Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

Marlo

Active member
Mam TCL 55C835 który ma 240 stref (65" 288 ), i też uważam że tych stref jest mało , ale to jest model z 2022 , jego następca 55C845 ma 480 strefy (65" 576) ,tak więc pod tym względem Phillips PML9008 wypada bardzo słabo.
 
Ostatnia edycja:
Wielu z was popełnia fatalny błąd myśląc, że liczba stref podświetlenia jest najważniejsza. Najważniejsza jest nie ilość, a jakość algorytmów tego samego podświetlenia

Nie dziękuj mi))))

p.s. lepiej kupić taniego OLEDa zamiast taniego minileda. Byłby bardziej użyteczny.
 

Marlo

Active member
Ważne jest i ilość stref czym więcej tym lepiej , i dopracowanie algorytmów które tym sterują , jedno z drugim musi iść w parze. Jeśli chodzi o Oled to przy moim sposobie grania szybko bym go zapiłował.
 
Ważne jest i ilość stref czym więcej tym lepiej , i dopracowanie algorytmów które tym sterują , jedno z drugim musi iść w parze. Jeśli chodzi o Oled to przy moim sposobie grania szybko bym go zapiłował.
PRAWDA! Ale NIE WSZYSTKIE telewizory to potrafią. Chińczycy NIE! Mają wiele stref, a algorytmy są słabe!

Tylko 1 telewizor to potrafi (i nie jest doskonały): Sony X95L. Ale jego cena jest jak 2 chińskie analogi.

Co do gier i OLED: QD OLED szybko by się wypalił. Ale telewizory WOLED były niezawodne przez długi czas! Nie można się bać. Nie zapominaj, że Phillips OLED ma funkcję lokalnego przyciemniania obszarów statycznych, co jest ważne w grach
 

gooralek

New member
Zarejestrowałem się na tym forum, żeby pokazać jak wyglądało podświetlenie w nowym PML9008 65". Albo miałem jakiegoś pecha albo taga wada. Sądząc po komentarzach na ME nie tylko mój tak miał. Jestem w trakcie wymiany na 65C845. Ambilight fajny, ale nie kosztem obrazu.
View attachment 24960
IMG_8309.JPG
 

szaafran

New member
No to ja tez chcialem podzielic sie opinia, mam go od dwoch tygodni (wersja 55 calowa). Przesiadlem sie ze starego, 6-letniego Pihilpsa 43PUS6401 wiec przeskok ogromny, interfejs bardzo szybki, pilot faktycznie moglby byc mniejszy, ale nie osobiscie nie rozumiem tego narzekania, ale tez nigdy nie mialem telewizora z najwyzszej półki - dla mnie jest ok. Zauwazyłem tylko dwa problemy: poświata przy niektorych jasnych scenach oraz widoczne roznice w podswietleniu, zwlaszcza przy szarych kolorach (przy jasnych i ciemnych scenach to nie wystepuje). Kwestia poswiaty wystapila w sumie raz czy dwa - w screenach widoczna przy ogladaniu The Crown na Netflixie. Kwestia dziwnego podswietlenia (te prostokaty) pojawila sie pierwszy raz podczas ogladania serialu na Amazon, potem zupdatowalem soft na Philipsie i wydaje mi sie ze sytuacja sie poprawila w serwisach streamingowych, natomiast nadal pojawia sie przy graniu na PS5 - tak jak pisalem jest to widoczne na szarych scenach, przy jasnych i ciemnych to nie wystepuje, albo jest kompletnie niewidoczne (zdjecie ponizej to naprawde ekstremalny przyklad, bo jest duzo szarego) - czy to wina softu, czy jednak to reklamowac? Generalnie dla mnie telwizor jest swietny w tej cenie, ale to podswietlenie i te prostokaty czasem mnie wkurzaja.
 

Attachments

  • image_50359041.JPG
    image_50359041.JPG
    1,9 MB · Wyś: 178
  • image_50365697.JPG
    image_50365697.JPG
    1,3 MB · Wyś: 179
  • image_50426881.JPG
    image_50426881.JPG
    1,7 MB · Wyś: 179

Koziou

New member
U mnie matryca wygląda podobnie jak u @gooralek
To mój czwarty Philips i jestem zdruzgotany jak to może tak wyglądać.
Poza tym kolejna "ciekawa" rzecz - jeśli obraz jest stały to potrafi "błysnąć" w losowym punkcie Ambilightem.

Gdyby nie to, że poszedłem w raty 0% w Media Expert to chyba bym to zapakował do pudła, oddał im go i przeprosił się ze starym 50PUS8535.

Będę próbować się z działem reklamacji Philips ale z tego co czytam po różnych wątkach raczej zleją mnie ciepłym moczem
 

gooralek

New member
U mnie matryca wygląda podobnie jak u @gooralek
To mój czwarty Philips i jestem zdruzgotany jak to może tak wyglądać.
Poza tym kolejna "ciekawa" rzecz - jeśli obraz jest stały to potrafi "błysnąć" w losowym punkcie Ambilightem.

Gdyby nie to, że poszedłem w raty 0% w Media Expert to chyba bym to zapakował do pudła, oddał im go i przeprosił się ze starym 50PUS8535.

Będę próbować się z działem reklamacji Philips ale z tego co czytam po różnych wątkach raczej zleją mnie ciepłym moczem
Ja poszedłem na raty w ME i zgłosiłem reklamację w ME, mają wymienić na całkiem inny tv. Powiedzieli na infolinii, że raty są na kwotę a nie konkretny sprzęt. Różnice w cenie sprzętu albo dopłaca się u kuriera przy odbiorze nowego urządzenia, albo zwracają na konto jeżeli nowy sprzęt jest tańszy. W piątek mój PML odebrali panowie z ME. Czekam na dalsze informacje od nich.
 

Koziou

New member
Dobrze zrozumiałem, że wymieniają na nowy PML i podejmują jeszcze jedną próbę czy idziesz w stronę zupełnie innego producenta/modelu? Jeśli tak to jaki?

Strasznie "jarałem" się na nowy telewizor, bo większy, bo MiniLed, bo HDMI 2.1 a póki co zero przyjemności z uruchamiana go.
Żona oczywiście mówi, że ona to tam nic nie widzi i jej to nie przeszkadza.
 

gooralek

New member
Dobrze zrozumiałem, że wymieniają na nowy PML i podejmują jeszcze jedną próbę czy idziesz w stronę zupełnie innego producenta/modelu? Jeśli tak to jaki?

Strasznie "jarałem" się na nowy telewizor, bo większy, bo MiniLed, bo HDMI 2.1 a póki co zero przyjemności z uruchamiana go.
Żona oczywiście mówi, że ona to tam nic nie widzi i jej to nie przeszkadza.
Nie robiłem wymiany na nowy pml, poprosiłem od razu o wymianę na TCL C845. Prawdopodobnie się uda z moją niewielką dopłatą. Teraz czekam aż przyjmą philipsa do magazynu ME.
Moja Żona też nic nie widziała 😅, a mnie strasznie to raziło, tym bardziej, że stary tv wymieniałem ze względu na „słoneczka” w podświetleniu.
 
Do góry