Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Darek_2003

New member
Ostatnio tez przetarłem i miałem podobnie...
Pomogło lekkie przecieranie ruchami okrężnymi i tak jakby wyciskanie tego po za ramki tv.
Wiem, że to brzmi idiotycznie ale u mnie to pomogło i wrociło do stanu początkowego.

Co do cloudingu to u mnie lekki wyszedl dopiero po miesiącu więc trochę słabo ..
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem 55PUS8303/12 i niestety, po pierwszym "otarciu" z kurzu zauważyłem powyższe objawy - nie są aż tak widoczne jak na zdjęciach, ale są w dwóch miejscach - widoczne tylko na ciemnym tle. Czy możecie napisać dokładnie jak te ślady "wytrzeć" poza ekran? Jaką ściereczkę używać, jak mocno dociskać, czy za mocne dociśnięcie może pogorszyć bardziej ten efekt?
 

soviet100

New member
Od kiedy drivery matrycy są montowane na dole to nic na mokro tylko sucha bawełniana szmatką . Widziałem już kilkadziesiąt tv z matrycami po płynach wystarczy kropla na driver i już zielono się robi a po 2-3 latach pół obrazu nie ma .
 

Grajek333

New member
Bardzo poproszę, bo to ściszanie mnie wykończy.

Znalazłem stronkę ze starszymi firmware'ami:
toengel.net/philipsblog/firmware-archiv/

Aby dokonać downgrade'u trzeba sciągnąć Upgrade Loader.

How to:
Kod:
-format a small and fast USB stick (e.g. 8 GB) with FAT32
-copy „upgrade-loader.pkg“ file to the root of the USB stick
-pull power cord of TV
-insert USB stick into a black USB port (black = USB 2.0, blue = USB 3.0)
-replug power cord, but do not press any key – TV should start the installation procedure automatically
-if done, [B]remove USB stick[/B] and delete pkg file
-To avoid version miss-match with the PQ software, the normal firmware must be installed again (or a newer one – *.upg file).
-make factory reset (Settings > All settings > General Settings > Reinstall TV)
 

sparks

New member
Czy ktoś po aktualizacji ma problem z jakością dźwięku po HDMI? Mam podłączony dekoder, uruchamiam go i tv - dźwięk przyymulony, pierdzi delikatnie, trzeszczy. Wystarczy, że przełączę między różnymi źródłami, wrócę na dekoder i wszystko jest ok, dźwięk czysty, pęłny. Nie było tego na andku 7.
 

quarx

New member
Od kiedy drivery matrycy są montowane na dole to nic na mokro tylko sucha bawełniana szmatką . Widziałem już kilkadziesiąt tv z matrycami po płynach wystarczy kropla na driver i już zielono się robi a po 2-3 latach pół obrazu nie ma .

ciekawe jak suchą szmatką wyczyścisz np. obsrany przez muchy ekran
 

quarx

New member
No nie wiem, ja gnoju w domu nie mam.

zabrudzenia ekranów to kurz, tłuszcz, odciski paluchów, ewentualne owady - taki fakt, poza kurzem to resztę możesz sobie tymi suchymi bawełnami wycierać i wycierać, a ludzie różnie mieszkają, różnie lokalizują swoje sprzęty, do tego np. małe dzieci też coś tam popaskudzą, więc podatność na to wszystko jest różna, niezależnie od tego czy u siebie masz gnój czy nie...
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ja mojego Philipsa myję tymi chusteczkami mokrymi dla dzieci i wycieram do sucha ręcznikiem papierowym - znakomicie wygląda.
 

soviet100

New member
zabrudzenia ekranów to kurz, tłuszcz, odciski paluchów, ewentualne owady - taki fakt, poza kurzem to resztę możesz sobie tymi suchymi bawełnami wycierać i wycierać, a ludzie różnie mieszkają, różnie lokalizują swoje sprzęty, do tego np. małe dzieci też coś tam popaskudzą, więc podatność na to wszystko jest różna, niezależnie od tego czy u siebie masz gnój czy nie...

Myślałem że jak ktoś kupuję tv za 10 tys to ma względnie czysto w domu . Generalnie widziałem już dużo matryc nie do uratowaniu po czyszczeniu na mokro ( szmatki itp ) więc tylko ostrzegam . Ja mam tv od 3 miesięcy i jakoś nie mam żadnych śladów na ekranie a teraz po remoncie jestem wytarłem bawełną i czysty ekran pod słońce .
 

kozer1976

New member
Po aktualizacji do 8 miałem problem z dźwiękiem (trzeszczenie i obniżona głośność)na kablu hdmi pomidzy tv a vu+ solo2 i wróciłem do 7.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

xernes

Member
Po aktualizacji do 8 miałem problem z dźwiękiem (trzeszczenie i obniżona głośność)na kablu hdmi pomidzy tv a vu+ solo2 i wróciłem do 7.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Też to zauważyłem. Myślałem że mam uszkodzony dekoder. Podłączałem 3 różne i to samo.:shock: Ale rozwiązanie jest proste. Wypijasz i wpinasz z powrotem kabel HDMI. Później jest już ok. Myślę, że szkoda pisać do polskiego supportu bo już widzę odpowiedź typu "powrót do ustawień fabrycznych"... To samo było z kolorami Ifs. Rżnęli głupa że niby ja mam tylko ten problem, a w tym czasie już był nowy soft z poprawkami.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry