Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

kozi666

New member
I jakie zmiany dała ta aktualizacja? Jest to gdzieś może napisane?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

andybond

New member
Swojego 7502 kupiłem przed świętami 2017. Ponad rok musiałem czekać by z tego monitora powstał telewizor który zaczął spełniać funkcje multimedialne. W końcu DTS jest odtwarzany we wszystkich odtwarzaczach jakie mam zainstalowane. Reszta nowych funkcji również na plus.
 

pawel73

New member
Witam wszystkich.
Czy ktoś z Was po ostatniej aktualizacji do Android 8 ma problemy z dyskami zewnętrznymi. Do tej pory podłączałem dysk 2TB z NTFS bez większych problemów a teraz nie widzi. Po restarcie TV zobaczył ale KODI pisze że nie ma takiej ścieżki. Ja już nie wiem co robić. Może ktoś pomóc???
 

tomek304

New member
Ja się zastanawiam nad update do 8.0. Filmy na YT nie odtwarzają się w 60 fps. Blokada na 25/30 fps.... Już nie wspominając o braku VP9.2....
 

pawel73

New member
Witam wszystkich.
W temacie problemów z dyskami NTFS pod Android 8.0.
Z tego co udało mi się poszukać na zachodnich stronach, to nie wygląda to bardzo obiecująco. Żeby dyski z NTFS były "widziane" prawidłowo Philips musiałby przygotować odpowiednią poprawkę, z czym pewnie nie będą się spieszyć. Tak zrobił np. Xiaomi dla swojego Android TV.
W razie gdyby tego update nie było pozostają 2 opcje:
1. Odtwarzanie materiałów przez wbudowany player Philips, ale tylko i wyłącznie. Tylko to natywne oprogramowanie czyta takie dyski. Żaden KODI, MX Player czy cokolwiek innego doinstalowanego nie zadziała.
2. Skonwertować, a właściwie pewnie sformatować dysk zewnętrzny na format exFAT. To ponoć działa bez zarzutu. Z tego co znalazłem na necie, nie ma problemu z obsługą tego formatu dysków od Windows 7 w górę - wspiera natywnie.

Muszę przećwiczyć rozwiązanie nr 2 (nr 1 już sprawdzony) bo przyznam się że polubiłem KODI i nie chciałbym z tego rezygnować.

Pozdrawiam,
Paweł
 

andybond

New member
Kicha. Format spod W10 na exFAT powoduje że dysk jest wykrywany jako uszkodzony. Format z poziomu TV na pamięć przenośną,skutkuje przeformatowaniem na FAT32.
 

pawel73

New member
No to faktycznie jest źle.
Zostaje chyba naciskać Philipsa na przywrócenie obsługi w nowym update softu.
BTW
Ktoś próbował cofać firmware do starszej wersji?
Czy udało się to i czy w ogóle można gdzieś ściągnąć poprzednie wersje firmware?

Pozdrawiam,
Paweł
 

LEVISS

Member
witam tak udało się/jeżeli coś działa ok /to szkoda nowej aktualizacji ładować tak było w moim przypadku zainstalowałem-CIEKAWOŚC- i szybko wróciłem do starej wersji króra działała dużo lepiej/na przyszłość jak coś działa dobrze nie ruszać moja rada
 

pawel73

New member
Szanowni,
Po ostatnim poście na forum postanowiłem napisać mimo wszystko do support'u Philips o pomoc.
Opisałem sytuację i wsparcie nie tylko odpowiedziało po 2 godzinach to jeszcze podało rozwiązanie problemu. Dostałem link do ściągnięcia innego firmware - co ciekawe z numerem wyższym niż ostatni oficjalny update.
Nr firmware to: TPM171E_R.107.000.230.000
Ściągnąłem, zainstalowałem i .... działa !!! Dyski NTFS są z powrotem "widziane" przez system jak również przez Kodi i inne aplikacje. Zainstalowałem nawet MX player i też działa.
Jestem pełen uznania dla wsparcia Philipsa. Oczywiście dalej jest Android 8.0. Rozwiązanie otrzymałem bardzo szybko, więc mam wrażenie że inżynierowie Philipsa już o problemach wiedzieli i mieli przygotowany stosowny update.

Dla zainteresowanych podaję link. Może komuś się przyda.
https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

Niestety nie wiem czy to link chwilowy czy stały.


Pozdrawiam,
Paweł
 

pawel73

New member
To muszę jeszcze sprawdzić. Ale te update to mała poprawka sądząc po zmianie w numeracji firmware. Nie sądzę żeby DTS przestał działać, ale sprawdzić trzeba.
 

andybond

New member
To muszę jeszcze sprawdzić. Ale te update to mała poprawka sądząc po zmianie w numeracji firmware. Nie sądzę żeby DTS przestał działać, ale sprawdzić trzeba.
Pawle,nawet nie zdajesz sobie sprawy,jak wielką robotę zrobiłeś dla posiadaczy PUS7502. Zainstalowałem plik z twojego linku i wszystko jest na swoim miejscu,jak na współczesny telewizor przystało. Można powiedzieć że w tej chwili TV jest centrum multimedialnym,jak mój poprzedni LG na WebOSie. Jest co prawda jeden szkolny błąd,ale do przeżycia. Chodzi o napisy do filmów znajdujących się "poza" telewizorem. O ile odtwarzacz w Philipsie widzi zasoby w sieci domowej(np. NAS) i odtwarza filmy,to za cholerę nie odtwarza napisów z tego samego źródła. Napisy do filmów trzeba umieścić w pamięci podpiętej do telewizora,czego kompletnie nie rozumiem.
Tak czy inaczej,po ponad 1,5 roku po zakupie,po raz pierwszy jestem w 100% zadowolony z mojego Philipsa.
 

pawel73

New member
Witam wszystkich.
Dziękuję, ale na pewno podziękowania należą się wsparciu producenta, że nie zostawili nas samych z problemem. Ja po prostu to tylko sprawdziłem i podzieliłem się z Wami.
Co do napisów o których pisze andybond to faktycznie ten natywny player jest słaby. Dlatego też tak zależało mi na Kodi. Dodam jeszcze, że sprawdziłem i na pewno dyski NTFS działają w Kodi 18.1. mam zainstalowany także fork SPMC - bardzo fajny szybki ale chyba na starszym jądrze Kodi i już dysk jest niewidoczny. Musze poszukać jakiejś nowszej wersji.

Pozdrawiam,
Paweł
 

kanzi

New member
cześć
Zainstalowałem wersję z linku, ale mam nieodparte wrażenie że tv pracuje wolniej jakby bardziej "mulił", filmy odtwarzane z dysku jakby bardziej się przycinały.
Próbowałem wrócić do wersji ze strony Philipsa ( jest juz 8.0) ale tv nie pozwala zainstalować starszej wersji oprogramowania bo na stronie jest wersja R.107.000.222.001 a ta z linku to R.107.000.230.000.
Macie jakiś sposób na powrót do starszej wersji?
Chyba, że moje wrażenie spowolnienia nie jest obiektywne.
pozdrawiam
 
Do góry