Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

rool

New member
Witam. Mam problem z niedawno kupionym 7502. Problem jaki ktoś już parę miesięcy temu opisywał w tym wątku odnośnie pionowych pasów najbardziej widocznych na jasnym tle. Napisałem pw do tamtego użytkownika i zgłosiłem do philipsa. Czekam na odpowiedź z ich strony. Czy ktoś jeszcze miał taki problem z tym tv i jak to się skończyło jeśli chodzi o naprawę/wymianę gwarancyjną? W linku niżej zdjęcia ale nie oddają tego jak w rzeczywistości.
i m g u r .com/a/BW8quyO
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Ani banding, ani cloudind nie jest widoczny podczas oglądania treści video.
Zalecam na YT odpalić materiał 4K typu spacer po Oddesie.
Powstaje doskonała reprodukcja obrazu UHD/4K.
Moda na piętnowanie bandingu i cloudingu to jakaś chora opcja .
Nic nie ma wspólnego z odbiorem super jakości obrazu YT/NETFLIX.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
poza tym matryca w 7502 to podswietlenie edge led. W kazdym ledzie banding jest mniej lub bardziej widoczny a juz na pewno bardziej przy podswietleniu krawedziowym. Efekt vertical banding jest nawet mozliwy w oledach. Taka to cecha wspolczesnych tv bez wzgledu na model/marke/matryce. Im wiecej cali tym banding wiekszy bo ciezko podswietlic rowno tak duza powierzchnie. zaden producent nie uzna bandingu za wade. Kwestia jest tylko farta by trafic na jak najmniejszy defekt. Nic z tym nie zrobisz. Mniejsze ryzyko na widoczny banding jest przy podswietleniu direct. Ja takowy mam (nawet FALD - 120 HZ) w pus 8102 i tez to jest widoczne. Fakt ze w materialach 4K prawie niewidoczne. Najlepsze rozwiazanie: minimum 3 złociste i defekt znika :)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
A ja w moim samsungu wreszcie tego nie mam jak ktoś ogląda dużo meczy to tego nie zniesie. Jedyna metoda to selekcja bo serwis tego nie wymieni i tyle.
 

hyniks

Member
A ja zapytam - jak teraz filips wypada z softem? - problemy z trzymaniem ustawień? Zwiechy, restarty, mozolne działanie? dalej bieda smart (pomijając androida)?
 

marwinn

New member
czy można podłączyć głośniki przez bluetootha ?, jeśli nie to czy można podłączyć moduł przez usb i korzystać niego? czy android umożliwia obsługę zewnętrznego urządzenia ?
 

kanzi

New member
cześć
Kupiłem 65PUS7502 od Kiki.
Transakcja przebiegła błyskawicznie - wysyłka w tym samym dniu.
Następnego dnia kurier dzwoni i tu przykra niespodzianka - telewizor uszkodzony w transporcie.
Szybki telefon do Kikiego i natychmiastowa wysyłka kolejnego nowego w tym samym dniu.
Następnego dnia dzwoni kurier, ze już ma kolejny tv dla mnie tym razem "igiełka" nieuszkodzony w transporcie.(podkreślam uszkodzenie nastąpiło w transporcie - odpowiedzialność firmy kurierskiej)
Dla mnie tv prezentuje sie fantastycznie.
Matryca po "kalibracji w cenie" świeci naprawdę dobrze - jest to matryca 10bit 100Hz.
Nie zauważyłem nierównomiernego podświetlania, czerń jest jak na matrycę IPS dobra.
Kąty bardzo dobre.
To co dla mnie jest fajnym zaskoczeniem to ambilight.
Naprawdę wzrok sie nie męczy szczególnie podczas oglądania wieczorem.
Dodatkowo zestaw HUE poszerza te "doznania".
Nie miałem wcześniej ambilight i myślałem, że to zbędny gadżet - po ok tygodniu przyzwyczajenia celowo wyłączyłem ambilight aby sprawdzic jak to jest - i jak szybko wyłączyłem tak szybko włączyłem z powrotem.
Kiki dziękuję za doradzenie zakupu tego modelu.
w załaczeniu zdjęcie zrobione u mnie tego tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry