Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

6acek

New member
Modele LCD z tamtego roku nie miały. W tym roku weszły miniLedy, ale można założyć że to inna technologia i nie wrzucał bym jej do tego samego worka co LCD led. Inne marki mają też tv bez LD, ale nawet Xiaomi MA też tv z LD, a Philips nie ma. A ten Philips z wątku to chyba najwyższy TV LCD Led...
 

tobot

Member
wybierasz co chcesz
kto lubi/potrafi bawić się w zapobieganie ewentualnym wadom oled, szkoleniu współdomowników itp - może mieć super czerń oledzie. Wg mnie tv nie służy zgłębianiu czerni i myśleniu co się stanie jeśli... itp.
 

tobot

Member
Panowie wróćcie do pierwszej strony: tam stoi jak wół: "Micro Dimming Pro". Poza tym, wg strony Philipsa, jak rozumiem, to jeden z najwyższych modeli LED. Wymienione przez PiotrM modele 9506 i 9636 to raczej nie bracia, a następne pokolenie: zupełnie inna technologia podświetlania i pewnie kilka innych nowinek.
 

wombat193

Member
DLED to nie PUS

Wydaje mi się, że tu nastąpiło jakieś horrendalne
w nazewnictwie, symbolu tego TV.
Chyba, że też dałem się ponieść emocjom i nabyłem PUS 9206 zamiast DLED 9206 :)
Mój PUS 9206 na pewno nie jest local dimming.
 

tobot

Member
Popatrz, a na str producenta stoi:


Obraz/wyświetlacz:

Przekątna ekranu (cale): 65 cala
Wyświetlacz: LED 4K Ultra HD
(......)
Funkcje poprawy obrazu

HDR10+
Dolby Vision
Ultra Resolution
MICRO DIMMING PRO
Perfect Natural Motion
Tryb A.I. PQ
Obsługa CalMAN
Zarządzanie kolorami ISF

...Micro Dimming Pro, to nie jest wersja lokalnego wygaszania???
KIKI! HELP!
 

Kinatech

New member
Wydaje mi się, że tu nastąpiło jakieś horrendalne
w nazewnictwie, symbolu tego TV.
Chyba, że też dałem się ponieść emocjom i nabyłem PUS 9206 zamiast DLED 9206 :)
Mój PUS 9206 na pewno nie jest local dimming.

Przecież DLED to matryca LEDz oświetleniem Direct a ten model posiada podświetlenie DIRECT.
 

PiotrM_

New member
Wymienione przez PiotrM modele 9506 i 9636 to raczej nie bracia, a następne pokolenie: zupełnie inna technologia podświetlania i pewnie kilka innych nowinek.

Bracia, ponieważ mają prawdopodobnie tę samą matrycę 120Hz, ponadto HDMI 2.1 i 4-strefowy Ambilight. Technologia podświetlania jest ta sama - Direct LED. Owszem starsi bracia mają coś, co marketingowo nazwano Mini-LED, ale jest to termin umowny a nie oddzielna technologia. Nie ma żadnych wspólnych norm, wg których TV jeszcze nie jest albo już jest Mini-LED.
 

tobot

Member
Owszem starsi bracia mają coś, co marketingowo nazwano Mini-LED, ale jest to termin umowny a nie oddzielna technologia. Nie ma żadnych wspólnych norm, wg których TV jeszcze nie jest albo już jest Mini-LED.
Nie nazwał bym terminem umownym różnicy technologicznej LED vs miniLED: mimo olbrzymiego wspólnego mianownika obu nazw - fakt!, to jednak znaczny i ważny krok, a prawdopodobnie również prekursorski impuls do rozwoju jeszcze większej miniaturyzacji, która dobrze wykorzystana może dać spore korzyści i kolejne wzbogacenie technologi i, tu się zgadzam: tej samej od dawna technologi emisji światła półprzewodnikowego (skrót myślowy).
Co do norm rozgraniczających który tv jest jeszcze LED, a który miniLed... n.c.: gdyby na technologię spojrzeć z pkt-u widzenia... 20-metrowego, potężnego olbrzyma; fakt, świecąca żarówka halogenowa i LED jest nie do odróżnienia, ale my... jesteśmy bardziej spostrzegawczy :) Normy to już tylko nazewnictwo, określenie czegoś, co bez norm i tak istnieje :D
 

PiotrM_

New member
Nie nazwał bym terminem umownym różnicy technologicznej LED vs miniLED: mimo olbrzymiego wspólnego mianownika obu nazw - fakt!, to jednak znaczny i ważny krok, a prawdopodobnie również prekursorski impuls do rozwoju jeszcze większej miniaturyzacji, która dobrze wykorzystana może dać spore korzyści i kolejne wzbogacenie technologi i, tu się zgadzam: tej samej od dawna technologi emisji światła półprzewodnikowego (skrót myślowy).
Co do norm rozgraniczających który tv jest jeszcze LED, a który miniLed... n.c.: gdyby na technologię spojrzeć z pkt-u widzenia... 20-metrowego, potężnego olbrzyma; fakt, świecąca żarówka halogenowa i LED jest nie do odróżnienia, ale my... jesteśmy bardziej spostrzegawczy :) Normy to już tylko nazewnictwo, określenie czegoś, co bez norm i tak istnieje :D

Wiadomo, jakaś tam filozofia się za tym kryje i nawet przekłada się na konkretne osiągi, ale mimo wszystko uważam że określenie "nowa technologia" nam się dewaluuje w ten sposób. W sumie każdy krok naprzód można nazwać w ten sposób, ale proponuję zarezerwować sobie to określenie na lepsze okazje (typu wprowadzenie OLED), a to nazwijmy rozwinięciem istniejącej technologii, której z resztą głośno klaszczę.
Handlowcy i marketingowcy ze wszystkiego najchętniej zrobiliby nie tylko nową technologię ale i rewolucję :lol:, bo dzięki temu łatwiej im sprzedawać, ale my przecież nie musimy ich tak dokładnie słuchać i spójrzmy czasem krytycznie, bo gdy pojawi się prawdziwie nowa technologia, to nam zabraknie słów w słowniku ;)
 

Rachet

Member
To czekam. Mam nadzieje, że testy wypadną pozytywnie. Nie wyobrażam już sobie gier i filmów bez Ambi. Miniled za wysoka półka cenowa, a niższe wersje mają tylko 60 hz. Ten model wydaje mi się idealnym kompromisem.
 

Rokko32

New member
I pomyśleć że jeszcze 5 lat temu kupowałem Philipsa za 2,5 tyś z matrycą 120Hz a teraz za taki Tv trzeba dać ok. 5 tyś, technologia zamiast się rozwijać i być powszechna w każdym niemal TV cofnęła się i stała się Premium, to tylko widać jak firmy robią Nas w balona i oszukują :(
 
Do góry