Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

NickSon

Member
Pytanie do forumowiczów: czy EURO się nie pomyliło:
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-75pus8303-12.bhtml - rabat 1 zł ? mają bardzo fajną ofertę a tu taki blamaż? Potrzebuje kupić kilka rzeczy i tu akurat PROMO od EURO pasuje ale ten rabat :/

Wywiało juź 75 cali na na 55 promocja jest bodaj 3250 minus 16% przy zakupie na raty i dobraniu jeszcze 3 produktow powyzej 300zł
5 rat gratis przy 30 to daje okolo 16% od kazdego produktu. Jesli to funkcjonuje to wywieje wszystko z ich magazynów oled 55b8 wychodzi za 3800...
Ja zaraz wybieram sie do euro zbadac temat
 

diabeelek

New member
To może podzielisz się z kolegami? Może akurat u któregoś podpasuje :) Bardzo chętnie przetestuję :D


Pewnie, że się podziele tylko to co wbijesz może być zupełną lipą u Ciebie.
Tylko wykresy powiedzą jak co ustawić.
U mnie był taki rozjazd na ustawieniach z forum, że wyszedł ponad skale.


Moje poprawne ustawienia:
Kontrast do warunków otoczenia
Kolor 51
Ostrość 0/1, max 2 dla telewizji
Janość 52
ZAAWANSOWANE
KOLOR
Gama kolorów Normalny
Temp. Kolorów Niestandardowa
Niestandardowa temp.
127/108/65/-1/-2/0
Kalibracja barw (odcień)
-4/-4/-4/-2/-1/-6
Kalibracja barw (nasycenie)
2/2/-1/0/3/1
Kalibracja barw (jasność)
3/1/2/1/1/0
KONTRAST
Tryb kontrastu
Wyłączony
Zwiększanie rozdz. HDR
Wyłączony
Dynamiczny kontr.
Wyłączony
Kontrast obrazu
100
Czujnik światła
Wyłączony
Gamma
3
OSTROŚĆ
Super resolution
Wyłączony
Redukcja szumów
Wyłączony
Redukcja MPEG
Wyłączony
RUCH
Perfect natural motion
Minimum
Perfect clear motion
Maksimum
 

NickSon

Member
Pewnie, że się podziele tylko to co wbijesz może być zupełną lipą u Ciebie.
Tylko wykresy powiedzą jak co ustawić.
U mnie był taki rozjazd na ustawieniach z forum, że wyszedł ponad skale.


Moje poprawne ustawienia:
Kontrast do warunków otoczenia
Kolor 51
Ostrość 0/1, max 2 dla telewizji
Janość 52
ZAAWANSOWANE
KOLOR
Gama kolorów Normalny
Temp. Kolorów Niestandardowa
Niestandardowa temp.
127/108/65/-1/-2/0
Kalibracja barw (odcień)
-4/-4/-4/-2/-1/-6
Kalibracja barw (nasycenie)
2/2/-1/0/3/1
Kalibracja barw (jasność)
3/1/2/1/1/0
KONTRAST
Tryb kontrastu
Wyłączony
Zwiększanie rozdz. HDR
Wyłączony
Dynamiczny kontr.
Wyłączony
Kontrast obrazu
100
Czujnik światła
Wyłączony
Gamma
3
OSTROŚĆ
Super resolution
Wyłączony
Redukcja szumów
Wyłączony
Redukcja MPEG
Wyłączony
RUCH
Perfect natural motion
Minimum
Perfect clear motion
Maksimum

Fajnie że wyjawiłeś coś co dla niektorych by było tajemnica ;) Masz rację ale poeksperymentować przed własną profesjonalną kalibracją zawsze moźna. Tv ze zblizonego okresu produkcji nie powinny zbyt wiele od siebie odbiegać. Beznadziejny czerwony chyba ma każdy. Jak bede mial czas to jutro sprawdzę. Ktoś już testował?
 

wincent

Member
A myślałeś, ze jest inaczej, az taki naiwny byłeś?
Za prawdziwą, trzeba zapłacić bo nic za darmo nie ma.
Za niedługo, znika "niewygodne posty ", znając to forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartas78

New member
Witam.Z racji tego że jestem tu nowy to z góry sorka z brak ewentualnej etykiety:)Proszę o poradę i opinie,nosze się z zamiarem kupna Philipsa model 65PUS 8303 który jest teraz w promocji ale jegomość w sklepie odradził mi tą markę i zaproponował Sony 65xf8596 mówiąc że w nim jest lepszy procesor, matryca , że android lepiej pracuje itp. Proszę o info użytkowników Philipsa jakie są wasze opinie po jakimś czasie użytkowania.
 

Tedzik

New member
Nie wiem czy sony lepszy czy gorszy wiem natomiast że człowiek który Ci doradzał miał $ od sony. Równie dobrze mogłeś trafić na gościa od philipsa, lg , samsunga itp. Proponuję obejrzeć swój materiał w sklepie i na tej podstawie dokonać wyboru.
 

bartas78

New member
Tedzik włączyłem na YT ten sam materiał w jakości 4k i tak w sumie na kilku modelach wyglądało to bardzo podobnie.A ty masz Philipsa u siebie?
 

xernes

Member
Tedzik włączyłem na YT ten sam materiał w jakości 4k i tak w sumie na kilku modelach wyglądało to bardzo podobnie.A ty masz Philipsa u siebie?
Jeżeli masz zamiar oglądać tylko 4k to faktycznie różnice są niewielkie . Moim zdaniem warto puścić materiały słabszej jakosci . Co prawda mam Pus55 8303 ale inne przy tej wielkości gorzej odtwarzały fhd czy sd ...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

bartas78

New member
Xernes no chciałbym żeby wszystko latało w 4 k ale niestety nie ma takiej opcji...sygnału naziemnego nie będzie tylko cyfrowy...jak faktycznie z tym androidem ? procesorem ?
 

janunio

New member
Bez reklam
Android (obecnie OREO) od dawna nie sprawia problemów. Procek w 8303 jest b. wydajny. Setupowanie TV przebiega pod Linuxem i z Antkiem nie ma nic wspólnego. Ma dostać Android 9. Google znacznie upraszcza silnik tego OS-a. Co ważne: po instalacji KODI masz dostęp do każdego filmu. Podobno KODI jest obecnie blokowany na TV SONY. Do potwierdzenia.
To model z matrycą 120 Hz z tzw. kropką kwantową.
 

NickSon

Member
Nickson te ustawienia co pokazalem beda dla Ciebie tyle samo warte co inne ustawienia na forum.

Sprawdzę Twoje ustawienia i wydam opinie przynajmniej w temacie balansu bieli i kolorów na "oko" z naciskiem na czerwony. Juz tak nie przesadzaj z tymi roznicami... Zapewne będą ale jak tv fabrycznie nie jest super liniowy to gorzej nie będzie. Nasze telewizory sa z podobnego okresu, więc mozna być dobrej myśli. Tzn jest jedno ale jaką masz przekątną? Bo to może wpływać na parametry obrazu. Jak masz 49 to na moim 55 moze być inaczej.

Teksty o wielkich roznicach i koniecznosci personalizowania kalibracji są powielane przez zarabiajacych na kalibracji. On Ci prawdy nie powie że 95% tv w tej samej przekatnej i serii produkcyjnej z błedem pomiaru mieści się w 5% Biorac pod uwage , że anomalie krzywych wykresów tv wyjetych z pudełka sięgają np 25% i wiecej to taka kalibracja "od kolegi" na pewno pomoze i zblizy się do referencji. Gdyby było inaczej jakiekolwiek testy tv nie mialyby sensu.

PS Pan Koperfield z konkurencyjnego forum pewnie juz trzesie portkami bo calman (producent oprogramowania do kalibracji) nawiazal mocna wspolprace z producentami tv i przyszle modele calkowicie zautomatyzuja kalibracje wtedy wystarczy dedykowany kolorymetr z oprogramowaniem home. Plansze kolorów będą wyświetlane automatycznie przez tv więc generator będzie zbędny wtedy biznes troche podupadnie ;).
Oczywiscie bedzie nadal powtrzane, że kalibracja pudeczkiem za 30tys będzie najlepsza, tak może być lepsza o 2-3% bo tyle wynosi błąd pomiaru tanszych kolorymetrów. Trzeba pamiętać że ludzkie oko jest w stanie wylapać roznice niektórych parametrów obrazu dopiero po przekroczeniu 10% .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

diabeelek

New member
Kolego, mam 55cali. Co do kalibracji tych samych modeli to uwierz mi na słowo bo rodzice mają ten sam model, te same cale i to co ja mam skalibrowane a to co oni to zupełnie dwa światy.
Próbuj wbić moje ustawienia - trzymam kciuki żeby Ci podeszły. Nic Cię to już nie kosztuje ale wątpię abyś był w stanie ocenić czy jest ok. Choćby stopień bieli który przed kalibracją na ustawieniach film i tych z forum wynosił ponad 12000K a teraz po kalibracji wynosi 6600K

Po drugie ja nie twierdzę, że kalibracja jest konieczna :) ustawienia na trybie film też są ok - zresztą co się komu podoba - nikt nie namawia do kalibracji - ja się przekonałem i wiem, że warto to zrobić :)
A co do automatycznej kalibracji to sądzisz, że każdy z domowych użytkowników będzie kupować dedykowany kolorymetr :D
 

NickSon

Member
Kolego, mam 55cali. Co do kalibracji tych samych modeli to uwierz mi na słowo bo rodzice mają ten sam model, te same cale i to co ja mam skalibrowane a to co oni to zupełnie dwa światy.
Próbuj wbić moje ustawienia - trzymam kciuki żeby Ci podeszły. Nic Cię to już nie kosztuje ale wątpię abyś był w stanie ocenić czy jest ok. Choćby stopień bieli który przed kalibracją na ustawieniach film i tych z forum wynosił ponad 12000K a teraz po kalibracji wynosi 6600K

Po drugie ja nie twierdzę, że kalibracja jest konieczna :) ustawienia na trybie film też są ok - zresztą co się komu podoba - nikt nie namawia do kalibracji - ja się przekonałem i wiem, że warto to zrobić :)
A co do automatycznej kalibracji to sądzisz, że każdy z domowych użytkowników będzie kupować dedykowany kolorymetr :D

W trybie ciepły balansu bieli 12k? No nie zartuj może skrajnie zimny tyle odda...
Tzn chcesz powiedzieć , że u rodziców po wpisaniu tej "recepty" jest co innego? Powątpiewam.

W sprawie kalibracji mozna zapytac czy kazdy domownik zamowi uslugę kalibracji? Jeśli usługa kosztuje 500zł a kolorymetr bedzie kosztował 1000zł to szanse są spore ze kupią.
Jakim urządzeniem była wykonana kalibracja?
 

janunio

New member
Bez reklam
" .. wydam opinie przynajmniej w temacie balansu bieli i kolorów na "oko" z naciskiem na czerwony ..."
"Kulturysta" i jego rodzina robiąca objazdy po kraju mają głównie nacisk na kasę.
W mojej opinii Maciek Skalibruj sp. z oo to największa "wydyma" wszechczasów.
Wynika z txt, że teraz powalczysz w formule na "oko". Czekamy na wnioski. Nareszcie ktoś to nam to i tu obiecał.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bartas78 - Philips 65PUS8303 i z poziomu obsługi, skalowania, Ambilightu jest lepszym wyborem wg mnie.

Kalibracja jest gratis dla niebieskich członków forum.
 

quarx

New member
tzw. potrzeba kalibracji wynika tylko z lenistwa ludzi. Połowa nowych postów na forum to "poprosze o kalibracje do.....". Skoro na oko można ocenić "jakość" cudzych ustawień to na to samo oko samemu można poustawiać. Coraz wiecej opcji w sprzęcie ale coraz mniej sie z nich korzysta? To nie techniczny analfabetyzm.... to zwykłe lenistwo.
 

NickSon

Member
" .. wydam opinie przynajmniej w temacie balansu bieli i kolorów na "oko" z naciskiem na czerwony ..."
"Kulturysta" i jego rodzina robiąca objazdy po kraju mają głównie nacisk na kasę.
W mojej opinii Maciek Skalibruj sp. z oo to największa "wydyma" wszechczasów.
Wynika z txt, że teraz powalczysz w formule na "oko". Czekamy na wnioski. Nareszcie ktoś to nam to i tu obiecał.

Nie znam "kulturysty" masz jakieś merytoryczne zastrzezenia do jego pracy? Moze coś mnie omineło. Co by nie gadać facet ma wiedzę i drogie graty kalibracyjne. Co do ceny wolny rynek jak ktoś chce moze mu robic konkurencję. Ja zawsze wszystko wolałem robić sam...
Z tym na oko to masz jakieś wątpliwości? Napisałem na co głownie zwrocę uwagę. Jeśli wprowadzone zmiany wniosą poprawę to chyba dobrze? Już na starcie wiedziałem, że u mnie balans bieli "ciepły" jest za zimny wiec nie mówmy, że bez eleltroniki ani rusz. Fortepiany i inne instrumenty stroją "na ucho" i tam ironii brak. Z odpowiednim zestawem plansz testowych mozna sie pokusic o poprawę rażących niedoskonałości. Ba wystarczy zjechać z kolorem do zera tak abyśmy mieli czarnobiały obaz, mozemy wtedy ocenić czy jakiś z kolorów nie dominuje i szare nie robi sie zielonkawe czy czerwone. Oczywiście kalibracja to podstawa bo zmiennych jest bardzo wiele .
Tak jak pisałem z ciekawosci sprawdzę te nastawy ale na pewno w przyszłości skalibruję tv odpowiednim narzędziem.
Jest tu jeden taki omnibus, mondrala moze on sie wypowie czy sprawdzał te nastawy. Aktualnie nie mam dostępu do tv może jutro. Osoboście czaję się na oleda wiec on mnie bardziej będzie interesował w kwestii kalibracji
 

quarx

New member
Nie znam "kulturysty" masz jakieś merytoryczne zastrzezenia do jego pracy? Moze coś mnie omineło. Co by nie gadać facet ma wiedzę i drogie graty kalibracyjne. Co do ceny wolny rynek jak ktoś chce moze mu robic konkurencję. Ja zawsze wszystko wolałem robić sam...
Z tym na oko to masz jakieś wątpliwości? Napisałem na co głownie zwrocę uwagę. Jeśli wprowadzone zmiany wniosą poprawę to chyba dobrze? Już na starcie wiedziałem, że u mnie balans bieli "ciepły" jest za zimny wiec nie mówmy, że bez eleltroniki ani rusz. Fortepiany i inne instrumenty stroją "na ucho" i tam ironii brak. Z odpowiednim zestawem plansz testowych mozna sie pokusic o poprawę rażących niedoskonałości. Ba wystarczy zjechać z kolorem do zera tak abyśmy mieli czarnobiały obaz, mozemy wtedy ocenić czy jakiś z kolorów nie dominuje i szare nie robi sie zielonkawe czy czerwone. Oczywiście kalibracja to podstawa bo zmiennych jest bardzo wiele .
Tak jak pisałem z ciekawosci sprawdzę te nastawy ale na pewno w przyszłości skalibruję tv odpowiednim narzędziem.
Jest tu jeden taki omnibus, mondrala moze on sie wypowie czy sprawdzał te nastawy. Aktualnie nie mam dostępu do tv może jutro. Osoboście czaję się na oleda wiec on mnie bardziej będzie interesował w kwestii kalibracji

zżera mnie ciekawość.... kto to ten "mondrala"?
 
Do góry