Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
hej, żyje, żyję - materiałów jest ogrom, bo wystarczy włączyć dowolne źródło (sat, konsola, dvbt, usb) a efekt ten sam.
Zawsze gdy ciemny obiekt porusza się an jasniejszym tle zostaje za nim ciemna smuga. Wczoraj tv znalazł update firmware, ale nic nie zostało poprawione, ba, mam wrażenie, że jest wręcz gorzej.
Tu jakaś próbka jak to wygląda:
https://www.szybkiplik.pl/7FbzojRyH7

To samo występuje na 9636:
https://www.youtube.com/watch?v=Ml7tMeLgs80&t=4s


generalnie - wg mnie jest to ukryta wada tego tv i zdecydowanie nie polecam technologii miniled, do czasu aż philips jej nie naprawi.
 
Ostatnia edycja:

mkaw70

Member
W materiale w pierwszym linku nic niema, czarny obraz, w drugim faktycznie to widać i to dość mocno, niech ktoś kto ma ten model sprawdzi u siebie czy taki efekt również jest, jeśli nie ma to może podzieli się ustawieniami na swoim TV, może tu tkwi rozwiązanie.

Cosmo zmieni u siebie i wszystko się wyjaśni.
 

pepka

Member
Bez reklam
Nie potrafiłbym tego "odzobaczyć". Nie pierwszy to raz, gdzie Philips odstawia taki numer. Nowa technologia, a problem dalej jest.
Zaraz wchodzą modele 2022, może będzie lepiej LOL.
 

halluc

New member
Mini ledy philipsa to totalny szrot, byłem napalony na ten tv od stycznia ale zanim coś kupię to szukam w necie opinii - a te są jakie są :D. Ten tv jest wart z tymi wadami nie więcej niż 4k, jak ktoś wywalił za niego 9k to mu współczuję.
 

tobot

Member
Dokładnie tak. Za taką kasę wywaloną w tzw. premium Philipsa popadłbym w apatię lub inną deprechę. A już prawie się zdecydowałem. Do bani...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie bez zmian Oledy rządzą jakością.
Ale ci co kupili mini ledy Philipsa i to zarówno 9636 jak i 9506 - są zadowoleni.
Raczej kupowali dla siebie.
Model premium 9636 - gra rewelacyjnie !!!
Ci co kupili są zachwyceni.
Zapraszam na pokaz.
 

mkaw70

Member
No chyba nie wszyscy co kupili są zachwyceni, np. taki Cosmo1 zdecydowanie nie jest.

Ja nie wiem czemu taki opór przed potwierdzeń że mini ledy nie radzą sobie z podświetleniem, jest mnóstwo materiałów na ten temat a KIKI z uporem maniaka twierdzi że problemu nie ma. Czyli jak rozumiem, że jeśli kupię u Ciebie Kiki to mam gwarancję że takie problemy nie wystąpią.

Jeśli tak to kupuje.
 

Alekso

New member
Dokładnie - trochę w oczy kłuje na siłę zachwalanie czegoś co ma bardzo poważny mankament.

To trochę tak jakby nie traktowało się tematu poważnie.

Lepiej po prostu napisać - nie kupujcie tych mini ledów i pomyślcie o OLEDzie - to by było fair ...
Ja też chciałem koniecznie kupić tego Philipsa a na 99% będę kupował LG 77 C1 i do tego jak wspominałem wczesniej system Govee ambilight.



To smużenie to jest niestety totalny kicz jak dla mnie - za tą cenę i przy tym wyborze na rynku jaki jest to z mojej perspektywy byłoby absurdem aby ten TV kupowac :(






No chyba nie wszyscy co kupili są zachwyceni, np. taki Cosmo1 zdecydowanie nie jest.

Ja nie wiem czemu taki opór przed potwierdzeń że mini ledy nie radzą sobie z podświetleniem, jest mnóstwo materiałów na ten temat a KIKI z uporem maniaka twierdzi że problemu nie ma. Czyli jak rozumiem, że jeśli kupię u Ciebie Kiki to mam gwarancję że takie problemy nie wystąpią.

Jeśli tak to kupuje.
 
Ostatnia edycja:

Largo-W

Member
Właśnie ja spróbuję tego TV, jeżeli będzie jak mówicie, pójdę w wymianę na OLED+ 986, muszę zobaczyć sam do moich potrzeb.
Różnica w cenie będzie minimalna, a jednak nie chciałbym takiego smużenia widzieć.

Nowe OLED+ mają wyjść pod koniec roku.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic się nie zmieniło.
Model premium 9636 - gra rewelacyjnie !!!
Ci co kupili są zachwyceni.
Zapraszam na pokaz.

Najbardziej dokucza obraz tym co go nigdy nie widzieli na oczy.
Brawo Oni !
Ja je mam na co dzień.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
wrzucam zdjęcia jak to u mnie wygląda...

kilka fotek wrzuciłem też przypadkowo do wątku o 9636
 

Attachments

  • P_20211011_140617.jpg
    P_20211011_140617.jpg
    28,2 KB · Wyś: 85
  • P_20211011_141843.jpg
    P_20211011_141843.jpg
    25,7 KB · Wyś: 73
  • P_20211011_141843_1.jpg
    P_20211011_141843_1.jpg
    24,1 KB · Wyś: 65
  • P_20211011_141846.jpg
    P_20211011_141846.jpg
    22,6 KB · Wyś: 66
  • P_20211011_130655.jpg
    P_20211011_130655.jpg
    31,2 KB · Wyś: 67
Do góry