Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

No nie mam pojęcia z tym Dropbox, ogólnie ikonę nazwę znam, ale nie używam, tyle tego jest, w chwili obecnej wdrażam się w torentach, mam 3 strony z których ściągam, aplikację też mam, pobrałem też przypadkowo fartem, ale nie wiem jak udostępniać, a teraz szukam, jak na tym tv udostępnić obrazy i filmy z telefonu na tv, bo też nie wiem ,smartview nie paruje z tym tv ,a sony sparowuje
 
Ja też mam jeszcze w pokoju, Philipsa z 2013 roku chyba, pfl 5008h full HD 3d 42 cale, działa nadal, wszystko ok, tylko że w nim nie ma żadnych aplikacji, procesor działa jak mucha w smole, wsparcia do niego już brak, chcę zrobić w pokoju sobie teraz ,żeby mieć dwa telewizory, ten nowy i tamten do filmów 3d, jakoś muszę to dobrze ustawić, byłoby super, muszę też dokupić stojak wysoki do nowego tv, a w sklepach tak owych nie ma, tylko w sklepach internetowych, tanie one też nie są hmmmm
 

Jam55

New member
A ja mam pytanie do forumowiczów mam do wyboru Philips 65pus9206 oraz sony 65x90j i nie wiem co wybrać. Kiki polecał jeszcze Sony 65xh9505. Stad moje pytanie, który z tych tv byłby najlepszy a może jakiś inny do kwoty 5500zl?
 

Jam55

New member
Telewizor ma być dla teścia do salonu posiada teraz Sony KD55XF9005 niestety do tego salonu jest za mały tv. Od kanapy do tv jest jakieś 5 metrów. Nie chcę wydawać jakiś dużych pieniędzy kwoata która dysponuje to około 5500 max. Pokój dość zacieniony drzewa przed oknami. Zależy mi na jak najlepszym obrazie w tej cenie. Zastanawiam się też nad Samsungiem 65QN85. Obraz całkiem fajny jak na ads. Kilkaset stref wygaszania. Wysoki kontrast.Czy ktoś miał z tym tv do czynienia? KiKi co sądzisz? Myślałem, że nie będzie problemu i w tej cenie wybiorę szybko coś sensownego a tu coraz więcej zagwozdek. A może TCL 825 z mini LED?
 

Jam55

New member
Co do Sony XH9505 to posiadam go w 75 calach w stanach. Nie jestem w pełni zadowolony. Wiem, że to dobry tv a ja jeszcze w stanach nie zrobiłem profesjonalnej kalibracji ale coś mi w nim nie pasuje. Zupełnie subiektywne odczucie. Myślałem o OLED ale w tym przedziale cenowym to tylko LG z 60 Hz matrycą. Może ktoś doradzić co można by było kupić pod cyfrę i netflixa?
 

Sasiad91

New member
Witam. Wiecie może jak ustawić ten model konkretnie pod mecze piłki nożnej? Co nie ustawie to jakoś dziwnie to wygląda. Trawa rozmazana, albo jakieś dziwne cienie. Pozdrawiam.
 
Skrobnę coś jeszcze na temat tv po weekendzie, może się komuś dodatkowy opis przyda :) podtrzymuje, jestem mega zadowolony z zakupu, piszę naprawdę obiektywnie, wcześniej co pisałem że obraz z Polsatu nie spełnia do końca moich oczekiwań, to tak ale na kanałach informacyjnych, typu tvp info, tvn 24,polsat news, na tych kanałach, jest sporo wizualizacyjnych dodatków i to na nich widać gorszy obraz, filmy - na przykład leciał na tvn 7 władca pierścieni- obraz żyleta! Najpiekniejszy obraz mają reklamy o dziwo :) kanały streamingowe typu rakuten itd wraz z systemem operacyjnym, działają bez zarzutu. Teraz co bardzo ważne, męczyłem się wczoraj z przesyłaniem obrazu z telefonu na tv i jest taka sprawa, różne aplikacje działają inaczej na różnych telefonach, co ma oczywiście wpływ na przesyłanie filmów i obrazów na tv, mam samsunga a 50 i teraz wziąłem do abonamentu budżetowego a 12, o dziwo na tych dwóch telefonach, nie działają te same aplikacje, także straciłem trochę nerwów, ale piszę o tym, bo to ważna informacja, smartview na tym tv nie działa, tylko chromecast, na samsungu a 50 działa aplikacja screen mirroring, na a12 działa screen mirror, przesyłanie obrazu i cast to tv xcast, przesyłanie i odbieranie przez tv jest płynne, obraz jest bardzo dobry, zależy oczywiście od pliku jaki przesyłamy, z torrentów najnowszy terminator, widać było takie lekkie szarpnięcia nie raz, natomiast inny plik działał płynnie, obraz naprawdę baaaardzo dobry, oczywiście musimy na telefonie włączyć router najpierw i połączyć się z tv, lub połączyć tv i telefon z naszą siecią WiFi w domu, smartview w przesyłaniu w połączeniu z sony xf 9005, działa gorzej, często nie widzi telefonu, trzeba restartować, oraz na obrazie widać notorycznie smużenia, oraz przycinanie się obrazu i są trzaski na fonii, akurat piszę o tym sony, bo mam porównanie aktualne, bardzo sobie cenię firmę sony, ale wykonanie xf 9005 do tego Philipsa, to dwa inne światy, w sony trzeszczący plastik, trzeszczące nóżki, szpary między matrycą a obudową, do której wnika brud i kurz, nie mówiąc już o głośnikach, bo w sony ten głośniczek to nieporozumienie, a tv droższy od tego Philipsa, tutaj powyżej forumowicz napisał o zamazanym boisku, no u mnie działa wszystko elegancko, więc opisuję jak jest u mnie, może to kwestia ustawień lub sygnału obrazu podanego, bo nie wydaje mi się żeby na jednym tv działało wszystko dobrze, a na drugim nie- pozdrawiam
 

|m|__|m|

New member
Ja będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie czy prawidłowo działa pauzowanie obrazu na dysku USB przy kablówce poprzez moduł CI+.

W 65PUS7805 po wznowieniu losowo zacina się obraz na amen. Support po dłuższej dyskusji odpisał mi w końcu, że procesor jest za słaby :x Ale to nie jedyna wada tego szmelcu...
 

stepon

New member
Witam, miałem okazje pobawić się tym telewizorem w eurortvagd, przyniosłem swój pendrive z materiałami. Przyjechałem z bratem bo miałem zamiar go zakupić (tak pięknie go tu opisują). Jak się okazało obraz to totalny klops, inne tv w tej cenie miały znacznie lepszy. Po pół godziny zabawy z ustawieniami nie wiele udało mi się wyciągnąć/poprawić. Jakieś takie pastelowe odcienie, jasność słaba, kontrast i czerń - kaplica Dodam że matryca ma jakiś niestandardowy układ pixeli - jak się przypatrzycie to maja one układ ala szachownica. Ten TV nie ma prawa kosztować 6tys. Sam wciąż posiadam hisens 65m7000. Bedę czekał na jakiś sensowny tv philipsa z matryca VA androidem i ambilghtem, z tym ze to ma być 100hz i obraza minimum jak mój hisense (jasnosc / kolory). Przed zakupem koniecznie sami go obejrzyjcie !
 

wombat193

Member
Pus 9206

Nikt się tu nim nie zachwyca, miałem, widziałem i oddałem. czekam na porządnego Phila...a jak nie, to kupię TV, którego nikt nie reklamuje i nie zachwala a za to ma obraz jak marzenie! :)
 

Rachet

Member
Myślę, że najwiekszą wadą tego telewizora jest ...cena. Patrząc tylko na dane techniczne mógłby konkurować z sony 85j lub samsungiem 70a i w takiej, nazwijmy ją niższą klasą średnią, byłby ok i możnaby przymknąć oko na niską jasność i brak FALD. Ale PHILIPS lub raczej TPVISION pozycjonuje go jako telewizor premium...litości. Premium to może jest pilot do tego telewizora Zastanawiający jest ten brak jakichkolwiek testów (tu też:), jakby sami mieli świadomość jakiego bubla stworzyli. Ile można jechać na tym samym patencie (ambilight) i nabierać ludzi? Ja na szczęście po kilku latach z philipsami wypisałem się z tego klubu, miał być ten philips, jest inna marka i jestem mega zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jak Ci się nie wkręci zawsze możesz wymienić.
Mam ambilight i bardzo lubię, mniej też oczy bolą.
A do gier to mistrzostwo świata - wciąga z kopytami.
Na szczęście zdecydowana większość która kupiła jest zadowolona, zachwycona !
Każdy wybiera i ocenia wg siebie.
To ,że ja nie lubię zupy grochowej wcale nie znaczy że to zła zupa.
Ludzie jedzą i są zachwyceni.

Czytam o Mustangu elektrycznym, oglądam testy.
Jedni są zachwyceni inni przeciwnie. A w USA sprzedają się jak świeże bułeczki ...
Każdy ma inne potrzeby.
 

wysio

Member
Bez reklam
Zgadzam się w 100%. Ja np LCD bym nigdy nie kupił. Kolega znów kupił budżetowe LG LCD i jest bardzo zadowolony. Jemu nie przeszkadzają świecące czernie. Do tego całego ambilight też miałem sceptyczne podejście. Teraz bez tego nie wyobrażam sobie oglądać TV, a jak u kogoś patrzę, to jest jakiś dziwnie i czegoś brakuje.
 

Rachet

Member
Napisałem o stosunku jakości i możliwości do ceny tego telewizora, a nie o ambilight jako takim, a który niewątpliwie jest dobrym rozwiązaniem. Ten model po prostu powinien być wyceniony dużo taniej. Skupianie się na ambilight jako podstawowej zalecie tego telewizora to unikanie odpowiedzi o jakość obrazu, a to powinno być przede wszystkim wyróżnikiem dobrego telewizora. Ambilight to istotny, ale tylko dodatek do wyświetlanych treści.
 
Do góry