Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

szaafran

New member
Maly update: Wszelkie problemy z podswietleniem zniknely wraz z updatem firmware kilka dni przed swietami - juz sie zabieralem do reklamacji, ale po aktualizacji wszystko smiga swietnie. Osobiscie poza tym malym zgrzytem to nie nie widze problemow z tym TV, ale wiadomo - moze to kwestia egzemplarza.
No to ja tez chcialem podzielic sie opinia, mam go od dwoch tygodni (wersja 55 calowa). Przesiadlem sie ze starego, 6-letniego Pihilpsa 43PUS6401 wiec przeskok ogromny, interfejs bardzo szybki, pilot faktycznie moglby byc mniejszy, ale nie osobiscie nie rozumiem tego narzekania, ale tez nigdy nie mialem telewizora z najwyzszej półki - dla mnie jest ok. Zauwazyłem tylko dwa problemy: poświata przy niektorych jasnych scenach oraz widoczne roznice w podswietleniu, zwlaszcza przy szarych kolorach (przy jasnych i ciemnych scenach to nie wystepuje). Kwestia poswiaty wystapila w sumie raz czy dwa - w screenach widoczna przy ogladaniu The Crown na Netflixie. Kwestia dziwnego podswietlenia (te prostokaty) pojawila sie pierwszy raz podczas ogladania serialu na Amazon, potem zupdatowalem soft na Philipsie i wydaje mi sie ze sytuacja sie poprawila w serwisach streamingowych, natomiast nadal pojawia sie przy graniu na PS5 - tak jak pisalem jest to widoczne na szarych scenach, przy jasnych i ciemnych to nie wystepuje, albo jest kompletnie niewidoczne (zdjecie ponizej to naprawde ekstremalny przyklad, bo jest duzo szarego) - czy to wina softu, czy jednak to reklamowac? Generalnie dla mnie telwizor jest swietny w tej cenie, ale to podswietlenie i te prostokaty czasem mnie wkurzaja.
 

Rafpio76

New member
Ktoś pytał o ustawienia obrazu dla 9008, to załączam jak dla mnie optymalne (tryb SDR), przy których zminimalizowane jest wadliwe podświetlenie matrycy. Niestety przy filmach w HDR mimo "skręcenia" ustawień dalej widać poświatę.
 

Attachments

  • 20240101_191455.jpg
    20240101_191455.jpg
    1,4 MB · Wyś: 179
  • 20240101_191448.jpg
    20240101_191448.jpg
    1,3 MB · Wyś: 145
  • 20240101_191440.jpg
    20240101_191440.jpg
    1,4 MB · Wyś: 142
  • 20240101_191428.jpg
    20240101_191428.jpg
    1,4 MB · Wyś: 170
  • 20231231_192146.jpg
    20231231_192146.jpg
    3,1 MB · Wyś: 184

RAMZES72

New member
Maly update: Wszelkie problemy z podswietleniem zniknely wraz z updatem firmware kilka dni przed swietami - juz sie zabieralem do reklamacji, ale po aktualizacji wszystko smiga swietnie. Osobiscie poza tym malym zgrzytem to nie nie widze problemow z tym TV, ale wiadomo - moze to kwestia egzemplarza.
Faktycznie prostokąty na szarym tle zniknęły po aktualizacji. Mój egzemplarz (75") lubi się sam włączać - nie wiem co jest przyczyną. Obecnie czekam na obiecaną przez Philipsa na 2024 rok aktualizację aplikacji (Disney). Czy mógłby ktoś sprawdzić czy telewizor zapamiętuje ustawienia lokalnego kontrastu w trybie film?
 
No ja byłem jednym z pierwszych który miał ten 9008 w domu, albo pierwszym z forum tutejszego,oddałem od razu, zresztą pisałem o tym jak tylko wątek o tym tv się zaczął, obraz dla mnie był ok w miarę,ale mocno okrojone menu, dźwięk słabiutki, aplikacje martwe, tvp vod martwe od nowości telewizora, nie można uaktualnić,dali mini ledy,a z reszty okroili ile mogli, ja mam 9206 i jestem mega mega zadowolony z tego tv i dźwięk ma bardzo dobry,nie potrzeba soundbara,szkoda że już go nie produkują,bo tv świetny, miażdżył konkurencję moim subiektywnym zdaniem,na obecną chwilę z philipsa,to chyba tylko ten 8818 model- pozdrawiam wszystkich
 
Właśnie wróciłem z MM.
Chciałem porównać PLM 9008 do PUS8118.
Obraz zdecydowanie na plus dla 9008.
Reszta generalnie mnie nie interesuje.
Nie korzystam z wbudowanych aplikacji, wszystko idzie u mnie z komputera.
Zastanawiałem się też nad rozmiarem.
Teraz jestem pewny, ze chcę 65 cali.
Trzeba zwiększyć budżet.
Zawsze tak się kończy :D
 

PiotrekZas

Member
Właśnie wróciłem z MM.
Chciałem porównać PLM 9008 do PUS8118.
Obraz zdecydowanie na plus dla 9008.
Reszta generalnie mnie nie interesuje.
Nie korzystam z wbudowanych aplikacji, wszystko idzie u mnie z komputera.
Zastanawiałem się też nad rozmiarem.
Teraz jestem pewny, ze chcę 65 cali.
Trzeba zwiększyć budżet.
Zawsze tak się kończy :D
Zapytaj @kiki o cenę. Ja dostalem na 75 cali super ofertę. Może na 65 też ma jakąś atrakcyjną cenę
 

RAMZES72

New member
Jest nowe oprogramowanie (TPN238E_V238.002.182.001) które naprawia problem różowego ekranu który pojawiał się przy jednoczesnym ustawieniu 4k 120 hz i HDR na konsoli XBOX SERIES X.
 

Kornikil

New member
Cześć wszystkim.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, mimo, iż obserwuję go od dłuższego czasu.
Planuję zakup telewizora w najbliższym czasie i najpoważniej się zastanawiam nad PML9008 w wersji 75 cali (ambilight jest dla mnie must have dlatego skupiam się na phillipsie). Czytając jednak tą nitkę trochę się przeraziłem, że ten model philipsa jest niewypałem. Dlatego też moje pytanie do użytkowników tego modelu (najlepiej wersji 75 calowej) czy naprawdę jest tak źle jak jest tu opisywane? Moje oczekiwania co do telewizora to obsługa podstawowych aplikacji (netflix, hbo max, amazon prime, youtube, spotify, innych niż te nie używam i raczej nie będę) oraz komfortowa gra na Xboxie series X. Jak zatem wygląda jakość obrazu w tym tv? Mam nadzieję że pomożecie rozwiać moje wątpliwości i dacie wskazówkę czy warto kupować PML9008 czy to co również rozważam, czekać do czerwca na premierę PML9009 2024 i kupować go w ciemno w dniu premiery.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Cześć wszystkim.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, mimo, iż obserwuję go od dłuższego czasu.
Planuję zakup telewizora w najbliższym czasie i najpoważniej się zastanawiam nad PML9008 w wersji 75 cali (ambilight jest dla mnie must have dlatego skupiam się na phillipsie). Czytając jednak tą nitkę trochę się przeraziłem, że ten model philipsa jest niewypałem. Dlatego też moje pytanie do użytkowników tego modelu (najlepiej wersji 75 calowej) czy naprawdę jest tak źle jak jest tu opisywane? Moje oczekiwania co do telewizora to obsługa podstawowych aplikacji (netflix, hbo max, amazon prime, youtube, spotify, innych niż te nie używam i raczej nie będę) oraz komfortowa gra na Xboxie series X. Jak zatem wygląda jakość obrazu w tym tv? Mam nadzieję że pomożecie rozwiać moje wątpliwości i dacie wskazówkę czy warto kupować PML9008 czy to co również rozważam, czekać do czerwca na premierę PML9009 2024 i kupować go w ciemno w dniu premiery.
Z góry dziękuję za pomoc.
Jestem posiadaczem wersji 55 calowej.
Co do aplikacji, fakt nie wszystkie są dostępne na ta chwile na tym systemie operacyjnym.
Jednakże ja użytkuję TV głównie jako monitor komputera, na którym nie brakuje mi żadnej aplikacji.
Z fabrycznych apek nie zauważyłem HBO MAX ani Spotify.
Co do obrazu, mój telewizor jest po kalibracji calmanem. Czernie jak dla mnie są bardzo dobre, kolory oraz płynność ruchu również.
Co do gier, odpaliłem tylko dwie na chwilę ale mogę stwierdzić że jest świetnie.
Oczywiście to moje subiektywne odczucia.
Moje wymagania ten TV spełnia z nawiązką.
 

PiotrekZas

Member
Cześć wszystkim.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, mimo, iż obserwuję go od dłuższego czasu.
Planuję zakup telewizora w najbliższym czasie i najpoważniej się zastanawiam nad PML9008 w wersji 75 cali (ambilight jest dla mnie must have dlatego skupiam się na phillipsie). Czytając jednak tą nitkę trochę się przeraziłem, że ten model philipsa jest niewypałem. Dlatego też moje pytanie do użytkowników tego modelu (najlepiej wersji 75 calowej) czy naprawdę jest tak źle jak jest tu opisywane? Moje oczekiwania co do telewizora to obsługa podstawowych aplikacji (netflix, hbo max, amazon prime, youtube, spotify, innych niż te nie używam i raczej nie będę) oraz komfortowa gra na Xboxie series X. Jak zatem wygląda jakość obrazu w tym tv? Mam nadzieję że pomożecie rozwiać moje wątpliwości i dacie wskazówkę czy warto kupować PML9008 czy to co również rozważam, czekać do czerwca na premierę PML9009 2024 i kupować go w ciemno w dniu premiery.
Z góry dziękuję za pomoc.
Cześć.
Ja mam 75 cali. Telewizor kupiłem głównie do filmów. Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Jedyny mankament to nierówne podswietlenie... ale przecież nie patrzymy na pusty ekran. Jeżeli jest wyswietlana treść to juz tego nie widać. Problem pojawia się przy filmach z pasami, widać wycieki światła spod ramki.
Soft chodzi w miarę płynnie. Viaplay zacina przy transmisjach live ale podobno nad tym pracują. Osobiście koresponduję w tej sprawie z Philipsem. Aplikacji nie ma wszystkich... dlatego zastanawiam się nad zakupem TV stick'a na androidzie.
Czasami gram na Xboxie. I tutaj obraz rewelacja. Nie mam się do czego przyczepić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I to dobra decyzja.
Mini led w tej technologii w klasie cenowej - bardzo dobry
Masz dla członków forum za 3699 zł z pakietem dodatkowo.
 

Rafpio76

New member
Ja mam 65 cali i raczej drugi raz bym nie kupił (nierówne podświetlenie matrycy) . Możesz zaryzykować zakup, ale pamiętaj, żeby było z opcją zwrotu w 14 dni. Może się okazać, że te wady będą nie do zaakceptowania dla Ciebie. Ale życzę udanego egzemplarza, bo w Philipsie to niestety loteria 😀.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wcześniej pisałem , że faktycznie należy sprawdzić ten model przed zakupem.
Dlatego sprawdzane są przy kalibracji.
 
Do góry