Philips Fidelio B97

ewoky

New member
U mnie po zmianie pomogło na zaniki dźwięku. Co prawda nie mam B97 tylko tab8905 ale objaw ten sam był...
Chyba uporałem się z zanikami dźwięku. Miałem dodane w TV urządzenie "Inne" pod wejściem HDMI 1 (w moim TV to akurat HDMI ARC). I to chyba było źródłem konfliktu pomiędzy soundbarem a TV. Mam nadzieję, że to pomoże.
 

ewoky

New member
Warto kupić? Czy szumy ma nadal? Z kiedy jest najnowsza aktualizacja
Nie mam porównania z innymi soundbarami. Do tej pory korzystałem tylko z głośników TV. Mnie dźwięk z Fidelio b97 się podoba. Satelitki grają cicho, jeśli sygnał jest 2 kanałowy, np. oglądanie tv przez chromecast. Istnieje opcja sztucznego podbicia i soundbar sam przekierowuje część dźwięku na satelitki, ale wtedy słychać z nich w zasadzie tylko delikatnie muzykę jakby tło). Natomiast jeśli sygnał jest dolby (ściągnąłem Avengers End Game z audio 5 kanałowym) to z satelit wyraźnie słychać dźwięk i fajnie wszystko się komponuje.

Ja z mojej strony mogę polecić. Tylko że kupowałem na promocji za niecałe 2300zł. Za 4500zł nie kupiłbym.
 

Pi3cyk91

Member
Chyba uporałem się z zanikami dźwięku. Miałem dodane w TV urządzenie "Inne" pod wejściem HDMI 1 (w moim TV to akurat HDMI ARC). I to chyba było źródłem konfliktu pomiędzy soundbarem a TV. Mam nadzieję, że to pomoże.
W którym miejscu miałeś dodane "inne" ? Jakies foto możesz wrzucić bo nie bardzo rozumiem gdzie to miałeś dodane
 

ewoky

New member
W którym miejscu miałeś dodane "inne" ? Jakies foto możesz wrzucić bo nie bardzo rozumiem gdzie to miałeś dodane
Ja mam stary TV Philipsa z 2010r. bodajże. Na pilocie wciskam 'domek' i mam m.in. ikony: 'pomoc', 'ogladanie telewizji', 'ogladaj satelite', 'przewodnik telewizyjny', itd.. W dolnym rzędzie miałem właśnie ikonę zatytułowaną 'inne' i jak w nią wszedłem to była przypisana do portu HDMI 1. Wróciłem do menu z ikonami, najechałem na 'inne', wcisnąłem na pilocie 'options' i wybrałem 'usuń urządzenie'. Potem wszedłem w ikonę dodaj urządzenie i wybrałem kino domowe i przypisałem mu HDMI 1.
 

Pi3cyk91

Member
No ja mam oled706 i ni cholery nie wiem jak to zrobić. W smarcie zawsze włączam Play-Fi ale sprzęt za tą kase to powinien śmigać aż miło
 

ewoky

New member
No ja mam oled706 i ni cholery nie wiem jak to zrobić. W smarcie zawsze włączam Play-Fi ale sprzęt za tą kase to powinien śmigać aż miło
Coś się musi gryźć i dlatego dźwięk zanika. Poszukaj na youtubie filmików. Tu jakiś przykładowy, ale dla innego soundbara:
 

$kubi

Member
Znów pojawił się na ibood i tym razem ja zaryzykowałem. Jak miałem wydać 1800 na G1 to jednak dołożyłem te parę stówek..
 

sk1920

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post, więc nie chciałem zakładać nowego tematu.

Mam dziwny problem z Fidelio B97 po podłączeniu do TV Panasonic, mianowicie spada mi jakość i moc sygnału na dekoderze Canal+ praktycznie do zera, po odłączeniu belki jakość i moc sygnału wraca do poziomu bardzo dobrego.

Czy ktoś może wie jak ten problem rozwiązać?
 

dodo1255

New member
Ja również zamówiłem z promki B95/10 ale dopiero potem zacząłem czytać opinie o buczących subwooferach, problemem z zanikającym dźwiękiem (posty powyżej). Potestuje jak paczka do mnie przyjdzie i zobaczę jak to będzie u mnie - i co najważniejsze - czy zgra się z moim telewizorem LG ;D
 

dodo1255

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post, więc nie chciałem zakładać nowego tematu.

Mam dziwny problem z Fidelio B97 po podłączeniu do TV Panasonic, mianowicie spada mi jakość i moc sygnału na dekoderze Canal+ praktycznie do zera, po odłączeniu belki jakość i moc sygnału wraca do poziomu bardzo dobrego.

Czy ktoś może wie jak ten problem rozwiązać?
Jakiego kabla hdmi używasz do podłączenia soundbara do TV? Oraz w jaki sposób masz podłączony dekoder? Do soundbara czy do TV?
 

sk1920

New member
Jakiego kabla hdmi używasz do podłączenia soundbara do TV? Oraz w jaki sposób masz podłączony dekoder? Do soundbara czy do TV?
Kabel HDMI 2.1 8K ultra hd 60Hz 48Gbps eARC - sprawdzałem na innych kablach i dzieje się tak samo
Dekoder podłączony jest do TV
Może kabel antenowy jest zbyt słaby? naprawdę nie mam pojęcia...
 
Do góry