Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

xernes

Member
Witam
Panowie ,ma ktoś problem z dzwiękiem 55PUS8303 ??
TV podłączony pod kino domowe ,co jakiś czas poprostu słychać takie jakieś trzaski ,po podłączeniu słuchawek, przy cichszym słuchaniu, słychac dziwny szum ,buczenie ..Mozna coś zaradzić ??
Oprogramowanie TV TMP171E_R.107.000.230.000 i moze tu jest problem ,na stronie Philipsa jest oficjalne ...222.001 ? Jak wrócić do starszego softu ?

Pozdrawiam


Coś nie tak jest z oprogramowaniem. Nie tylko Ty masz problem. Zgłaszałem już to do support-u. Pisałem, że w poprzednim oprogramowaniu nie było problemu, ale oni jak zawsze: bla, bla, bla... "proszę sprawdzić ustawienia dekodera, kabla, ustawienia fabryczne itd."

Pomaga wypięcie kabla HDMI źródła dzwięku i wpięcie ponowne. Po restarcie urządzenia HDMI znowu trzaski...
 

NickSon

Member
ktoś wie jak w tym TV wejsc w menu serwisowe?

Obstawiam, że nikt nie wie. Menu serwisowe to często taka legenda opowiadana na forach. Kupiłeś uzywany tv? Dostałes informacje ze jest powystawowy? Nie był oryginalnie zapakowany? Mial folie na ramce? Poekspozycyjne Lcd to nie jest dramat o ile sklep da rabat na dana sztukę z 30% od ceny bazowej. Duże sieci wybrakowane zwroty lub tv z ekspozycji sprzedają jako outlet.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Panowie - mam pytanie.
Posiadam nagrywarkę DVD (z twardym dyskiem) Panasonic DMR-EX795, nagrywarka podłączona jest przewodem HDMI do Philips 49PUS8303, i teraz do rzeczy: odtwarzam nagrany film z twardego dysku, gdy np: pojawia się reklama naciskam "przewijanie" i po przewinięciu tejże reklamy naciskam przycisk PLAY , w ty momencie następuje - słychać głośny trzask w głośnikach. Powtarza się to za każdym razem po naciśnięciu PLAY po przewijaniu.
Podmieniłem, przewód HDMI, wpinałem ten przewód do poszczególnych gniazd HDMI i cały czas słychać ten trzask. Sądziłem, że może "uszkodził" się dysk twardy, ale podpiąłem tą nagrywarkę do Philips 32 z serii 7404 z którym nagrywarka współpracowała (bezproblemowo) przez ostatnie osiem lat i okazuje się, że przy przewijaniu i w momencie wciśnięcia przycisku PLAY nie ma żadnych trzasków w głośnikach - wszystko w jak najlepszym porządku. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, zna przyczynę to PROSZĘ o informację.
 

elmo25

New member
Szanowni koledzy,
Po wielomiesięcznych bojach z reklamacją TV Philips PFL6550 producent zaproponował mi kilka modeli zastępczych które mogę sobie wybrać. I tu mam wielki dylemat jaki wybrać?
PUS7303/12
PUS8303/12
PUS8503/12
PUS8602/12
Który według was będzie najlepszy.
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki
 

quarx

New member
jeśli nie masz preferencji co do matrycy (czerń...kontrast... blablabla) to bierz 8303/8503. Najnowszy a dodatkowo w 8503 masz wbudowany soundbar.
 

elmo25

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź
A jeżeli chodzi o czerń i kontrast to który będzie najlepszy?
Rozumiem że ten 8602 będzie trochę starszy od tych 8503 i 8303?
 

elmo25

New member
A biorąc pod uwagę ten 8602 jak wypadają przy nim te pozostałe 8503 i 8303

Rozumiem że różnica pomiędzy 8503 i 8303 to tylko dodatkowo soundbar w tym modelu 8503 czy może czymś jeszcze się różnią?
 

quarx

New member
7303 i 8602 masz VA wiec czerń lepsza
wszystkie edge-led wiec skłonnosc do cloudingu taka sama
a kropki kwantowe traktuj jako ciekawostke bo twoje oko tego nie zauważy to taka papka handlowca
 
Do góry