Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

tobot

Member
Youtube'owe testy..? Tzn., że w normalnej eksploatacji jest szansa na normalność? Miałeś szansę i chęci dłużej posiedzieć przed?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Youtube'owe testy..? Tzn., że w normalnej eksploatacji jest szansa na normalność? Miałeś szansę i chęci dłużej posiedzieć przed?


Mamy go w sklepie na ekspozycji, więc miałem okazję sobie poklikać. W sumie rozważałem wariant 75", ale to co wypływa z internetów i to co widziałem sam... nie napawa optymizmem.


Mówię o testach local dimming, gdzie masz latający kwadrat czy koło... wystarczy szybszy ruch i już boki tych elementów zachodzą szarością, a mały i szybki element jest całkowicie szary (wygląda jak brudny).


Za to sama matryca wyjątkowo "czysta" i ładna... więc jeżeli uda się rozwiązać problem z wygaszaniem, to może być hit. Szkoda, że oledy 77" są tak absurdalnie drogie, bo byłby to ciekawy wybór na "przeczekanie" - bo pewnie i tak się z czasem wypali.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
@kiki: Tylko ja nie chcę Oleda 60Hz :) Jak tam z ochroną przed wypaleniem np. w LG B13, bo często oglądam TVN24? Taki Philips z 2019r poległ.

@tobot, mam podobne obawy o procesor :/
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sugeruję jednak sprawdzić tego oleda na własne oczy .
Zapewniam, że warto.
Zabezpieczeń jest siedem, le podpowiadamy przy zakupie co jeszcze zrobić żeby powidoków nie mieć.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup u Kikiego i dostaniesz info, odnośnie dodatkowych zabezpieczeń przed wypalaniem, niektórzy by chcieli wszystko za darmo, a wiedza kosztuje. Kupiłeś gdzie indziej, to tam niech udzielą dodatkowych informacji.
 

tobot

Member
Kup u Kikiego i dostaniesz info, odnośnie dodatkowych zabezpieczeń przed wypalaniem, niektórzy by chcieli wszystko za darmo, a wiedza kosztuje. Kupiłeś gdzie indziej, to tam niech udzielą dodatkowych informacji.


Przede wszystkim nie kupiłem i oleda nie kupię. Raczej, nie na pewno.
A forum nie jest od wymiany wiedzy i doświadczeń??? A może to nie forum tylko blog reklamowy, hm..? Może niemalże sklep internetowy...? No właśnie, skoro nie jest to miejsce do wymiany doświadczeń w temacie hdtv, to po co to to istnieje!!! (fakt, że wątki są baaaardzo dziwne co niektóre. Np. gdzieś coś o mordobiciu istnieje. Zapewne w hd i w tv. Błazenada. Co niektórzy mogliby delikatnie choć otworzyć oczęta)
 

colpix

New member
Jeżeli dodatkowe zabezpieczenia przed wypalaniem istnieją (nie licząc rady typu – mniej oglądaj lub nie włączaj, bo się wypali) to zgodnie z duchem forum dyskusyjnego, powinno się taką wiedzą podzielić.

Za wikipedią:
„Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej”.
No chyba, że to faktycznie jest blog reklamowy.

Dzielenie się informacją, jest inwestycją zarówno w forum jak i produkt. Cenię forum, bo zdobywam informację, ufam produktowi, bo zdobyłem informację, która mi na to pozwala.

Podejście - wiem, ale nie powiem lub powiem, ale zapłać lub kup, spowoduje odejście części ludzi z tego forum i poszukania innego.

Im więcej ludzi się dowie o dodatkowych zabezpieczeniach i nabierze zaufania do telewizora tym więcej osób go kupi, co zwiększa prawdopodobieństwo, że kupi go też „u mnie”.

Ja obecnie nie mam zaufania do oled-ów, a robienie tajemnicy z jakichś zabezpieczeń (o ile istnieją) wcale go nie zwiększa.

„ … niektórzy by chcieli wszystko za darmo”
, a niektórzy za wszystko by chcieli kasę lub inną korzyść.

Dygresja. Ostatnio potrzebowałem dodatkowej funkcjonalności dla programu Autocad. Pewna firma w Polsce zaoferowała, że takową funkcjonalność opracuje za 6 tyś. zł. Poszukałem w internecie i znalazłem darmową wtyczkę opracowaną przez Japończyka, która taką funkcjonalność oferuje :)

Co niektórzy mogliby delikatnie choć otworzyć oczęta
lecz wciąż mają oczy szeroko zamknięte.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Forum jest dla użytkowników do dzielenia się informacjami i radą, natomiast Kiki prowadzi biznes i z niego żyje więc dlaczego ma sobie kłody pod nogi rzucać. Chcesz kupujesz u niego, nikt nikogo nie zmusza, że musisz tam kupić.
Ja osobiście teraz w listopad/grudzień będę kupował u niego Philipsa 43PUS8546 i jak będzie wszystko OK, w maju przyszłego roku podczas przechodzenia na DVB-T2, HEVC kupię następny, większy.
 

SDman

Banned
Te dodatkowe zabezpieczenie w oledzie to pewnie ustawienie zooma, żeby ukryć stałe elementy. ;)
Dodam jeszcze, ustawienie automatycznej zmiany programu w TV (upierdliwe bo trzeba klikną parę razy) to już lepiej przypominacz sobie cykliczny ustawić w zegarku czy telefonie aby przypominał o konieczności zmiany programu.
 

tobot

Member
Forum jest dla użytkowników do dzielenia się informacjami i radą, natomiast Kiki prowadzi biznes i z niego żyje więc dlaczego ma sobie kłody pod nogi rzucać. Chcesz kupujesz u niego, nikt nikogo nie zmusza, że musisz tam kupić.
Ja osobiście teraz w listopad/grudzień będę kupował u niego Philipsa 43PUS8546 i jak będzie wszystko OK, w maju przyszłego roku podczas przechodzenia na DVB-T2, HEVC kupię następny, większy.


O.K. Niewiele przeczytałeś z moich i kolegi colpix'a wpisów. Cieszę się, że chociaż kupujesz :)
 

colpix

New member
Ciemnogród Oledowy.

Masz na myśli posiadaczy wypalonych oledów? Oni na pewno mają ciemno.:(

Jeżeli nie ich, to nas oświeć. Rozwiń temat. Masz szansę przynieść kaganek oświaty do Ciemnogrodu Oledowego.

Ja jestem otwarty na informacje, fakty, argumenty, jednym słowem - na konkrety, a nie ogólniki typu polecam, jest super, jest świetny etc. Twój żal jest mi zbędny, natomiast chętnie poznam Twoją lub innych opinię popartą doświadczeniem na temat oled-ów.

Oglądanie telewizji ma być bezstresowe, spełniać mi przyjemność :popcorn:, a nie zaprzątać mi myśli czy się matryca wypali, albo czy w powidoku zobaczę twarz Pawłowicz oglądając film dla dorosłych. Brrrrrrr.:-x

Kto wie. Czekając na update dla Philips Miniled - tak, tak, nadzieja umiera ostatnia - może przekonam się do jakiegoś oleda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled ma siedem zabezpieczeń i daje sobie sam radę z powidokami.
Dodatkowo informacje są dla pedantycznych osób. Pisaliśmy o tym wiele razy.
Ktoś chce korzystać z dodatkowych podpowiedzi - korzysta.
Kto nie chce nie musi.
Wujek Google jest zawsze pomocny.
 
Do góry