozyc troche pieniedzy i kupic ten tv philips 55" 8303 czy zostac przy 7303.Jest duza roznica w obrazie?Glownie to bede tv uzywal do Nc+.i czasami youtube
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam czy warto dolozyc troche pieniedzy i kupic ten tv philips 55" 8303 czy zostac przy 7303.Jest duza roznica w obrazie?Glownie to bede tv uzywal do Nc+.i czasami youtube


Moim zdaniem warto. Kiedyś porównywałem 7303 z 8303 - tekst z postu #835 poniżej


Wczoraj u znajomego miałem okazję bliżej przyjrzeć się 50PUS7303. I sam się nie spodziewałem się, że będzie taka różnica na niekorzyść w porównaniu do 49PUS8303. Moje subiektywne spostrzeżenia tylko odnośnie jakości obrazu.

Pierwsze - matryca VA czyli słabe kąty, co widać już nawet przy ok 30 st.

Dwa to to o czym pisał Nesho w #851 czyli nierównomierne podświetlenie w rogach, które jest zauważalnie już na lekko szarym tle, nawet nie trzeba białej planszy i innego jaskrawego koloru by dostrzec ciemniejsze rogi - w oglądanym egzemplarzu były to dwa górne rogi ekranu. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy to faktycznie Direct LED czy tylko Egde LED - raczej to drugie.

Trzy to wspomniana matryca VA, a co za tym idzie duży kontrast, nawet nienaturalnie duży. Co pewnie wynika nie tyle z zastosowanej matrycy co zestrojenia obrazu. By w miarę było widać ciemne elementy obrazu, jasność jasność podbić do przynajmniej 60, a gammę zmniejszyć do -3 - inaczej nie da się oglądać - The Affair S04E08, 30 minuta scena w sklepie, włosy Cole'a czy Noah'ego to jedna, wielka ciemna plama, ledwo widoczna czerwień na bluzie Antona.

Dodatkowo jest całkiem inna biel i wypalone kolory. Nie udało mi się ustawić bieli zbliżonej do tej w moim 8303,choć nie twierdzę że w nim jest idealna. Nie wiem, czy nie wynika to z innego typu diod, które świecą barwą mocniej odbiegającą od światła białego - np. nienaturalne kolory w Better Call Saul S04E07, minuty 3-4, kolory ubrań Kim oraz osób z spacerujących, cztery różne kolory dresu Jimmy'iego przy aucie sprzedającego fony.

Cztery. 60Hz. Np. Netflix w 1080p, pierwsza scena z Narcos Mexico: panorama gór i ludzik jadący motorem - widoczne skoki obrazu nawet przy maksymalnym ustawieniu Natural Motion.

Pięć. Niby P5 czyli ten sam procek co w wyższym modelach, ale menu jest uboższe. W ustawieniach obrazu brak:
- rozszerzonej palety barw,
- ustawienia ruchu to tylko Natural Motion, brak Perfect Clear Motion
- w trybach ISF są dwie regulacje kolorów, bo brakuje Intensywności.

Sześć. Gradacja i ziarnistość obrazu sporo bardziej widoczna niż na 8303. Nawet na 720p z mniejszym bitratem widać ziarno. Na 8303 obraz jest gładki nawet na obu wyłączonych regulacjach szumów, a kanałach SD z sygnału DVB-T nie ma pikseliozy, co na moim poprzednim 6008 było bardzo widoczne, a 7303 jest podobnie zauważalne i dokuczliwe.

Podsumowując, nie udało mi się ustawić obrazu w stopniu nawet w stopniu zadowalającym czy zbliżonym do tego, jaki mam w 8303czy nawet starym 6008. Korzystałem tylko z lapka podpiętego przez HDMI (lapek z FHD i dość poprawnie odwzorowujący kolory). Porównywałem obraz na matrycy kompa i ekranie TV, korzystając z różnych materiałów, w tym paru obrazów testowych m. in. Borusch'a.

Właściciel 7303 wcześniej posiadał Philipsa 42PFL8404 na z podświetlaniem CCFL, więc wiadomo że też różnicę widzi, choć jest zadowolony z ... ceny nowego TV.

Tak jak na pytanie padające czy warto dopłacić z 8303 gdzieś w wątku Kiki napisał krótko że warto! I tego bym się trzymał.

A tak ogólnie (uwaga tyczy się to obu modeli), to nie rozumiem, jak można wypuszczać do sprzedaży urządzenia, które bez regulacji/kalibracji nie da się oglądać, co w przypadku wspomnianych wyżej starszych modeli 6008 czy 8404, obraz nie był może idealny, ale w trybach fabrycznych patrzeć się dało na niego dało. Na tych obecnie produkowanych nie da się.
 

CureMar

New member
Takie, jakie mi pasują ;) A poważnie - po co Ci ustawienia innych, jak u każdego TV stoi w innych warunkach i każdy z nas ma inne preferencje odnośnie obrazu?
 
Do góry