Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

FaraonMumia

New member
Ostatnia aktualizacja zepsuła obsługę exFat na urządzeniach USB. Bezpośrednio przed nią dysk działał. Działa FAT32, ale nie skupiuję na niego pliku większego niż 4GB. Zapewne działa też ntfs, ale tego nie sprawdzę, bo nie mam komputera z Windowsem.

Filmy z neta muszę chyba oglądać na xboxie.

Gratulacje dla Philipsa za uwalenie funkcji, która oficjalnie istnieje w systemie Android.

/e: problem może być jakiś inny... jak dysk nie jest zainicjowany, to tv go formatuje. Na exFat. Ale macOS nie czyta sformatowanego w ten sposób dysku. I odwrotnie - formatowanie pod macOS powoduje, że dysk jest nieczytelny dla TV.
 
Ostatnia edycja:

roodeepl

New member
Jak wymusić aktualizacje do najnowszej wersji z z końcówką131 że stycznia? Tv pokazuje brak aktualizacji.
Mam też taki problem. Ostatnio podłączyłem pod TV dekoder vectra i szczególnie na kanałach sprorowych gdzie jest dużo publiczności obraz klatkuje, gubi klatki. Czy mial ktoś z Was taki przypadek?
 

roodeepl

New member
Wgrałbym...ale skąd mam pobrać plik? Bo ani na stronie Philipsa ani z linków kilka postów wcześniej nie idzie ściągnąć najnowszej wersji
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips już z przeszło rok nie udostępnia na stronie nowych softów to telewizorów, więc jedyną drogą jest zwrócenie się do infolinii by podesłali. W wersji z końcówką 131 naprawili problem z odbiorem kanału Polsat News Polityka (wcześniej nadawał w jego miejsce Wydarzenia24) z telewizji naziemnej.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak że dla większości (w tym dla mnie) soft nie wnosi NIC.... mało tego widziałem kilka wpisów iż u niektórych dużo popsuł...
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś zauważył, że obraz w najnowszej wersji firmware jest gorszy niż 101.001.004.105 - jakby mniej ostry, bardziej rozmazany? Czy to tylko moje wrażenie.
Może ktoś w Was ma pobraną ver.101.001.004.105 by rozbić downgrade? Bo mam tylko jeszcze wcześniejszą 101.001.003.232.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby cofnąć oprogramowanie musi być upgrade loader, bo starsza wersja się nie wgra. Niech się jeszcze ktoś inny wypowie kto obniżał oprogramowanie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@waltman
Nie zauważyłem pogorszenia jakości obrazu, ale plusów tego softu też nie widze. Uważam że ma delikatny problem z aplikacją Disney...
 
Ostatnia edycja:

strzala

Member
Producent niejako sam potwierdził, że ten soft był felerny, ponieważ już po miesiącu został wydany kolejny z końcówką 250.
Nie jestem pewien, ale to jest chyba najszybciej wydany nowy soft w historii tego modelu. U mnie się wczoraj zaktualizował.
Wygląda na to, że został wyeliminowany największy problem, który zauważyłem u siebie, czyli dziwne zachowanie
odbiornika(m.in zawieszanie się) po wybudzeniu z dłuższego standby(np. po nocy).

PS. Z nowości został dodany jakiś streaming do głównych opcji telewizora(jest dostępny w menu wyboru źródła).
Na razie widzę tam tylko kanały Trace Urban i Trace Sports. Z warunków, które się tam akceptuje, wynika, że mają
tam być darmowe kanały z reklamami.
 

strzala

Member
W tamtym tygodniu pojawił się nowy firmware, ale to jest niewielki przeskok w numeracji z 250 na 252.
U mnie aktualizacja niczego nie popsuła, a ze zmian, to zauważyłem tylko, że liczba tych kanałów streamingowych,
które zapoczątkowali w poprzedniej wersji, wzrosła teraz do 10.
 

Mareckiziomek

New member
W tamtym tygodniu pojawił się nowy firmware, ale to jest niewielki przeskok w numeracji z 250 na 252.
U mnie aktualizacja niczego nie popsuła, a ze zmian, to zauważyłem tylko, że liczba tych kanałów streamingowych,
które zapoczątkowali w poprzedniej wersji, wzrosła teraz do 10.
W moim przypadku naprawił się błąd dźwięku w Viaplay. W poprzedniej wersji oprogramowania zacinał się na tej platformie, teraz wszystko śmiga bez problemu.
 
Do góry