Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem czemu czepiacie się jakości dźwięku? Moim zdaniem jest w przyzwoicie. Miałem wcześniej 6008 i wcale nie było lepiej. A dodatkowo mam nadal działający PW9527 z DPL II wraz z wbudowanym subwooferem.

https://www.pcworld.pl/news/Philips-32PW9527,297466.html

I co z tego, że dźwięk jest w nim w porządku (no może nie na poziomie Altusów i Technisca), skoro by mieć efekt przestrzenny używałem kina, a głośniki wbudowane w TV wyłączałem - czyli zapłaciłem za coś, z czego nie korzystałem.

Ktoś, kto kupuje TV 49" czy też większy i twierdzi, że będzie korzystał głównie z wbudowanego w TV nagłośnienia, to pewnie nie jest świadomy, że sam siebie oszukuje - błędne założenie. Albo soundbar albo kino musi być. Chyba że korzysta z HBOGO, które nie widzieć czemu nawet GoT z oryginalną ścieżka eng nadaje 2.0 - co tak na marginesie uważam za skandal.
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
Nie rozumiem czemu czepiacie się jakości dźwięku? Moim zdaniem jest w przyzwoicie. Miałem wcześniej 6008 i wcale nie było lepiej. A dodatkowo mam nadal działający PW9527 z DPL II wraz z wbudowanym subwooferem.

https://www.pcworld.pl/news/Philips-32PW9527,297466.html

I co z tego, że dźwięk jest w nim w porządku (no może nie na poziomie Altusów i Technisca), skoro by mieć efekt przestrzenny używałem kina, a głośniki wbudowane w TV wyłączałem - czyli zapłaciłem za coś, z czego nie korzystałem.

Ktoś, kto kupuje TV 49" czy też większy i twierdzi, że będzie korzystał głównie z wbudowanego w TV nagłośnienia, to pewnie nie jest świadomy, że sam siebie oszukuje - błędne założenie. Albo soundbar albo kino musi być. Chyba że korzysta z HBOGO, które nie widzieć czemu nawet GoT z oryginalną ścieżka eng nadaje 2.0 - co tak na marginesie uważam za skandal.

Słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie to jest coś. Szczególnie muzyki jakościowej, mocno udetalowanej, gdzie każde pojedyncze syknięcie ma swoje przemyślane miejsce. Dla mnie dodatkowe audio do TV jest zbędne. Kto co lubi i potrzebuje.
 

skorpiolex

New member
Witam.
Mam problem z modelem 75pus8303. W lewym dolnym rogu jakieś 8 cm od krawędzi swięci dużo mocniej niż w innych rejonach. Przez to wieczorem słabo się ogląda. Pytanko czy tak powinno być ponieważ to jest 75 cale wcześniej miałem 6 letniego philipsa a tam czarne było czarne. W tym nowym modelu obojętnie jak ustawię kontranst(jasność) i ulepszacze efekt jest kiepski. Moja ciota kupiła za 2k Philipsa i lepszą ma czerń niż w moim modelu.

Jak wygląda sprawa z serwisem?
 

Attachments

  • 20190414_195217.jpg
    20190414_195217.jpg
    553,6 KB · Wyś: 27
  • 20190414_195437.jpg
    20190414_195437.jpg
    580,3 KB · Wyś: 35
  • 20190414_195441.jpg
    20190414_195441.jpg
    497,8 KB · Wyś: 31
  • 20190414_204100.jpg
    20190414_204100.jpg
    401,1 KB · Wyś: 38
  • 20190414_204652.jpg
    20190414_204652.jpg
    793,7 KB · Wyś: 66

quarx

New member
Witam.
Mam problem z modelem 75pus8303. W lewym dolnym rogu jakieś 8 cm od krawędzi swięci dużo mocniej niż w innych rejonach. Przez to wieczorem słabo się ogląda. Pytanko czy tak powinno być ponieważ to jest 75 cale wcześniej miałem 6 letniego philipsa a tam czarne było czarne. W tym nowym modelu obojętnie jak ustawię kontranst(jasność) i ulepszacze efekt jest kiepski. Moja ciota kupiła za 2k Philipsa i lepszą ma czerń niż w moim modelu.

Jak wygląda sprawa z serwisem?

Wypisz ustawienia na jakich to chodzi.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ze swojego doświadczenia napiszę, iż warto wziąć pod uwagę to, że: czy to podczas transportu czy przenoszenia, wieszania tv, siłą rzeczy się dociska różne elementy i są naprężenia. Tym samym wystąpić może clouding, mimo iż go np. wcześniej nie było. Miałem tak kilka razy. Jednak w każdej z tych sytuacji również za każdym razem poluzowanie śrubek w tyle + masowanie szmatką (czasem wystarczy jedna z opcji) to wszystko znika.
 

skorpiolex

New member
Czyli poluzowac śrubki w rogach tv? Serwis nie przyczepi się? Postaram się nie uszkodzić i nie zrobić śladów. Masowanie? możesz dokładniej opisać technikę?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Czyli poluzowac śrubki w rogach tv? Serwis nie przyczepi się? Postaram się nie uszkodzić i nie zrobić śladów. Masowanie? możesz dokładniej opisać technikę?


A czemu miałby się przyczepić? Delikatnie luzujesz śrubki w miejscach gdzie występują rozjaśnienia.
Szmatką robić koliste ruchy, jakby sprzątaczka wycierała podłogę tudzież np. z rogów robisz dłuższy ruch w stronę środka ekranu. Niezbyt mocno, ale też nie w ten sposób aby ledwie dotykać ekranu.
 

NickSon

Member
teraz w trybie film. Wcześniej ustawiałem różne warianty i zresetowałem do ustawień fabrycznych.

Nie chodzi o tryb napisz jaki masz poziom kontrastu. Zmieniasz go gdy ogladasz w dzień i w nocy?

Zdjęcia przedstawiają typowy clouding, telewizory za wieksza kase nie są lepsze. Zdjęcia ktore wykonałeś raczej uwypuklaja problem przez automatyczne wydluzenie czasu ekspozycji. Zdjęcie czarne tło z napisem star trek pokazuje że tv jest raczej w normie. No może trochę ten lewy dolny naroznik odstaje od reszty. Możesz probować to reklamować. Przy istalacji pilnowałeś żeby nikt paluchami nadmiernie nie sciskal matrycy? tzn instrukcja zabrania jakiekolwiek dotykanie jej podczas montowania tylko ramka albo trzymanie od dołu. Z tym luzownaiem śrubek to troche śmieszne. Jak ktoś chce masować niech masuje. Chciałbym poznać z technologicznego punktu widzenia to zjawisko... tzn na co te masowanie wplywa. Przy takich poradach dodałbym dopisek "Robisz to na własne ryzyko"
Oddasz taki tv do serwisu a oni zrobią zwrot z dopiskiem przemasowanie matrycy nie podlega gwarancji :lol:
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Może i śmieszne, można też nie wierzyć, ale u mnie się to sprawdziło nie raz. Widziałem też inne posty, że niektórym osobom też pomogło. I nie są to jakieś inwazyjne ingerencje, że wyciągam śruby czy dociskam na chama ekran, tylko jak było napisane, niewielkie poluzowanie śrubek i masowanie ekranu szmatką wykonuje się mniej więcej z taką siłą jak i jego czyszczenie (tylko dłużej), więc nie wiem do czego tu miałby się serwis przyczepić, tym bardziej, że nie trzeba się z tego spowiadać. Co więcej, to propozycja, wcale nie trzeba z niej korzystać.
 

NickSon

Member
Spoko ale moze ktoś ma dokunentacje fotograficzną przed i po? Gdyby ta metoda była bardzo skuteczna to chyba wiecej by o niej mówiono. Cloiding od lat ludzi denerwuje.
 

skorpiolex

New member
Witam. Nie pomogło ani poluzowanie srubek ani masowanie matrycy. Za to widać teraz z lewej strony podświetlenie matrycy się przebija. Zostaję tylko serwis...

Dziś zauważyłem że jednak poprawiło się ale po 15 min oglądania zaczyna świecić
 
Ostatnia edycja:
Do góry