Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiki mam do Ciebie prośbę może byś się zapytał w Philipsie o te aktualizację bo ja mam 233 ,conqest pisze że ma 248 do pobrania jest prawdopodobnie 251 ale ktoś inny napisał że ta aktualizacja jest tylko na kanał Wydarzenia 24 - tak namieszane że trudno się połapać
 

Mareckizomek

New member
Cześć wszystkim,
Posiadam tv Philips 55pus9206 i prosiłbym Was o pomoc. Pierwsza sprawa to soundbar Samsung q700a podłączony pod earc. Od czasu do czasu przerywa dźwięk tak na ok 10 sekund po czym wraca. Pod innymi wejściami HDMI wszystko ok. Druga sprawa to kalibracja, mógłby ktoś podesłać swoje ustawienia obrazu? Np. na konsoli PlayStation 5 tv w optymalnym trybie gry nie daje rady. Gry mają jakąś taką fioletową barwę, np w grze FIFA zawodnicy mają poświatę. Dodam jeszcze, że np w Amazon prime czasem mam dziwne kolory w HDR 10, muszę zrestartować tv i wszystko wraca do normy.
Ktoś się spotkał z podobnymi problemami i jakoś się z nimi uporał?
Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Problemów z poświatą nie mam. W HDR10 kolory mam igła. Co do problemów z soundbarem to zrób tak - w menu wejdź w ustawienia hdmi i to pod którym masz podłączony soundbar ustaw na standardowy. U mnie to pomogło a też mi tak dźwięk przerywał na ok 10 sekund...
 

Mareckizomek

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź. A takie pytanie, w tym trybie standardowym soundbar będzie wykorzystywac wszystkie swoje funkcje takie jak dolby atmos itp? Dokupiłem do niego tylne satelitki, trzeba przyznać, że sporo dają w filmach z dobrym nagłośnieniem. Czyli wychodzi na to, że tv mam nie tak skalibrowany, byłby Pan tak dobry i w jakiś sposób przesłałby mi Pan swoje ustawienia obrazu? Dodam, że robię aktualizacje tv na bieżąco. Gry na PS5 wyglądają dobrze jak nie jestem w tym automatycznym trybie gry ale to bez sensu wtedy bo czuć to opóźnienie i nie po to był tv między innymi pod PS5 kupowany żeby nie móc korzystać z jego wszystkich funkcji.
Problemów z poświatą nie mam. W HDR10 kolory mam igła. Co do problemów z soundbarem to zrób tak - w menu wejdź w ustawienia hdmi i to pod którym masz podłączony soundbar ustaw na standardowy. U mnie to pomogło a też mi tak dźwięk przerywał na ok 10 sekund..
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że będzie. Dolby atmos działa jak najbardziej poprawnie. Nie mam ps5 tylko Xbox series s wiec nie pomogę z ustawieniami pod ps5. Pisz do kikiego on ma do wszystkiego... hehe ;p
 

Marecki456

New member
Witam wszystkich, po długim polowaniu udało mi się zakupić, tv Philipsa model 65pus9206, 10 maja w media za 4999zł z wysyłką. Trafił sie 1 dzień, gdzie było kilka sztuk dostepnych z wysyłką. Niestety jestem średnio zadowolony. Nie podobają mi się te niewielkie, aczkolwiek widoczne w rogach ekranu, zwłasza na białym tle chmurki. Dużo osób pisało na forum, że tez u nich wystepują. Jak i nie wiem jak to nazwać wycieki na matrycy, clouding? widoczny pod kątem. Do tego wczoraj odklejając niebieską taśmę ochronną z ramek obudowy zobaczyłem, że z boku jest w 1 miejscu źle skręcony. Miałem 3 philipsy przed tym i z czymś takim sie nie spotkałem. Nie wiem czy to wina złego przechowyanie tego tv na magazynie czy źle skręcli w fabryce. Mam jeszcze kilka dni na zwrot, zastanawiam się czy go zostawić czy zwrócić. Najbardziej obawiam sie tego żle skreconego miejsca czy nie dostanie się tam jakiś kurz. Będę wdzięczny za każdą sugestię co dalej z tym tv robić oraz informacje czy u kogoś na czarnym tle, tez wystepuja tak jak na zdjęciu 2, chmurki, plamy.
 

Attachments

  • na forum.jpg
    na forum.jpg
    342,9 KB · Wyś: 38
  • 348367010_1106009194121297_4256768445843531872_n.jpg
    348367010_1106009194121297_4256768445843531872_n.jpg
    249,3 KB · Wyś: 38

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam ten telewizor w mniejszym rozmiarze 55 w rogach nie mam tego o czym piszesz przeważnie jest tam ciemniej ponieważ trudno jest osadzić diody w rogach ten problem jest też w innych telewizorach ,mój jest dobrze skręcony ale rzeczywiście przy luzach może się dostawać tam kurz Odnośnie tego cloudingu czyli tej białej poświaty jest to szczególnie widoczne na niebieskim tle , u mnie nie ma aż tak ale jest coś takiego w kształcie łuku widać to szczególnie gdy się patrzy z boku ,można to w pewnym stopniu ograniczyć przez pobawienie się ustawieniami .Ja swój kupiłem tutaj na forum od Kikiego prosiłem go przed zakupem żeby wybrał mi model z "czystą matrycą " obiecywał że tak zrobi, ale jak widać na tym się tylko skończyło .Dlatego nie kupię niż nic nigdy od niego
 

Marecki456

New member
Mam ten telewizor w mniejszym rozmiarze 55 w rogach nie mam tego o czym piszesz przeważnie jest tam ciemniej ponieważ trudno jest osadzić diody w rogach ten problem jest też w innych telewizorach ,mój jest dobrze skręcony ale rzeczywiście przy luzach może się dostawać tam kurz Odnośnie tego cloudingu czyli tej białej poświaty jest to szczególnie widoczne na niebieskim tle , u mnie nie ma aż tak ale jest coś takiego w kształcie łuku widać to szczególnie gdy się patrzy z boku ,można to w pewnym stopniu ograniczyć przez pobawienie się ustawieniami .Ja swój kupiłem tutaj na forum od Kikiego prosiłem go przed zakupem żeby wybrał mi model z "czystą matrycą " obiecywał że tak zrobi, ale jak widać na tym się tylko skończyło .Dlatego nie kupię niż nic nigdy od nieg
 

Marecki456

New member
A coś takiego u Ciebie wystepuje?, jakby rozwarstwianie się kolorów zwłaszcza, podczas oglądania niektórych treści na youtubie czy to w hd czy 4k? Ja cos takiego miałem także w moim poprzednim modelu tj. 58pus7805.
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    438,7 KB · Wyś: 41

conqest

Well-known member
Bez reklam
Piszmy już w jednym temacie bo zacząłeś w dwóch...
To co pokazujesz na fotkach to jest wina ustawień tv. Po poprawnej kalibracji nic takiego nie występuje.
 

Marecki456

New member
Piszmy już w jednym temacie bo zacząłeś w dwóch...
To co pokazujesz na fotkach to jest wina ustawień tv. Po poprawnej kalibracji nic takiego nie występuje.
Czy aby na pewno chodzi tu o odpowiednią kalibrację?, znalazłem u kogos podobny problem, kto zgłosił to do Philipsa i w opowiedzi dowiedział się, że może to byc problem związany z kwantyzacją kolorów. Jesli chodzi o tą odpowiednią kalibrację, to można znaleźć gdzieś, odpowiednie ustawienia dla pus 9206?
 

Attachments

  • 23.jpg
    23.jpg
    149,6 KB · Wyś: 33

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mogę Ci podesłać takie ustawienia ale nie ma się co napalać bo taka raczej pseudo kalibracja znam przynajmniej 5 osób które mają taką samą Profesjonalna kalibracja jest robiona na konkretny egzemplarz
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Miałem podobnie zarówno na philipsie jak i sony. W obydwu przypadkach pomogła poprawna kalibracja.
 

Marecki456

New member
Mogę Ci podesłać takie ustawienia ale nie ma się co napalać bo taka raczej pseudo kalibracja znam przynajmniej 5 osób które mają taką samą Profesjonalna kalibracja jest robiona na konkretny egzemplarz
Ok to jak możesz to podeślij. ogólnie to niektórzy piszą, że obraz dobrze odbiera im jak wybierają tryb obrazu calman. Jak dla mnie obraz jest zaciemny, podobny do trybu film.
 
Do góry