Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

NickSon

Member
Miała być mądrala. Mój babol ;) . Rzeczywiście ciekawość zżera każdego, ale mądrala wie wszystko, do kogo to było adresowane też.
Pochwale się, zrobiłem wczoraj dobrą cebulę. Kupiłem ostatni zapakowany na sklepie oled LG 55b8. Cena zacna wyszla bo 3680 myślę że to historyczna cena na ten rok :) Nie posądzałem Euro, że tak zaszaleja.
 

quarx

New member
Miała być mądrala. Mój babol ;) . Rzeczywiście ciekawość zżera każdego, ale mądrala wie wszystko, do kogo to było adresowane też.
Pochwale się, zrobiłem wczoraj dobrą cebulę. Kupiłem ostatni zapakowany na sklepie oled LG 55b8. Cena zacna wyszla bo 3680 myślę że to historyczna cena na ten rok :) Nie posądzałem Euro, że tak zaszaleja.

3680? To on z klocków LEGO jest? A może prima paprikus?
 

NickSon

Member
3680? To on z klocków LEGO jest? A może prima paprikus?

No nie kolego.Właśnie nie prima aprilis. Nie wiem jak to nazwać ale chyba w żargonie handlowców jest puszczenie towaru pod wodą. Ewentualnie extra umowy z LG. W weekend Euro agd tv puscilo telewizorów pewnie w tysiacach sztuk.
55b8 w promocyjnej cenie dla kazdego był po 4389zł. Przy zakupie 4 produktow na raty powyzej 300zł kazdy dostajesz 5 rat gratis odliczny od całej kwoty zakupów do 12tys zł . Wielu zapewne doszukiwalo sie jakiegoś ale.
Ale żadnego nie było kupiłem bez zadnych ubezpieczen zabezpieczeń. Rachunek prosty 4389/30 daje ratę którą mnozymy x5 wychodzi 731.50 odejmujemy od ceny i mamy 3657.50 Teorii spiskowych nie wyznaję promocje były na wiekszość tv 55pus8303 był bodaj za 3250 po opcji raty miałeś go za 2700.....
 

quarx

New member
No nie kolego.Właśnie nie prima aprilis. Nie wiem jak to nazwać ale chyba w żargonie handlowców jest puszczenie towaru pod wodą. Ewentualnie extra umowy z LG. W weekend Euro agd tv puscilo telewizorów pewnie w tysiacach sztuk.
55b8 w promocyjnej cenie dla kazdego był po 4389zł. Przy zakupie 4 produktow na raty powyzej 300zł kazdy dostajesz 5 rat gratis odliczny od całej kwoty zakupów do 12tys zł . Wielu zapewne doszukiwalo sie jakiegoś ale.
Ale żadnego nie było kupiłem bez zadnych ubezpieczen zabezpieczeń. Rachunek prosty 4389/30 daje ratę którą mnozymy x5 wychodzi 731.50 odejmujemy od ceny i mamy 3657.50 Teorii spiskowych nie wyznaję promocje były na wiekszość tv 55pus8303 był bodaj za 3250 po opcji raty miałeś go za 2700.....

pozostaje tylko pogratulować zakupu
 

snow.leopard

New member
Hejka.

W odróżnieniu od ***************ungów NU8XXX, Philipsy trzymają jeszcze cenę jako tako :]

Z innej beczki, jeśli ktoś pamięta moje pytania o zepsuty 49PUS8303 i go interesuje co dalej...

... to sklep odrzucił moją reklamację na rękojmi z żądaniem odstąpienia od umowy (mieli takie prawo ale pod pewnymi warunkami). Sami bez pytania naprawili telewizor - "wymiana ekranu" (pewnie chodziło o matrycę). W sumie od zgłoszenia zajęło im to 21 dni, a to zgodnie z art 560 § 1 KC trwało za długo (miało być niezwłocznie, jeśli odrzucają żądanie - po konsultacjach z prawnikami od UOKIK dowiedziałem się, że ma to być do 14 dni) więc wystawiłem kolejne pismo z odstąpieniem od umowy na podstawie 560 KC. Jeśli to nie pomoże to sprawą zajmie się Rzecznik Konsumentów.

W ostateczności będę miał na sprzedaż 49PUS8303 z 1,5 roczną gwarancją + ew przy następnym zepsuciu na rękojmi wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy :D - ale jeszcze powalczę.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chodzi o to, ile czasu zajęła naprawa czy wymiana ekranu. Sklep/sprzedawca ma obowiązek poinformowania konsumenta w ciągu 14 dni, co się dzieje z jego reklamacją. A sprzęt może wydać nawet po dwóch miesiącach.

Czy w ciągu dwóch tygodni od złożenia dostałeś jakieś info od sprzedawcy nt. reklamacji?
 

snow.leopard

New member
Nie chodzi o to, ile czasu zajęła naprawa czy wymiana ekranu. Sklep/sprzedawca ma obowiązek poinformowania konsumenta w ciągu 14 dni, co się dzieje z jego reklamacją. A sprzęt może wydać nawet po dwóch miesiącach.

Czy w ciągu dwóch tygodni od złożenia dostałeś jakieś info od sprzedawcy nt. reklamacji?

Termim 14 dni nie dotyczy rękojmi z odstąpieniem od umowy tylko pozostałych 3 żądań. Mogliby i odpowiedzieć w ciągu 30 dni jeśli zaakceptowali by moje żądanie. Jeśli nie to mają obowiązek niezwłocznie wymienić lub naprawić. Art 560 par 1 KC :p
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie odpowiedzialeś na pytanie: kontaktowali się z Tobą w ciągu 14 dni od złożenia reklamacji czy nie? Wydanie sprzętu to inna bajka?
 

videsupra

New member
Hahaha kto ty jesteś? Troll udający greka? 30 i 31 marca 55pus8303 był po 3250.
Może ktoś potwierdzi?:)


Potwierdzam. Kupiłem dokładnie wtedy. Dodatkowo w jednym ze sklepów były wraz z zestawem Phillips HUE.



Moje pytanie.



1) Jak sprawdzić ile ten telewizor ma przechodzone?
2) Telewizor ma świecące lekko na biało narożniki. To cecha indywidualna matrycy czy efekt np. długiego świecenia na półce sklepowej? Nie przeszkadza to zupełnie w graniu czy oglądaniu tv. Nie pokazuje się nawet gdy obraz jest cały czarny (tv sprytnie to wygasza). Widać to jedynie gdy ekran jest prawie cały czarny i występuje jakiś inny biały/kolorowy element gdzieś poza narożnikami.
3) Tryb monitor/gra - opcje zmiany Perfect Clear Motion i to drugie jest nieaktywne dla tych trybów. Jak się rozglądam w Wiedźminie na podłączonym Ps4pro w tych trybach to obraz jest rozmazany. Jak sie przełącze na tryb Film to nie jest idealnie ale znacznie ZNACZNIE lepiej. O co tu chodzi? Imput lag jest niewyczówalny w takiej grze. Need For Speed to samo. Jak tryb gra to maga rozmazane. W trybie film znacznei lepiej. Wiec to nie przypadek.


Cena bardzo atrakcyjna wiec szkoda mi oddawać. Mam jeszcze pare dni na decyzje czy zostawić czy czy oddać. Proszę o fachową poradę.




pozdrawiam


jeszcze jedno, Ambilight... Czy da się zmniejszyć moc świecenia? fajne to ale za mocno razi w oczy. Czasami tło telewizora świeci mocniej niż sam telewizor co jest absurdalne. Mam go na białej ścianie na podstawce jeszcze ale boje sie za jak go przywiesze i bedzie bliżej sciany to juz mi oczy wypali jak będe grał z tym w nocy. Pozostaje wyłączenie tej funkcji ale kurde, kupiłem go bo miał to coś czego nie miały inne i teraz mam to wyłączać? Eh takie problemy pierwszego świata. Liczę, że ktoś pomoże nosaczowi w potrzebie ;)
 

kysa

New member
Witam
Panowie ,ma ktoś problem z dzwiękiem 55PUS8303 ??
TV podłączony pod kino domowe ,co jakiś czas poprostu słychać takie jakieś trzaski ,po podłączeniu słuchawek, przy cichszym słuchaniu, słychac dziwny szum ,buczenie ..Mozna coś zaradzić ??
Oprogramowanie TV TMP171E_R.107.000.230.000 i moze tu jest problem ,na stronie Philipsa jest oficjalne ...222.001 ? Jak wrócić do starszego softu ?

Pozdrawiam
 

quarx

New member
Potwierdzam. Kupiłem dokładnie wtedy. Dodatkowo w jednym ze sklepów były wraz z zestawem Phillips HUE.



Moje pytanie.



1) Jak sprawdzić ile ten telewizor ma przechodzone?
2) Telewizor ma świecące lekko na biało narożniki. To cecha indywidualna matrycy czy efekt np. długiego świecenia na półce sklepowej? Nie przeszkadza to zupełnie w graniu czy oglądaniu tv. Nie pokazuje się nawet gdy obraz jest cały czarny (tv sprytnie to wygasza). Widać to jedynie gdy ekran jest prawie cały czarny i występuje jakiś inny biały/kolorowy element gdzieś poza narożnikami.
3) Tryb monitor/gra - opcje zmiany Perfect Clear Motion i to drugie jest nieaktywne dla tych trybów. Jak się rozglądam w Wiedźminie na podłączonym Ps4pro w tych trybach to obraz jest rozmazany. Jak sie przełącze na tryb Film to nie jest idealnie ale znacznie ZNACZNIE lepiej. O co tu chodzi? Imput lag jest niewyczówalny w takiej grze. Need For Speed to samo. Jak tryb gra to maga rozmazane. W trybie film znacznei lepiej. Wiec to nie przypadek.


Cena bardzo atrakcyjna wiec szkoda mi oddawać. Mam jeszcze pare dni na decyzje czy zostawić czy czy oddać. Proszę o fachową poradę.




pozdrawiam


jeszcze jedno, Ambilight... Czy da się zmniejszyć moc świecenia? fajne to ale za mocno razi w oczy. Czasami tło telewizora świeci mocniej niż sam telewizor co jest absurdalne. Mam go na białej ścianie na podstawce jeszcze ale boje sie za jak go przywiesze i bedzie bliżej sciany to juz mi oczy wypali jak będe grał z tym w nocy. Pozostaje wyłączenie tej funkcji ale kurde, kupiłem go bo miał to coś czego nie miały inne i teraz mam to wyłączać? Eh takie problemy pierwszego świata. Liczę, że ktoś pomoże nosaczowi w potrzebie ;)

1. Menu serwisowe
2. Wyregulu podświetlenie. W ogóle ustaw wszystkie parametry obrazu.
3. Opcje upłynniania obrazu wprowadzają dodatkowe opóźnienie. Dlatego w tym trybie są wyłączone.

Ambi możesz wyregulować. W ogóle patrzyłeś jakie opcje są w tym TV? Wchodziłeś do ustawień??
 

videsupra

New member
1. Menu serwisowe
2. Wyregulu podświetlenie. W ogóle ustaw wszystkie parametry obrazu.
3. Opcje upłynniania obrazu wprowadzają dodatkowe opóźnienie. Dlatego w tym trybie są wyłączone.

Ambi możesz wyregulować. W ogóle patrzyłeś jakie opcje są w tym TV? Wchodziłeś do ustawień??




1. Menu serwisowe.
Nie ma czegoś takiego w ustawieniach ani w instrukcji. Czy możesz kolego podać nieco dokładniejsze informacje na ten temat?


2. Wyregulu podświetlenie. W ogóle ustaw wszystkie parametry obrazu.
Nie ma czegoś takiego jak regulacja podświetlenia w tym telewizorze. Czy to jakieś ukryte menu?


3. Opcje upłynniania obrazu wprowadzają dodatkowe opóźnienie. Dlatego w tym trybie są wyłączone.
To ktora z opcji mam włączyć by obraz w trybie gra nie skakał i nie rozmywał sie?


Udało mi się wyregulowac. Dziękuję.
 

quarx

New member
podświetlenie regulujesz opcją Kontrast w głównym menu, było napisane wiele razy, pozostałe rzeczy też..... szukajcie a znajdziecie. Wchodzisz z pierwszym postem na forum to daruj sobie ten patriarchalny ton
 

grzegorzu

New member
Kupili na promocji za 3200 to nie maja połowy menu :) . Ambilight za mocno świeci jest dedykowany przycisk na pilocie do tego i w menu w czym problem
 
Do góry