Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

pawel73

New member
Przyznam się że nie odniosłem takiego wrażenia. Najwolniej przełącza się TV pomiędzy źródłami np. TV naziemna i jakieś źródło HDMI. Ale to chyba tyle z obserwacji. Same aplikacje startują szybko, albo inaczej powiem: jak poprzednio. Ale to też moje obiektywne spostrzeżenia.
 

m4rox

New member
Szanowni,
Po ostatnim poście na forum postanowiłem napisać mimo wszystko do support'u Philips o pomoc.
Opisałem sytuację i wsparcie nie tylko odpowiedziało po 2 godzinach to jeszcze podało rozwiązanie problemu. Dostałem link do ściągnięcia innego firmware - co ciekawe z numerem wyższym niż ostatni oficjalny update.
Nr firmware to: TPM171E_R.107.000.230.000
Ściągnąłem, zainstalowałem i .... działa !!! Dyski NTFS są z powrotem "widziane" przez system jak również przez Kodi i inne aplikacje. Zainstalowałem nawet MX player i też działa.
Jestem pełen uznania dla wsparcia Philipsa. Oczywiście dalej jest Android 8.0. Rozwiązanie otrzymałem bardzo szybko, więc mam wrażenie że inżynierowie Philipsa już o problemach wiedzieli i mieli przygotowany stosowny update.

Dla zainteresowanych podaję link. Może komuś się przyda.
https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

Niestety nie wiem czy to link chwilowy czy stały.


Pozdrawiam,
Paweł

Ja, natomiast, po update'cie zauważyłem przesunięcie dźwięku względem obrazu o około jakieś 0,5 s filmów odtwarzanych z NAS qnap po SMB.
Może ktoś to zweryfikować u siebie?
 

Kazuyoshi

New member
również zainstalowałem wersję TPM171E_R.107.000.230.000 na swoim 55pus7303 i nie zauważyłem żadnych spowolnień jak kolega kanzi, wszystko śmiga jak powinno, ale przyłącze sie do pytania które zadał ;) czy jest jakiś sposób na downgrade do wersji 222 ?
 

kanzi

New member
Wydaje się że już jednak jest wszystko w porządku z tą wersją miałem tak jak pisałem problemy ze spowolnieniem ale zrobiłem przywrócenie fabryczne restart i po tym telewizor zaczął wydaje się normalnie działać, także wszystko jest okej. Ale powrócić do starszej wersji nie umiem. Pewnie jest jakiś sposób.
 

kanzi

New member
Pojawiła się wczoraj nowa wersja oprogramowania tzn telewizor wyszukał i zaktualizowałem. Na stronie internetowej jeszcze brak aktualizacji. Nie wiem co zmieniono. Nie widzę zmian wizualnych.
Wersja TPM171E_R.107.001.038.000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz wszystkie poprawki wprowadzone i co zmieniają:
TPM171E _ 107.001.038.000 – Date: 2019/06/26
- Android Oreo 8.0.0 based software
- Improvements for translations
- Updated Audio Quality for 9104
- Fix for RC firmware upgrade issue and pairing not working
- Fix for Ambilight settings are not stored after restart
- Fix for Google cast issues (casting is suddenly interrupted or not started)
- Fix for DTS TruVolume output level drops over time
 

artrock

New member
Witam. Kiki, to może i ja zaryzykuję tą kalibrację do Philips 55PUS7502 areksobczyk@o2.pl

i jeszcze pytanie do znawców tematu.
Czy któryś z pilotów Philipsa, poza dodawanym fabrycznie do 55PUS7502, zadziała z tym modelem tak żeby działy wszystkie funkcje, plus polecenia glosowe?
 
Ostatnia edycja:

kanzi

New member
Też rozpoznawalem temat na stronie 110 masz info :
w tym modelu jest pilot na podczerwień (IR) i nie da się go zamienić na na oryginalny Philipsa z Voice ( bo te piloty są na radio)
 

Forek1

New member
Witam,
Jestem posiadaczego tego modelu telewizora. Ostatnio odkryłem niepokojąca rzecz. Na kolorze czerwonym połowa matrycy ma białe przebarwienia. Proszę o pomoc. Co może być tego przyczyną? Podczas normalnego oglądania nie widać tego aż tak bardzo.

Czy konieczna będzie wymiana matrycy?
 

Attachments

  • IMG_20191112_172814.jpg
    IMG_20191112_172814.jpg
    665,9 KB · Wyś: 49

Forek1

New member
Niestety nie mam generatora obrazu. Gwarancja jest jeszcze przez około rok, ale obawiam się ze mogą odrzucić gwarancje, ponieważ matryca jest uderzona na środku w gornej części, widać mała ryskę. Jednak wcześniej nie było takiego problemu z kolorem.

Podczas oglądanie nie przeszkadza to aż ta bardzo, więc najwyżej to zostawię. Myślałem że pod koniec gwarancji spróbuje to zgłosić. Jak odrzucą naprawę to zleciłbym naprawe po gwarancji o ile nie będzie to droga sprawa.
 
Ostatnia edycja:

Forek1

New member
Tak jak myślałem. No trudno będę musiał się przyzwyczaić.

A jaki jest przyblizony koszt matrycy do tego modelu 65 cali?

Mogę też prosic o kalibracje do modelu 65PUS7502/12?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor nie jest produkowany więc matryca może kosztować połowę wartości, czyli tyle ile nowy teraz telewizor.
 

0skila

New member
Pojawia się nowa wersja firmware.

TPM171E _ 107.001.101.002 – Date: 2019/12/02
- Android Oreo 8.0.0 based software
- Fix for DTS TruVolume output level drops after standby
- Fix for audio settings lost after standby
- Fix for different volume for stereo and dolby audio channel
- Fix for HBBTV is not working after teletext launch
- Improvements for WiFi connection issue
- Fix for wrong picture in EPG
- Improvement EPG speed for DVB-C
- Fix for starting up to recovery mode after restricted profile is activated
- Improvements for web-browser built-in video player stability
- Fix for No Sound after standby
- Improvements for RC upgrade issue and pairing not working
 
Do góry