Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

Kornikil

New member
Jeszcze jedno pytanie, czy to nierównomierne podświetlenie aż tak "kłuje w oczy" jeżeli nie jest się jakimś entuzjastą znakomitego obrazu? Rozumiem że jest to widoczne najczęściej przy filmach z czarnymi paskami lub jednokolorowych obrazach?
 

24Czosnek

New member
Ja mój mam od września, 65 cali.
Na początku miałem dużo problemów, a to nie chciał współpracować z soundbarem, a to się potrafił zrestartować, a to były duże problemy po którejś aktualizacji żeby z Xbox współpracował na dolby vision...
Pół roku aktualizacji i generalnie jestem zadowolony, obraz na treściach 4k jest super, ambilight robi robotę, na minus że to autorski system philipsa który pewnie zaraz porzucą...
 

PiotrekZas

Member
Jeszcze jedno pytanie, czy to nierównomierne podświetlenie aż tak "kłuje w oczy" jeżeli nie jest się jakimś entuzjastą znakomitego obrazu? Rozumiem że jest to widoczne najczęściej przy filmach z czarnymi paskami lub jednokolorowych obrazach?
Nierówne podswietlenie widać tylko gdy TV się uruchamia po wyłączeniu z kontaktu. Na obrazie z logo Philipsa. Może jeszcze w jakiś aplikacjach w szarym tle ale też podczas uruchamiania. Jeżeli masz wyświetlany materiał w jakimś kolorze na caly ekran ( np. Plansze w reklamach) to jest ok. Jedyne co denerwuje to pasy na filmach o których wspominasz. Ja mam dwa punkty które "wyrzucają" światło spod ramki. Ale jak już oglądam film to nie zwracam na to uwagi. Wydziwiam tak, bo mój stary 65PUS8102 wygaszał te pasy i one wogole nie świeciły (swoja drogą to na temat 8102 tez sie naczytalem że był to beznadziejny TV a mój dalej cieszy oko kuzynki). Ale to była inna matryca i wygaszanie lepsze.
Na plus w porównaniu z tym starym to napewno jakość obrazu.
MiniLED'a w niższej cenie nie kupisz. Konkurencja dużo droższa i bez ambi.
 

PiotrekZas

Member
A tak z innej beczki. Problemy z Viaplay obszedłem łącząc mój telefon z TV przez aplikację Casting Air Server. Od piątku mam taką plansze...
Pytanie do użytkowników PML9008, czy wy tez nie mozecie kozystac z tej apki?
20240325_213241.jpg
 
U mnie jest minimalna poświata w prawym górnym rogu.
Kompletnie to nie przeszkadza.
Trzeba się naprawdę przyjrzeć na czarnym ekranie.
Przy uruchamianiu tv po odłączeniu od prądu, kiedy tv "instaluje się" jest jaśniejsza poświata. Jednak po chwili TV implementuje ustawienia użytkownika.
 

Attachments

  • 20240325_215420.jpg
    20240325_215420.jpg
    1,7 MB · Wyś: 25

PiotrekZas

Member
U mnie jest minimalna poświata w prawym górnym rogu.
Kompletnie to nie przeszkadza.
Trzeba się naprawdę przyjrzeć na czarnym ekranie.
Przy uruchamianiu tv po odłączeniu od prądu, kiedy tv "instaluje się" jest jaśniejsza poświata. Jednak po chwili TV implementuje ustawienia użytkownika.
Łukasz8219 odpalałeś tą aplikację w TV?
Próbowałeś połączyć się telefonem z TV?
 
Jaką aplikację?
TV mam podłączony do komputera.
Czasem przełączam się na prime, który mam zasubskrybowany.
Obraz z fabrycznej aplikacji jest według mnie lepszy niż z przeglądarki komputera . Łączę się wtedy dźwiękowo z WXC-50 Yamahy i mam w stereo na dużym audio.
Z telefonem nic nie próbowałem jeszcze.
Łukasz8219 odpalałeś tą aplikację w TV?
Próbowałeś połączyć się telefonem z TV?
 

jag8888

New member
czesc
mam dylemat, w salonie obecnie Oled Philipsa 55" seria 805 w ktorym niestety wypalone paski po tvn24, niby poza tym jest ok, ale tak mnie to denerwuje ze zapadla decyzja co do zmian. Ambilight dla mnie to swietna rzecz, wiec niestety tęsknie spogladając na inne marki, z automatu je wykluczam. Z oleda sie wyleczylem, zwego czasu kupilem moj za 6500 pln a mimo ze obraz super nie chce za 3 lata ponownie zmieniać TV - nawyków u rodziców nie zmienie, podobnie jak stacje informacyjne nie chca zmienić agresywnych nieruchomych belek informacyjnych. Pozostaje zatem MiniLed i jestem przerazony, w zasadzie kazdy rozmiar obecnie dostepnt to wydaje sie IPS, wiec juz na starcie wzgledem ubieglorocznych gorzej, wymyslilem sobie powiekszenie ekranu, czyli 75PML9008. Prosba osoby uzytkujace o kilka slow, jak obecnie po wielu aktualizacjach wyglada temat. Większośc negatywnych opinii jest z wczesnego okresu mlodzienczego, poza beznadziejnym systemem operacyjnym, jak sie Wam sprawuje sprzet? Jeszcze myslalem czy nie poczekać na serię9 2024 - ale z tego co czytam wcale ma nie być lepiej a obecny 75PML9008 jest niezle wyceniony na 6600. Za wszelkie komentarze z gory dziekuje
 

PiotrekZas

Member
czesc
mam dylemat, w salonie obecnie Oled Philipsa 55" seria 805 w ktorym niestety wypalone paski po tvn24, niby poza tym jest ok, ale tak mnie to denerwuje ze zapadla decyzja co do zmian. Ambilight dla mnie to swietna rzecz, wiec niestety tęsknie spogladając na inne marki, z automatu je wykluczam. Z oleda sie wyleczylem, zwego czasu kupilem moj za 6500 pln a mimo ze obraz super nie chce za 3 lata ponownie zmieniać TV - nawyków u rodziców nie zmienie, podobnie jak stacje informacyjne nie chca zmienić agresywnych nieruchomych belek informacyjnych. Pozostaje zatem MiniLed i jestem przerazony, w zasadzie kazdy rozmiar obecnie dostepnt to wydaje sie IPS, wiec juz na starcie wzgledem ubieglorocznych gorzej, wymyslilem sobie powiekszenie ekranu, czyli 75PML9008. Prosba osoby uzytkujace o kilka slow, jak obecnie po wielu aktualizacjach wyglada temat. Większośc negatywnych opinii jest z wczesnego okresu mlodzienczego, poza beznadziejnym systemem operacyjnym, jak sie Wam sprawuje sprzet? Jeszcze myslalem czy nie poczekać na serię9 2024 - ale z tego co czytam wcale ma nie być lepiej a obecny 75PML9008 jest niezle wyceniony na 6600. Za wszelkie komentarze z gory dziekuje
Mam, pisałem o mankamentach. Nierówno podświetlony obraz na planszy przy uruchamianiu. Ale jak jest wyswietlana treść to tego nie widać. Pozatym mam wylewy światła spod dolnej ramki widoczne jeżeli mam pasy na filmie. Już przywykłem. Co do systemu... właśnie wczoraj odebrałem sticka amazon fire 4K Max. Powodem zakupu zewnętrznego "wspomagacza" jest zacinanie się treści live na Viaplay tzn. Liga angielska, niemiecka, F1. Obchodziłem to przez udostępnianie ekranu telefonu, potem przez przeglądarkę w TV ale pojawiły się problemy. Philips pisze mi że pracują nad tym... Amazon Prime Video, Youtube i Viaplay z biblioteki filmów i seriali chodzi ok. Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Zapytaj @kiki o cenę u niego. Ja dostalem super ofertę.
Pozdrawiam
 

PiotrekZas

Member
Mam, pisałem o mankamentach. Nierówno podświetlony obraz na planszy przy uruchamianiu. Ale jak jest wyswietlana treść to tego nie widać. Pozatym mam wylewy światła spod dolnej ramki widoczne jeżeli mam pasy na filmie. Już przywykłem. Co do systemu... właśnie wczoraj odebrałem sticka amazon fire 4K Max. Powodem zakupu zewnętrznego "wspomagacza" jest zacinanie się treści live na Viaplay tzn. Liga angielska, niemiecka, F1. Obchodziłem to przez udostępnianie ekranu telefonu, potem przez przeglądarkę w TV ale pojawiły się problemy. Philips pisze mi że pracują nad tym... Amazon Prime Video, Youtube i Viaplay z biblioteki filmów i seriali chodzi ok. Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Zapytaj @kiki o cenę u niego. Ja dostalem super ofertę.
Pozdrawiam
Zapomniałem dodać że te wylewy światła widoczne tylko kiedy oglądam po ciemku. Właśnie zainstalowałem dzisiejszą aktualizację. Wieczorem mecz live Bundesligi. Zobaczymy czy naprawili.
 

jag8888

New member
dziękuję, daj znać, mam chromecast 4k wiec od biedy tego bede uzywał, w sklepie obraz ladny, nie to co oled, ale jasniejszy na pewno
 

PiotrekZas

Member
dziękuję, daj znać, mam chromecast 4k wiec od biedy tego bede uzywał, w sklepie obraz ladny, nie to co oled, ale jasniejszy na pewno
No i wielka du.... Nie spodziewałem się cudów i cudów nie ma.
Po aktualizacji mogę już połączyć telefon z TV i przesyłać obraz. Niestety mecz LIVE puszczony na Viaplay z aplikacji w TV dalej się zacina. TV stick od Amazona zostaję u mnie a myślałem że odeślę.
Wydaje mi się że smart chodzi płynniej i obraz ma lepszy kontrast. Może coś zmienili w podświetlaniu.
Ogólnie jeżeli chodzi o jakość obrazu to jestem mega zadowolony. Poraz kolejny podkreślam że minileda innego producenta za tyle nie kupisz.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ten TV to nie tylko fatalny własny system. Wystarczy poczytać testy. Króluje opinia, że to bardzo słaby tv zrobiony po taniości.
 

PiotrekZas

Member
Ten TV to nie tylko fatalny własny system. Wystarczy poczytać testy. Króluje opinia, że to bardzo słaby tv zrobiony po taniości.
Kupując najtańszego 75 calowego miniLEDa na rynku trudno spodziewać się że spełni w 100 % nasze oczekiwania.
To tak jakby każdy z nas jeździłby mercedesem bo on jest najlepszy.
Ja kupiłem ten telewizor bo miałem super cenę od @kiki . Do tego po poddanej walce ze SmartTV kupiłem TV Sticka.
Wkurza mnie podświetlenie a w zasadzie tylko wycieki z dolnej ramki bo lubię oglądać produkcje kinowe z pasami.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to jestem mega zadowolony. Jasność, kontrast, kolory, czerń bez zarzutu.

Poprzedni mój TV 65PUS8102 był "szmelcem", "śmieciem" i "niewypałem" według wielu testów i opinii wielu forumowiczów. Dla mnie to też nie był zły TV. Bolało mnie bo nie radził sobie dobrze z gorszej jakości sygnałem. Ale przy filmach FullHD i 4K pokazywał moc.

Też chciałbym mieć idealny telewizor ale trzeba znaleźć złoty środek. Nie każdy może sobie pozwolić na TV za kilkanaście tysięcy PLNów ;)

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
 

jag8888

New member
Kupiłem 75PML9008 w MediaMarkt w weekend, grzech nie skorzystać z promocji 120/1000, telewizor z uchwytem wyszedl 5950 pln.
Dzisiaj dostarczony, zaktualizowany do wersji z 25 marca i cóż...
Obraz z aplikacji czy materialu 4k naprawdę ładny - mam ten wypalony Oled 805 i obraz naprawde nie odbiega pomiędzy tv.
Najbardziej sie balem powidokow czy nierownego podswietlenia, nie wiem czy dobrze trafilem ale nic takiego nie obserwuje na statycznych obrazach czy pasach na filmie panoramicznym.
Z materialu HD już gorzej, tu bez tragedii ale widać że to led.
System faktycznie ubogi w aplikacje i to martwi, bo już kiedys przerabialem plazme Samsunga na ktorej po kolei przestaly byc wspierane apki producenta, w szufladzie jest Chromecast 4k więc zawsze można po niego sięgnąc.
Niestety brak Player, HBO i Disney+ aczkolwiek dziala strumieniowanie z apki w telefonie.
Nie udało mi się ogarnąć HDMI CEC z dekoderem PolsatBox4k, niby razem sie wylaczaja i wlaczaja ale sa jakieś zwiechy i brak obrazu - poki co zeby nie denerwować rodzinki uruchamiam pudelka osobno.
O dziwo kino domowe JBL swietnie wspolpracuje, wiec nawet nie wiem jaki oryginalny dzwiek.
Ekran niby duzy, ale naprawde w przypadku TV zaczynam rozumieć powiedzenie nigdy nie za duży :p
Jezeli mieliście kalibrowany sprzęt i macie jakieś presety - prośba o podpowiedz/podesłanie.
 

PiotrekZas

Member
Kupiłem 75PML9008 w MediaMarkt w weekend, grzech nie skorzystać z promocji 120/1000, telewizor z uchwytem wyszedl 5950 pln.
Dzisiaj dostarczony, zaktualizowany do wersji z 25 marca i cóż...
Obraz z aplikacji czy materialu 4k naprawdę ładny - mam ten wypalony Oled 805 i obraz naprawde nie odbiega pomiędzy tv.
Najbardziej sie balem powidokow czy nierownego podswietlenia, nie wiem czy dobrze trafilem ale nic takiego nie obserwuje na statycznych obrazach czy pasach na filmie panoramicznym.
Z materialu HD już gorzej, tu bez tragedii ale widać że to led.
System faktycznie ubogi w aplikacje i to martwi, bo już kiedys przerabialem plazme Samsunga na ktorej po kolei przestaly byc wspierane apki producenta, w szufladzie jest Chromecast 4k więc zawsze można po niego sięgnąc.
Niestety brak Player, HBO i Disney+ aczkolwiek dziala strumieniowanie z apki w telefonie.
Nie udało mi się ogarnąć HDMI CEC z dekoderem PolsatBox4k, niby razem sie wylaczaja i wlaczaja ale sa jakieś zwiechy i brak obrazu - poki co zeby nie denerwować rodzinki uruchamiam pudelka osobno.
O dziwo kino domowe JBL swietnie wspolpracuje, wiec nawet nie wiem jaki oryginalny dzwiek.
Ekran niby duzy, ale naprawde w przypadku TV zaczynam rozumieć powiedzenie nigdy nie za duży :p
Jezeli mieliście kalibrowany sprzęt i macie jakieś presety - prośba o podpowiedz/podesłanie.
Ja mam TV od @kiki . Przyjechał skalibrowany. Wyślij mi maila na priv to prześlę Ci moje ustawienia.
Mimo wszystko ustawiłem TV po swojemu bo było za jasno i za "ostro" jak dla mnie.
Ale sam ocenisz 😀

Miałem Polsata 4K ale wróciłem do Evoboxa. 4K właśnie mi się zacinal albo nie chciał włączać. Brak możliwości nagrywania kanałów z grupy TVN.
Z EVOBOXEM TV się włącza i wyłącza ale podgłaśnianie tylko z pilota TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry