Philips Fidelio B97

GChmurka

Member
+- robi factory reset belki, suba paruje się inaczej. Wszystko masz masz instukcji.
Kolejna sprawa jaka przychodzi mi do głowy, to to że możesz tego suba mieć za daleko lub za jakimiś przeszkodami i belka się nie może do niego podłączyć (ona łączy się z subem i satelitami jakimś swoim pasmem radiowym). Mi satelity po około 8m od belki przestawał grać... A w 2 pokoju za ścianą z tv w ogóle nie mogą się połączyć. Nie należy mylić tego połączenia belki z subem czy z satelitami z protokolem play-fi bo wtedy wszystko by śmigało po domowym wifi. W play-fi belka jest jako całość (jedno urządzenie).

Zatem postaw tego suba na test na metr od grajbelki i sparuj ręcznie zgodnie z instukcja. Instrukcja do pobrania na stronie Philipsa, w pudle był tylko quick start.
 

KaMaZzI

New member
+- robi factory reset belki, suba paruje się inaczej. Wszystko masz masz instukcji.
Kolejna sprawa jaka przychodzi mi do głowy, to to że możesz tego suba mieć za daleko lub za jakimiś przeszkodami i belka się nie może do niego podłączyć (ona łączy się z subem i satelitami jakimś swoim pasmem radiowym). Mi satelity po około 8m od belki przestawał grać... A w 2 pokoju za ścianą z tv w ogóle nie mogą się połączyć. Nie należy mylić tego połączenia belki z subem czy z satelitami z protokolem play-fi bo wtedy wszystko by śmigało po domowym wifi. W play-fi belka jest jako całość (jedno urządzenie).

Zatem postaw tego suba na test na metr od grajbelki i sparuj ręcznie zgodnie z instukcja. Instrukcja do pobrania na stronie Philipsa, w pudle był tylko quick start.
Dzięki za pomoc, sub u mnie stoi niecały metr od belki.
Router w tym samym pomieszczeniu, mało tego zasięg rozsyłanej sieci obejmuje cały dom - bez żadnych wzmacniaczy etc.
Jak wszystko grało tak nagle przestało.
Studiuję tą instrukcję dosyć mocno i kiepsko to w praktyce wychodzi...

Wyłączam belkę w trybie eko coś tam,
Przytrzymuje przycisk parowania na subie na 5 sec aż dioda zacznie migać
Odpalam belkę
Pojawia się parowanie
I po chwili pokazuje że parowanie się nie powiodło

I tak w kółko :cry:
 

GChmurka

Member
Zrób dokładnie w takiej kolejności jak w instrukcji, to co opisujesz jest złą metodą. Nie wymyślaj swoich metod...

Jak nie zadziała, to oddawaj belkę (jeśli jeszcze możesz) albo wysyłaj na gwarancję. Bo możliwe, że coś się zepsuło.
 

irzi

Member
Jak ładujecie swoje głośniki surround ? Zdajecie sie na magnes czy dociskacie na siłe ? Jak zestaw przyszedł to przez 3 dni grały bez zasilania. Dziś zdechły. Ale jak podpinam pod belke nic sie nie świeci, żadna dioda. Jak laduje ładowarką poprzez USB C to się ładują. Dioda się świeci.
 

GChmurka

Member
Ja dociskałem mocno, zobacz jak to gniazdo jest skonstruowane, raczej styk nie złapie magnesem porządnie do ładowania..

Co do diodek, to ładowałem padnięte na belce to świeciły na czerwono. Teraz mam problem z głowy bo na stałe podpięte usbc
 

GChmurka

Member
Tez wam w nowej aktualizacji PS Fine Tune wywaliło możliwość sterowania głośnością satelit?
Ogólnie ta aplikacja zawsze wyglądała jak gónwo, ale jako tako działała, teraz po aktualizacji coś popsuli.
 

GChmurka

Member
Jaka masz wersję 1.0.63?

Ogólnie tam w poprzednim tygodniu ta apka zmieniała się minimum 3 razy...
- najpierw zrobili aby na andoid13 działała, w końcu na telefonie żony mogłem to odpalić (chciała bez szukania pilota zmieniać na voice/music jak castuje podcasty czy muzykę ze spootify), ale w zamian znikło sterowaniem głośnością satelit ;(
- potem poprawili jakieś błędy z zawieszaniem itp.. (wersja 1.0.61 było to wydane około czwartku), na telefonie żony z android13 działało (ale wciąż satelit brak), a na moim z android10 apka się crashowała
- napisałem wczoraj do developera i dzisiaj rano mi nawet na maila odpowiedział, że mieli dużo zgłoszeń (widać to po komentarzach w google play) i jest dzisiaj do pobrania 1.0.63 abym sprawdził, około 7AM nie była jeszcze dostępna a wersja w sklepie...
Widzać Twój post sprawdizłem w sklepie google play i rzeczywiście już jest nowa, po aktualizacji widzę że sama appka się już włącza (sukces), połączenia z grajbelką będę mogł sprawdzić dopiero jak wrócę do domu i zobacze czy mam te satelity.
 

wojtekmarchewka

New member
Tak mam 1.0.63.
Wcześniejszych nie instalowałem, więc może dlatego mnie ten błąd ominął.
Za to notorycznie mam coś innego (i było wcześniej) gdy nie "zabije" apki, to po jakimś czasie nie mogę już nic zmienić czy ustawić 😁
 

GChmurka

Member
No to ja nie mam sterowania nadal tylni i satelitami...
Screenshot_20230925_184921_com.tpvision.TPVfinetune.png
 

GChmurka

Member
Reinstalacja nie pomaga, spróbuję jeszcze zresetować belkę do factory.
Może taki problem jest jak satelity na stałe mam podpięte pod kabelki usb?

Problem rozwiązany:
Odpiąłem głośniki od zasilania aby poszły na baterii, zresetowałem belkę do Eco standby, włączyłem belkę i znów mam satelity w apce.
 
Ostatnia edycja:

loboxs

New member
W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta - potwierdzam, że w moim przypadku problem znikającego dźwięku powodowany był utratą łączności z WiFi. Za każdym razem kiedy połączenie z siecią zostało zerwane soundbar przerywał też dźwięk. Problemem nie jest soundbar tylko mój router. Po zmianie routera wszystko działa jak należy - ani nie traci połączenia z siecią, ani nie zrywa dźwięku.
 

Faktorek

New member
U mnie na soundbarze nie świeci się dioda kontrolna na froncie urządzenia (ta co zmienia kolor z białego na pomarańczowy jak się wszystkie źródła połączą) i nie działa mi pilot. Kiedyś przez chwilę udało się odpalić soundbar tak, że ta dioda się świeciła i pilot działał ale teraz przestała. Czy ktoś coś wie na ten temat? Instrukcja nie przewiduje nieś wiecenia tej diody.
 

raspi

New member
Jak ładujecie swoje głośniki surround ? Zdajecie sie na magnes czy dociskacie na siłe ? Jak zestaw przyszedł to przez 3 dni grały bez zasilania. Dziś zdechły. Ale jak podpinam pod belke nic sie nie świeci, żadna dioda. Jak laduje ładowarką poprzez USB C to się ładują. Dioda się świeci.
Mam ten sam problem - rozwiązałeś go? Po podłączeniu pod bar dioda miga kilka razy na czerwono i nie ładuje się. Po podpięciu głośników pod usb ładują się i trzymają długo więc to nie akumulatory. Czy po podpięciu pod bar pokazuje Ci się napis 5.1.2 czy nic się nie zmienia (u mnie po odpięciu pojawia się 7.1.2 ON i wpięcie czy wypięcie niczego już nie zmienia - jedynie wyłączenie ich po odpięciu (obu) powoduje przejście w tryb 5.1.2).
 

GChmurka

Member
Dzisiaj zainstalowałem sobie na androidzie z Google Play DTS Play-fi i soundbar pobrał i zainstalował dwie aktualizacje. W PS Fine Tune miałem wszystko aktualne.
Wie ktoś co to mogło pociągnąć?
Swoją drogą ta apka wygląda tak samo jak apka Philips Sound nie ma tylko skrótu do PS Fine Tune.

W PS Fine Tune mam taką teraz wersję firmware.
 

Attachments

  • Screenshot_20231106_182353_com.dts.playfi.jpg
    Screenshot_20231106_182353_com.dts.playfi.jpg
    147,7 KB · Wyś: 29
  • Screenshot_20231106_183433_com.tpvision.TPVfinetune.jpg
    Screenshot_20231106_183433_com.tpvision.TPVfinetune.jpg
    159 KB · Wyś: 33
Ostatnia edycja:

wojtekmarchewka

New member
Dzisiaj zainstalowałem sobie na androidzie z Google Play DTS Play-fi i soundbar pobrał i zainstalował dwie aktualizacje. W PS Fine Tune miałem wszystko aktualne.
Wie ktoś co to mogło pociągnąć?
Swoją drogą ta apka wygląda tak samo jak apka Philips Sound nie ma tylko skrótu do PS Fine Tune.

W PS Fine Tune mam taką teraz wersję firmware.
To nie jest aktualizacja sprzętu, a raczej konfiguracji, typu urządzenia i ustawień połączenia. Taki sam miałem komunikat, gdy zainstalowałem Philips Sound pod soundbar, oraz później, gdy dokupiłem dwa głośniki Philips TAW 6205 (mimo tego i tak miałem aktualizacje głośnika PS Fine Tune).

Zrobiłem mały test na potwierdzenie mojej teorii, pobrałem DTS Play-Fi, po wykryciu Soundbara zaczął pobierać 1/2 update

Jeżeli chodzi o software soundbara mam taki sam i nie miałem żadnej aktualizacji, PS Fine
 

sPiDeK

Member
Dzisiaj pociągnąłem jakąś aktualizację. Pierwsze co zauważyłem to wreszcie naprawili soft pod kątem odpinanych głośników. Wcześniej co ileś minut wyświetlało że lewy i prawy głośnik ma 0% naładowania, oczywiście naładowane na full. Teraz już tego nie ma ;)
 
Do góry