Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

quarx

New member
Myślałem że jak ktoś kupuję tv za 10 tys to ma względnie czysto w domu . Generalnie widziałem już dużo matryc nie do uratowaniu po czyszczeniu na mokro ( szmatki itp ) więc tylko ostrzegam . Ja mam tv od 3 miesięcy i jakoś nie mam żadnych śladów na ekranie a teraz po remoncie jestem wytarłem bawełną i czysty ekran pod słońce .

tak się przyczepiłeś tej "czystości" że sedno tematu ucieka..............
ja mam TV za 3500 - być może dlatego mam względnie nie czysto
akurat mieszkam w takim miejscu, że niestety nie upilnuję właśnie owadów (i nie chudzi o chmurę much czy innych, zapewne to są jakieś pojedyncze nocne dziwaki), jasne że ekran nie jest jakoś specjalnie brudny ale wkurzają te okresowo pojawiające się kropki (nie będę pisał co to jest) których na sucho się nie wytrze i koniec.

Aha - jak robiłem remont to zakryłem TV więc nawet bawełną nie musiałem go potem wycierać.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
muchy sraja tak samo jak wszystko inne co żre. Kto mysli inaczej ma chyba caly rok zamkniete okna. tez mam problem latem z kropkami w roznych miejscach na matrycy i powtarzam ze sa to musze kupy! A to jak ktos sobie to czysci to jego sprawa.
 

diabeelek

New member
Tu jest problem z matrycą, ja nawet suchą szmatką przetrę z kurzu prawie nie naciskając to robią się chmury. Coś jest nie halo ze spasowaniem matrycy.
 

kozer1976

New member
Też to zauważyłem. Myślałem że mam uszkodzony dekoder. Podłączałem 3 różne i to samo.:shock: Ale rozwiązanie jest proste. Wypijasz i wpinasz z powrotem kabel HDMI. Później jest już ok. Myślę, że szkoda pisać do polskiego supportu bo już widzę odpowiedź typu "powrót do ustawień fabrycznych"... To samo było z kolorami Ifs. Rżnęli głupa że niby ja mam tylko ten problem, a w tym czasie już był nowy soft z poprawkami.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wiem że wystarczyło wyjąć hdmi ale powiedz to mojej żonie :) ja mialem za każdym włączeniem dekodera.Wróciłem do 7 i z głowy.
 

bruce90

New member
Witam,
Mam prośbę o rozwianie wątpliwości czy nie kupiłem przypadkiem powystawowego telewizora. Philipsa w 55 calach kupiłem przedwczoraj w jednej z sieciówek. Poczytałem trochę wiadomości między innymi w tym temacie i doszedłem do wniosku, że to dobry wybór.
Nie miałem jeszcze czasu, żeby wyciągnąć go z pudełka (powoli kończę remont). Natomiast chwilę się zastanowiłem i coś mi tu nie gra.
W sklepie nie mieli ani jednej sztuki na wystawie, zapytałem czy mają, przynieśli z magazynu, rozpakowali, włączyli no i działa. Super. Jednak od razu załadowany był tryb sklepowy (w sensie wyświetlały się obrazy jak na innych telewizorach philipsa obok). Sprzedawca mówi, że wyłączy mi demonstrację jednak powiedziałem mu, że nie trzeba bo raczej sobie z tym poradzę.
Jak myślicie, czy to normalne, że po wyjęciu z pudełka nowego telewizora włączony jest tryb sklepowy?
Znalazłem info, że można dostać się do menu serwisowego i sprawdzić przebieg tv ale wiąże się to z utratą gwarancji.
Może myślę i przejmuje się na wyrost ale chciałbym być pewny, że mój egzemplarz nie ma za sobą już z tysiąc godzin świecenia.
Sprzedawca zapewniał, że egzemplarz jest nowy a biorąc inny i tak muszę go sprawdzić za kasą czy nie ma usterek bo sprawdzając dopiero w domu pozostaje mi już tylko serwis.

Dzisiaj po powrocie do domu mam zamiar wreszcie go włączyć. Na co powinienem zwrócić uwagę? Po czym można stwierdzić, że egzemplarz jest powystawowy albo nowy?

Dzięki za wszelką pomoc w temacie :)
 

philipstv

New member
Zerknij na matryce czy czysta nie popalcowana rysy itp, zerknij w otwory wentylacyjne czy są czyste brak kurzu,pyłków, i zapach nowego tv na noska sprawdz, zawsze pachnie jak nowy jest
 

sajka21

New member
Jasność w dzień

Napiszcie mi proszę jak wygląda jasność matrycy podczas oglądania w dzień. Telewizor ma stać u mnie w widnym pomieszczeniu. Przez tydzień byłem posiadaczem LG 55SK8100 i to była kompletna porażka. Wykorzystałem opcję zwrotu przed upływem 14 dni od zakupu przez internet. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

quarx

New member
Napiszcie mi proszę jak wygląda jasność matrycy podczas oglądania w dzień. Telewizor ma stać u mnie w widnym pomieszczeniu. Przez tydzień byłem posiadaczem LG 55SK8100 i to była kompletna porażka. Wykorzystałem opcję zwrotu przed upływem 14 dni od zakupu przez internet. Z góry dzięki za odpowiedź.

nawer pod słońce da radę.... tzn. ma sporo zapasu w tym zakresie
 

bruce90

New member
Zerknij na matryce czy czysta nie popalcowana rysy itp, zerknij w otwory wentylacyjne czy są czyste brak kurzu,pyłków, i zapach nowego tv na noska sprawdz, zawsze pachnie jak nowy jest

Dzięki, na pewno zwrócę na to uwagę.

sprawdź czas w serwisówce dowiesz się ile ewentualnie był na chodzie

Nie będzie się to wiązało ze stratą gwarancji?
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
To może podzielisz się z kolegami? Może akurat u któregoś podpasuje :) Bardzo chętnie przetestuję :D

a skąd będziesz wiedział czy podpasuje skoro dopiero pomiary mogą pokazać jak bardzo jest do bani?
Tak samo podpasuje jak to ksero z forum, o czym przed chwila było napisane.....
 
Do góry