Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

tobot

Member
Po drodze w tym temacie mielą się dwa określenia DLED9206 i PUS9206. @kiki, proszę o sprostowanie (- na stronie Philips nie znalazłem DLED9206).
Proszę też o jednoznaczne określenie, czy PUS9206 posiada FALD, czy nie..? (na stronie Philips jest wymienione "Micro Dimming Pro")
 
Kupiłem ten tv 55 cali, będzie dziś u mnie od 10tej do 15stej, to potem coś skrobnę o nim, alternatywą był sony xr 94j, ale sporo droższy, co sprzedawca w innym sklepie, to mówił co innego, w sklepie obraz sonego, niby bardziej mi się podobał, ale ciężko obiektywnie określić, bo nie stały obok siebie i w innym świetle stały, philips był mocno oświetlony, ogólnie to ceny strasznie skaczą tego Philipsa, raz kosztuje 3999zl, potem 4699zl, a w media expert 5299zl, chyba ktoś się u nich pomylił na stronie, ogólnie nie ma idealnych tv, moja partnerka ma sony xf 9005 i na kiepskim materiale, też widać smużenie, owy Phillips9206 podejrzewam że pójdzie później w górę, bo wszystko drożeje, starsze modele kosztują ponad 3 tysiące, więc ten nowy model z tego roku, na papierze z lepszą matrycą itd.... to za 3999, to szczerze opłaca się,jeżeli patrzymy także na konkurencję, dlatego podejrzewam że z czasem na pewno już tańszy nie będzie, może być tylko droższy, ze skaczącymi cenami na rynku- pozdrawiam wszystkich
 

rafaello.rz

New member
Cześć. Mam tego philipsa ok tydzień czasu i coś mogę o nim powiedzieć. Przeszłem z sony xe9005 który był moim zdaniem dobrym modelem ale pod wieloma względami lecz miał też kilka wad. Otóż jeśli znacie sony 9005 to ten philips jest lepszy pod każdym względem dosłownie. System szybki jak błyskawica z masą przemyślanych opcji. Dźwięk rewelacja i ma kalibrację do tego. Obraz jest genialny naprawdę. Czerń jest prawie jak w oledzie, kolory naturalne bez przekłamań. Ja włączyłem w zasadzie tryb isf i to wszystko!!!
Ambilight 4stronny to petarda
Ale żeby nie było za słodko...
Po bokach miedzy matrycą a obudową widać nieszczelności tzn delikatnie przebłyskuje światło matrycy a to znaczy że dostanie się tam kurz. Mam problem i niewiem czy go wymienie na nowy czy na swrwis...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie - jak wygląda obraz z naziemnej telewizji cyfrowej ewentualnie satelity przy polskich programach TVP , Polsat TVN
I jeszcze jedno - jak jest z kątami przy oglądaniu
 
Ostatnia edycja:

rafaello.rz

New member
Canal+ wygląda bardzo dobrze. Poteafi wydobyć masę drobnych szczególów. Podoba mi się tryb hdr dla zwykłych źródeł bez hdr. Kąty bardzo dobre nawet z ostrego kąta nie zauważyłem znaczących zmian
 
Napisałem rzetelny opis z mojej strony dla Was, ale HDTV po jakimś czasie wylogowuje samoczynnie i się napisalem i poszło w kosmos, bo mnie wylogowało i straciłem tylko czas, a tak się nastarałem w opisywaniu
 
1. Pilot świetny,wykonanie jak z wyższej półki cenowej, podświetlany wieloma kolorami, z tyłu jest skórzany
2. Ambilight petarda!! Nie trzeba lampki nocnej, wiele ustawień, pod obraz, pod dźwięk, pod głos itd..
3. Dźwięk także petarda! Jak na tv to naprawdę mega grają te głośniki z tyłu i bas i sopran, nie trzeba podłączać zestawu kinowego czy audio,jak na wbudowane głośniki, to naprawdę gra to super, spokojnie można muze tłuc z YouTube
4. Wykonanie także bardzo dobre, matryca nie jest na klipsy, tylko wszystko elegancko skręcone na śruby, bardzo solidnie, zero tandety,u mnie nie ma żadnych prześwitów, nic się nie ugina, wszystko sztywne solidne, można zmienić ustawienia nóg, węziej lub szerzej, zaślepki są do miejsc nieużywanych nóg, a także zaślepka do tyłu tv, tam gdzie jest hdmi itd... naprawdę widać że żaden księgowy chyba tu palcy nie maczał, bo nie żałowali niczego, bardzo solidna robota
5. Obraz po bokach czyli tzw kąty widzenia, bardzo dobre, smużenia także nie zauważyłem jak narazie, u partnerki na sony xf 9005 widziałem, niedoświetlenia nigdzie też nie zauważyłem, ktoś pytał o zwykłą tv, jutro jeszcze poustawiam bardziej obraz, postaram się, ale mam polsat cyfrowy I obraz jest dobry, ale nie bardzo dobry, to nie wina tv, tylko nadawcy, bo filmy z cda mają lepszy obraz, moja partnerka ma UPC I tam też jest lepszy obraz, czyli polsat po antenie przesyła obraz gorszej jakości i to widać, trochę poczułem się jak przy moim zestawie audio, który obnaża źle nagrane płyty, takie też mam odczucie w tym tv, ale jeszcze jutro popatrzę na inne kanały i poustawiam z partnerką, obcy decydujące starcie wersja reżyserska z cda, obraz kryształ!
6. Nie raz nie działa wyszukiwanie głosowe przez pilota, nie wiem dlaczego, potem znów działa, w sony tak nie miałem
7.nie wiem jak sparować tv z telefonem, na sony jest kopia obrazu, w telefonie smartview i wszystko działa, tutaj nie wiem jak hmmmm �� jest ta alexia google i gada
8. Aplikacje działają płynnie, zero zawieszeń, wszystko śmiga super, jest sklep Google Play o można dodawać aplikacje

Podsumowując po pierwszym dniu użytkowania zwykłego człowieka, starałem się rzetelnie i obiektywnie Wam opisać, jeżeli w trakcie dalszego użytkowania coś zauważę, za i przeciw to dopiszę obiektywnie, jestem niezamożnym człowiekiem i moją maksyma życiowa jest taka, że biednego człowieka nie stać na kupowanie badziewnych rzeczy, biedny człowiek kupuje raz a dobrze, na wiele lat, za tą cenę 3999zl to ten tv dla mnie konkurencji nie ma i na pewno z ceny nie spadnie, bo nie ma z czego spaść, co najwyżej skończą się promocje i pójdzie w górę, widziałem jakie badziewia są w cenach ponad 3 tysiące, jestem bardzo zadowolony z zakupu, a kupowałem trochę w ciemno i miałem sporo obaw, ale naprawdę nie żałuję żadnej wydanej złotówki, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Nawet w specyfikacji jest że direct Led jest :) mały poranny dopis zamieszcze jeszcze, oglądam teraz Japonia w 4k, obraz po prostu jest bajka! Teraz już widzę jaki na codzień szit oglądałem, głębia obrazu, kolory, no magia jak dla mnie, obraz w tym tv, nie jest błyszczący, tylko matowy naturalny, dźwięk jest super, naprawdę nie trzeba dodatkowych głośników, w grudniu kończy mi się umowa w Polsacie, wezmę najtańszy pakiet za 20zl z podstawowymi kanałami, więcej wart on nie jest, zresztą i tak nie ma co oglądać, szkoda kasy na ten szit, jestem mega mega zadowolony, niech jeszcze władcy tego forum zrobią opis tego testu, ja tam żadnych niedoświetlenia rogów tv lub smużenia nie widzę, obraz żyleta, najlepiej samemu zobaczyć i sprawdzić, to jest jak w audio, czytam o kolumnach recenzje że są super, potem idę na odsłuch, a tam bułowaty gniot
 

SDman

Banned
..
Podsumowując po pierwszym dniu użytkowania zwykłego człowieka, starałem się rzetelnie i obiektywnie Wam opisać, jeżeli w trakcie dalszego użytkowania coś zauważę, za i przeciw to dopiszę obiektywnie, jestem niezamożnym człowiekiem i moją maksyma życiowa jest taka, że biednego człowieka nie stać na kupowanie badziewnych rzeczy, biedny człowiek kupuje raz a dobrze, na wiele lat, za tą cenę 3999zl to ten tv dla mnie konkurencji nie ma i na pewno z ceny nie spadnie, bo nie ma z czego spaść, co najwyżej skończą się promocje i pójdzie w górę, widziałem jakie badziewia są w cenach ponad 3 tysiące, jestem bardzo zadowolony z zakupu, a kupowałem trochę w ciemno i miałem sporo obaw, ale naprawdę nie żałuję żadnej wydanej złotówki, pozdrawiam

Ciekawi mnie właśnie obróbka obrazu z TV DVB-C, najlepiej przez CI ale chyba masz dekoder.
Fajny wpis, biorę pod uwagę tego Philipsa dla dzieci na nowe mieszkanie.

Możesz zerknąć jak gra na tym materiale, pobierz sobie (to moja kablówka 1080i)

https://www.dropbox.com/s/3d13f9rs5kdpmlf/PilkaN_.m2ts?dl=0

Napisałem rzetelny opis z mojej strony dla Was, ale HDTV po jakimś czasie wylogowuje samoczynnie i się napisalem i poszło w kosmos, bo mnie wylogowało i straciłem tylko czas, a tak się nastarałem w opisywaniu

Proponuję zawsze pisać w notatniku i wklejać :)
 
Z tym Dropbox, to kolego Ci nie pomogę, bo nie używam tego i nawet nie wiem co to jest, tak oglądam przez dekoder, ogólnie obraz jest dobry, ale teraz ewidentnie widać że przesyłany nam obraz przez dostawców, pozostawia jednak trochę do życzenia, zresztą co mam oglądać, wszystkie filmy co lecą w TV już dawno obejrzałem x razy w necie
 

SDman

Banned
Acha, no szkoda, że nie umiesz pobrać pliku, zapisać na USB i wetknąć do TV.
Miałbyś porównanie między dostawcami obrazu, na większości programów HD od mojego dostawcy obraz jest prawie jak 4K -oczywiście również zależy to od TV, Philips skaluje bardzo dobrze, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.
Miałem 2009-2013 wysoki model 9664 -42"
 
Do góry