Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydarzenia 24 z naziemnej nadal nie naprawione w Philipsie. Jak się wyłączy telewiozr na W24, to włączając telewiozr na tym kanale jest sieczka niestety ☹️

Przyglądam się, czy naprawili problem z samoczynnym wyrzucaniem z listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej do samej sat czy naziemnej, może chociaż to naprawili?
 

dudrom

New member
Z tymi wydarzeniami 24 chyba problem leży gdzie indziej . Wróciłem z tygodniowego wyjazdu ,i w pokoju w pensjonacie był TV panasonic i oglądanie tego programu to był koszmar . Same zaniki obrazu i piksloza . Z naziemnej. Reszta programów ok.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wydarzenia 24 z naziemnej nadal nie naprawione w Philipsie. Jak się wyłączy telewiozr na W24, to włączając telewiozr na tym kanale jest sieczka niestety ☹️
Ta przepychanka już długo trwa pewnie już nie naprawią skoro nie zrobili tego do teraz .Polsat powinien wrzucić ten program na ogólnodostępny mux i problem by się skończył sami by na tym zyskali bo zasięg byłby większy i oglądalność
 
Nie ma czegoś takiego jak ustawienia pod serwis, poza tym każdy egz. telewizora jest inny. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ustawienia
Masz rację, po prostu na prime jest tylko content w HDR10+ i dlatego tak w domyśle napisało mi się. Chodzilo mi o ustawienia pod HDR. Na Disney i HBO jest dużo materiału w DV i tutaj jest ok
Tak. Potwierdzę, że z prime jest coś nie tak. Dziwne artefakty, kolory prześwietlone.
Też to zauważyłem, szczególnie na Jack Ryan S04. Jakaś masakra
Musisz dać reboot Androida w TV. Przynajmniej u mnie pomaga :). Wygląda to na jakiś bug w aplikacji.
Gdzie tego szukać? Jak w ustawieniach / ustawienia systemu Android / ustawienia urządzenia / uruchom ponownie ?? To nie działa u mnie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie macie racje o ile każdy tryb miałem ustawiony ok to jakiś czas temu chciałem zapodać sobie serial Cytadela na prime w HDR10+. Obraz był ....masakra... Twarze jakieś dziwne kolory, jakiś zielony sie wkradał... nie dało się tego oglądać. Teraz po zmianach oglądałem Jack Ryan s04 i jest gitara. U mnie zmodyfikowałem sobie HDR film i na nim oglądam. W końcu mam kolory ok. Spróbujcie u siebie pobawić się właśnie tym trybem...
 
@conqest jak możesz to podziel się swoimi ustawieniami. Zdaje sobie sprawę, że każdy tv może mieć trochę inny ekran oraz każdy może mieć swoje własne upodobania co do ustawień. Ale u mnie ten HDR od początku kuleje i jakoś nie mogę go dopieścić
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
I wcale nie powiedziane że na moich go dopieścisz... Sprobuj ustawiać na hdr film i jak nie będzie efektu to wtedy daj znać.
Możesz też napisać do kikiego na pw on ma bardzo dobre ustawienia którymi się chętnie dzieli...
 
Na razie włączyłem w ustawieniach zaawansowanych \ kontrast / HDR Premium / automatyczne i jest lepiej. Będę obserwować.
Pamiętam, że wcześniej też w ciemnych scenach jak na mój gust było za dużo zielonego lub purpurowego. Próbowałem coś ustawiać w 2- punktowych parametrach ale się poddałem
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie zegara w tym telewizorze czy ustawia się automatycznie czy trzeba to zrobić samemu Pytam w kontekście o nagrywania bo pisze .że jeżeli ręcznie zostanie zresetowany lub nie będzie poprawnie ustawiony to nagranie może się nie udać
 

Mareckizomek

New member
Na razie włączyłem w ustawieniach zaawansowanych \ kontrast / HDR Premium / automatyczne i jest lepiej. Będę obserwować.
Pamiętam, że wcześniej też w ciemnych scenach jak na mój gust było za dużo zielonego lub purpurowego. Próbowałem coś ustawiać w 2- punktowych parametrach ale się poddałem
Ja mam ten sam problem na Amazonie tylko, że u mnie funkcja HDR premium nie jest podświetlona i nie mogę w nią wejść. Jak to aktywować?
 

Mareckizomek

New member
Jeśli to o te tryby chodzi to sprawdziłem na każdym czyli na standard, optymalny i automatyczny tryb gry. Przełączalem też styl na osobisty, film, gra, też to nic nie dało, cały czas mam tą funkcję nie aktywną. Automatyczny tryb filmu mam wyłączony. Soft zaktualizowany do najnowszego. Wersja: TPM211EA_R.101.001.004.105
 

Mareckizomek

New member
Tak to wygląda żeby nie było.
 

Attachments

  • IMG_20230719_080411.jpg
    IMG_20230719_080411.jpg
    898,8 KB · Wyś: 56

Mareckizomek

New member
Próbowałem już wcześniej np oglądając The Boys bo na tym najbardziej mi świrował obraz ale jak mam włączoną aplikację Amazon, przycisk options nie reaguje więc nie wiem jak mam w to wejść mając odpalone coś na streamie. To samo tyczy się Netflixa czy HBO.
 
Do góry