Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

pawel52

New member
Dalszy ciąg radości z posiadania philipsa, z prime video i disney zniknelo 4K. HDR już dawno nie bylo. Przeklołem dzień, kiedy dzieki temu forum wybralem taki telewizor.
@kiki miesiąc temu pisałeś podobno do holandii w sprawie brakującego HDR, odpowiedzieli Ci coś ? Na razie widzę że 6 tysi poszlo w piguły.
 

Darek_2003

New member
Mam problem z aplikacją PrimeVideo na tym telewizorze. Od jakiegoś czasu filmy nie sa wyświetlane w HDR, a ich jakość jest beznadziejna - pikseloza i blade kolory. Wcześniej wszystko chodziło OK. Czy to wina aplikacji, czy może telewizor nie nadąża za rozwojem PrimeVideo? Netflixowy HDR działa w porządku
 

ksygzywygzy9

New member
Witajcie. Czy u wszystkich wróciło 4K?
Bo sprawdzałem wczoraj aktualizację z poziomu tv i nic nie było.
Na yt jedne filmy niby mają opcję 4K inne nie.
Wczoraj zabrał mi serwis tv a dziś dzwoni z pytaniami co ja chcę od nich bo 4K działa i czuję, że będzie odmowa uznania rękojmi.
 

xernes

Member
Przecież było wielokrotnie pisane, że na yt wrocilo 4k ale tylko 30kl/s, w netflixie tez mamy 4k Sa informacje, ze na prime video i disney jest kupa. Nie mam tych 2ch serwisow wiec nie dam sobie reki uciac, ale wierze zirytowanym kolegom.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

ksygzywygzy9

New member
Przecież było wielokrotnie pisane, że na yt wrocilo 4k ale tylko 30kl/s, w netflixie tez mamy 4k Sa informacje, ze na prime video i disney jest kupa. Nie mam tych 2ch serwisow wiec nie dam sobie reki uciac, ale wierze zirytowanym kolegom.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Z tego co zrozumiałem wróciło ale nie każdemu. Stąd moje pytanie. 4k 30 klatek to nadal nie jest pełna funkcjonalność jednak. No na prime coś jest ewidentnie nie tak. Ciekawe jak z Canal +. No nic najwyżej oddadzą sportem, za długo zwlekali z odbiorem. Pozdrawiam
 

skorpiolex

New member
Martwe piksele

Witam
Dziś zauważyłem że mam wypalone(martwe piksele) w jednym miejscu jest kilka i parę na całej matrycy. Pojedyncze nie przeszkadzają ale te kilka koło siebie na białym tle widać.
Foto
https://drive.google.com/file/d/11pZvLoLyq5Jr_C9H-GBCC7OLoCa3yNI3/view?usp=sharing

Model 75 8303 . Najlepsze w tym wszystkim że 14.01.2021 skończyła się gwarancja. Mam wykupione ubezpieczenie, czy można zgłaszać uszkodzenie matrycy ??
Pozdrawiam
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam

Dziś zauważyłem że mam wypalone(martwe piksele) w jednym miejscu jest kilka i parę na całej matrycy. Pojedyncze nie przeszkadzają ale te kilka koło siebie na białym tle widać.

Foto

https://drive.google.com/file/d/11pZvLoLyq5Jr_C9H-GBCC7OLoCa3yNI3/view?usp=sharing



Model 75 8303 . Najlepsze w tym wszystkim że 14.01.2021 skończyła się gwarancja. Mam wykupione ubezpieczenie, czy można zgłaszać uszkodzenie matrycy ??

Pozdrawiam
Cześć,
To raczej nie wygląda mi na martwe piksele, tylko raczej jakieś "żyjątko" lub ktoś uderzył w matrycę punktowo.
112489c8a41afc5d085331e0b48cc4d6.jpg


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Zgłaszaj z info że pojawiło się to "wczoraj". Nic nie robiles, włączyłeś tv i było.
Masz duża szanse na wymianę matrycy lub całego tv.
 

Petru23

Banned
Tak, że włączyłeś tv i zobaczyłeś plamę. Zgodnie z zasadami itp powinieneś zgłosić zauważana usterkę niezwłocznie, czyli zawsze mówimy, że pojawiło się wczoraj, dwa dni temu. Dzwonisz pod nr z papierów z dodatkowego ubezpieczenia, ew możesz mailowo wysyłając zdjęcie.
Pamiętaj, nie miałeś żadnego wpływu na to. Nikt nie uderzył, nikt nic nie zaswieci żadnym laserem itp. Samo się zrobiło.
 

pawel52

New member
Potwierdzam powrót 4K i HDR do prime video. Ale w moim przypadku przypadku musialem zrobić tak :
menu - zarządzanie aplikacjami - prime video - wyczyściłem pamięć - odinstaluj aktualizacjie- restart tv- logowanie do prime video - przycisk home - aplikacje - odkrywaj aplkacje - prime video - aktualizuj - restart tv
Na wybranych programach jest 4K i HDR, albo tylko HDR.
 

akslow

New member
Potwierdzam powrót 4K i HDR do prime video. Ale w moim przypadku przypadku musialem zrobić tak :
menu - zarządzanie aplikacjami - prime video - wyczyściłem pamięć - odinstaluj aktualizacjie- restart tv- logowanie do prime video - przycisk home - aplikacje - odkrywaj aplkacje - prime video - aktualizuj - restart tv
Na wybranych programach jest 4K i HDR, albo tylko HDR.


podobno jak się aplikacja zaktualizuje to znów wyleci 4K, mógłbyś sprawdzić?
 

pawel52

New member
Po aktualizacji mam 4k. Jak jest problem to wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Wszystko trzeba robić ręcznie, telewizor sam nie przywróci 4k w prime video.
 
Do góry