Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

pawel52

New member
Na youtube jest 4k i HDR ale tylko w filmach nadawanych do 30 klatek ( 24 25 30 Hz ) .
Co raz bardziej popularne filmy, nagrywane w 60 klatkach,są automatycznie obniżane do 720p. Na oficjalnym forum, przedstawiciel philipsa napisał że tak zostanie.
 

sparks

New member
Niestety apka Smart tube next - jakoś dziwnie działa. Też na początku lekko klatkuje i dźwięk przycina - tak jak to było na początku w systemowej aplikacji YouTube. Później dźwięk jest ok, ale obraz, wydaje mi się, że nie jest plynnie odtwarzany.

Zainstalowałem wtyczkę YT w kodi i skonfigurowałem klucze API do poprawnego działania. Ku mojemu zdziwieniu, tam też wszystko działa jak na systemowej aplikacji (czyli bez 4k 60fps - nie ma możliwości wybrania wyższych rozdzielczości).

Widocznie coś nagrzebane jest w samym sofcie telewizora, by ograniczyć możliwość odtwarzania takich filmów. Ktoś próbował cofać soft? Czy po downgrade softu wraca możliwość odtwarzania treści 4k i 60fps?
 
Ostatnia edycja:

Darek_2003

New member
Potwierdzam powrót 4K i HDR do prime video. Ale w moim przypadku przypadku musialem zrobić tak :
menu - zarządzanie aplikacjami - prime video - wyczyściłem pamięć - odinstaluj aktualizacjie- restart tv- logowanie do prime video - przycisk home - aplikacje - odkrywaj aplkacje - prime video - aktualizuj - restart tv
Na wybranych programach jest 4K i HDR, albo tylko HDR.
U mnie zadziałało - HDR powrócił. W szczegółach filmy nie wyświetla się info, że materiał jest w HDR (jak to ma miejsce np. na apce w telefonie), ale film odpala się w HDR.
Niestety dalej mam problem z jakością. Jest co najmniej dziwnie, albo w trakcie wyświetlania filmu znika na ok. 1/2-1 sekundę obraz, napisy i dźwięk są OK, a zamiast obrazu wskakuje ciemne tło, albo pojawia się co chwilę "pikseloza" - na krótką chwilę znacząco pogarsza się jakość obrazu. Netflix, Youtube i HBOGO działają w tym czasie bezproblemowo, internet z UPC 300Mb/s (programy pokazują faktyczną prędkość WiFi ok. 160Mb/s. Nie pomaga czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji ani ponowne uruchamianie, nie dzieje się tak cały czas, można stwierdzić że jak już się przebrnie przez pierwsze 10-15 minut to potem jest znośnie - nie ma przerw w obrazie, a spadki jakości nie są bardzo zauważalne.
Może ktoś coś doradzić?
 

xernes

Member
żeby nie zostawały ślady jakie g...no to Philips :) Zdecydowanie pierwszy i ostatni telewizor tej marki.
Hehe, nie wiem ile masz cali (ile kasy wydałeś), ale sporo czytam to forum, spotykam sie ze znajomymi i chyba nie ma idealnych tv i zawsze moze byc gorzej :). Szokujace jest to ze kazdy model ma jakies bolaczki. Oczywiscie nie porownuje tutaj do takich wynalazkow jak tcl bo to jest dopiero porazka.

Ja jestem powidzmy umiarkowanie zadowolony :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy może dokonywać własnych ocen sprzętu.
Jeszcze się taki nie urodził , który by wszystkim dogodził !

To tylko sprzęt. Należy dokładnie opisać potrzeby przed zakupem , wówczas uniknie się wielu problemów. Wymagaj tyle od sprzętu ile wydałeś kasy !
 

pawel52

New member
Ja wydalem 6 tysi, uważam że po półtora roku chociaż youtube powinno dzialać tak jak w chwili zakupu. To że po 3-4 latach funkcjonalności smart są szczątkowe, ale po 2?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Philips to dno. Miałem masę urządzeń tego producenta ale to koniec. Nigdy więcej nic Philipsa.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zmiany YT nie robi Philips ale właściciel YT.
Ale z czym masz problem ?
Masz jeszcze gwarancję ?
 

pawel52

New member
Akurat blokada filmów w 60 hz jest po stronie Philipsa. Informacja pochodzi od przedstawiciela firmy na oficjalnym forum. Byly zacięcia obrazu w czasie odtwarzania, wiec zamiast poprawić obnizyli jakość. Naprawdę bardzo dbająca o klienta firma.
W ramach gwarancji raczej nie przywrócą poprawniego działania youtube.
 

Wiktor_xx

New member
Czesc

Mam Telewizor Philips 65 pus8303 niestety już po gwarancji i mam po pobokach takie dziwne prześwietlenia. Nie jest to aż tak denerwujące ale na niektórych scenach to widać. Czy da się coś z tym zrobić?
 
Ostatnia edycja:

xernes

Member
Jak bedzie ciemno wlacz jakis jednolity czarny obraz, a w miejscach przeswietlen sprobuj delikatnie rozmasowac matryce w kierunku krawedzi. Rob to przez miekka szmatke, np do okularow.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Wiktor_xx

New member
Jak bedzie ciemno wlacz jakis jednolity czarny obraz, a w miejscach przeswietlen sprobuj delikatnie rozmasowac matryce w kierunku krawedzi. Rob to przez miekka szmatke, np do okularow.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Dzięki spróbuję zobaczymy co wyjdzie. Szkoda ze nie mogę narazie dodać linak a może za jakiś czas
 
Do góry