Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

artekw92

New member
Cześć. Czy jest możliwość ustawienia kodu, który uniemożliwi uruchomienie konkretnej aplikacji? Jeśli tak, to czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak to zrobic? Chodzi o YouTube. Z góry dziękuję za pomoc.
 

zepter

Member
Dostałem aktualizacje z nowym wyglądem ekranu głównego. Co ciekawe nie była to aktualizacja systemu, raczej samej apku lanchera.
IMG_20230829_080827.jpg
 

Mareckizomek

New member
Cześć, mam pytanko. Przeprowadzam się do innego mieszkania i zamontowany jest tam na ścianie uchwyt na tv. Pomyślałem, że skorzystam i powieszę swój. Wg instrukcji obsługi muszę wykręcić dwie górne śrubki i przykrecic potem 4. Widzę, że w dolnych gwintach nic nie ma. Czy to wygląda tak, że wykręcam te 2 górne i do uchwytu przykrecam te 4 od nóżek czy te dwie co są wkręcone w górnej części przykręcam w tym samym miejscu, a w dolnej części te od nóżek? Nie widzę też żadnej szyny dołączonej do zestawu tv. Wystarczy że przykręcę 4 śrubki do uchwytu i to wszystko?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy że przykrecisz 4 śrubki. Tak na logikę skoro na górze są 2 śrubki to znów je tam wkręć i będzie ok. Co do dolnych to jeżeli nie masz innych a te od nóżek pasują to je wkręć. To nie jest tak że musisz wkręcić jakieś konkretne bo innych nie wolno. Jeżeli gwint się zgadza i długość też to możesz sobie wkręcić zupełnie inne i problemu nie będzie. Jeszcze jedna ważna sprawa... 9206 ma wystające głośniki z obudowy i w zależności od uchwytu może się okazać iż te głośniki mogą przeszkadzać i wtedy potrzebne będą dystanse...
 

Mareckizomek

New member
Wystarczy że przykrecisz 4 śrubki. Tak na logikę skoro na górze są 2 śrubki to znów je tam wkręć i będzie ok. Co do dolnych to jeżeli nie masz innych a te od nóżek pasują to je wkręć. To nie jest tak że musisz wkręcić jakieś konkretne bo innych nie wolno. Jeżeli gwint się zgadza i długość też to możesz sobie wkręcić zupełnie inne i problemu nie będzie. Jeszcze jedna ważna sprawa... 9206 ma wystające głośniki z obudowy i w zależności od uchwytu może się okazać iż te głośniki mogą przeszkadzać i wtedy potrzebne będą dystanse...
Bardzo dziękuję za odpowiedź. No właśnie te głośniki mogą stanowić problem, wtedy pewnie będą potrzebne jakieś dodatkowe szyny. No nic, trzeba będzie pokombinować.
 
Od tamtej pory, nadal nie widzę zamiennika na ten model 9206,zbliżony jest 8818,ale ma słabszy dźwięk,z tego co widzę,jestem mega zadowolony z zakupu,szczególnie po ostatniej traumie z 9008
 

Qubos1989

Member
Cześć, mam problem z tym tv w trybie optymalnym automatyczny tryb gry wszędzie ghosting na ps5 I xsx masakra. Jest jakieś rozwiązanie oprócz tego żeby zrezygnować z allm i vrr przelanczajac hdmi na optymalny

I czy ktoś może podać ustawienia obrazu pod ps5 I xsx @conqest Dałbyś jakieś dobre ustawienia pod hdr
 

Qubos1989

Member
Witam

Z takim zapytaniem przychodzę
Philips i serwis mik radom 2x wymieniali matryce teraz dali nowa sztukę fabryczna 0h przepracowane sprawdzone kodem 123654.
Mają wymienic mi na inny model który będzie zbliżony specyfikacja i tutaj do bardziej znających się, żeby nie wpakowali mi gorszy model jaki waszym zdaniem inny model jest zammiennikiem 9206. Głównie interesuje mnie sprawa dzialania z xsx I ps5. Zero telewizji

A nowy tv po 2 h pracy tak prezentuje sie
 

Attachments

  • 20231013_204246.jpg
    20231013_204246.jpg
    2,7 MB · Wyś: 60
  • 20231012_140129.jpg
    20231012_140129.jpg
    1,5 MB · Wyś: 56
  • 20231010_152915.jpg
    20231010_152915.jpg
    2,5 MB · Wyś: 54
  • 20231010_152733.jpg
    20231010_152733.jpg
    2,9 MB · Wyś: 56
Ostatnia edycja:

Qubos1989

Member
Witam

Z takim zapytaniem przychodzę
Philips i serwis mik radom 2x wymieniali matryce teraz dali nowa sztukę fabryczna 0h przepracowane sprawdzone kodem 123654.
Mają wymienic mi na inny model który będzie zbliżony specyfikacja i tutaj do bardziej znających się, żeby nie wpakowali mi gorszy model jaki waszym zdaniem inny model jest zammiennikiem 9206. Głównie interesuje mnie sprawa dzialania z xsx I ps5. Zero telewizji

A nowy tv po 2 h pracy tak prezentuje sie
@kiki
 

SergioVM

New member
Witam. Czy ktoś może powiedzieć z jakiej temperatury barwowej korzystacie w grach np. na PlayStation 5? Ja miałem ustawioną domyślnie ciepłą i chciałbym zmienić i spróbować jakąś inną. Może ktoś ma ciekawe wartości temperatury?
 

Maly77

New member
Cześć wszystkim:)
Przeczytałem wszystkie strony w tym wątku i póki co poniższy temat nie był poruszany:)

Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości i odpowiedzieć na poniższe pytania związane z użytkowaniem TV wraz z konsolą (Xbox Series X) i soundbarem (zapewne dowolnym, ale w moim przypadku Philips B95 lub B97)?

Telewizor od dwóch lat sprawuje się świetnie poza pewnym wyjątkiem...
Konsola Xbox Series X musi być podłączona z tyłu pod złącznie HDMI eArc 120Hz 4K aby nie było problemów z wyświetlaniem obrazu. Po podłączeniu pod zwykły HDMI ARC 120Hz 4K obraz robi coś w stylu overscan, ucina dół ekranu, reszta jest powiększona. Sprawdzane na oryginalnym kablu HDMI 2.1 Microsoft jak i innych firm - z certyfikatem. Podsumowując - aby nie było problemów - kablem pod eArc i tyle.

Nie przeszkadzało mi to do tej pory ale... przyszedł czas na zakup soundbara, zza granicy bo taniej o ponad połowę - Philips Fidelio B95 lub 97 (co będzie dostępne w pierwszej kolejności). I teraz jeżeli dobrze rozumiem, to aby w pełni cieszyć się jego możliwościami powinienem podłączyć go kablem HDMI 2.1 pod złącze eArc z tyłu telewizora... co spowoduje problemy z xBoxem.

1) Czy jeżeli podłączę soundbara pod PUS9206 złączem ARC, a nie eArc - będzie dźwięk puszczany na belkę w formacie Dolby Atmos? (pomińmy temat, czy w ogóle będzie to odczuwalne).
2) Czy DA, DTS będzie puszczane tylko poprzez eArc? Czy też eArc jest po to, aby przekierowywać dźwięk np.: konsola -> tv -> soundbar
3) Czy poprzez złącznie ARC, telewizor puści na belkę wszystkie obsługiwane przez siebie formaty dźwięku np.: z netflixa (DA, DTS)

Ps. Zgłaszałem kiedyś te problemy do serwisu ale polegli.
Ps.2. Czy w Waszych telewizorach zauważyliście, ze z biegiem czasu trzeba coraz bardziej podkręcać głośność? Na początku wystarczyło 6-8. Potem 10, teraz już musze ustawiać na 14-15 :)
 
Do góry