Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

RaphaelStark

New member
Witam,
muszę powiedzieć, że tez przymieżałem się do tej serii Philipsa, ale szukając informacji w necie natknąłem się na negatywne opinie.
np. Odbicia
Czy też problemy z Localdimming i Ghostingiem ( ito spore)

I tak na marginesie, PML9636/9506 są już trochę w sprzedaży, a recenzji praktycznie nie ma, nawet tu na forum tylko w strefie premium, coś tu chyba nie gra?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Radzę się wstrzymać z zakupem, na razie cena zaporowa a do tego nie wiadomo czy i kiedy poradzą sobie z problemem.
 

mlody_tm

New member
Dziekuje!

Ja to bym chcial 77oled ale
Nigdzie go nie ma :/ tego 4ambi,

Mam kino domowe / Atmos z sufitowymi głośnikami,

To bym w razie czego szedl w tego bez soundbara. Dzieki!

A przesiadam sie z ips 75PUS8303 / clouding ogromny,

Wiec chyba i tak duzo zyskam:)
 
Ostatnia edycja:

colpix

New member
mlody_tm tak jak pisze donsalieri. Philips 9636 ma w zestawie soundbar firmy Bowers & Wilkins i 2000 nitów, a Philips 9506 jest bez soundbara (co może być zarówno wadą jak i zaletą) i jasność na poziomie 1500 nitów. Stąd już różnica w cenie.

Im większa liczba nitów w telewizorze, tym jaśniejszy jest wyświetlacz, a im jaśniejszy może być telewizor, tym lepszy będzie wygląd obrazu w jasnym pomieszczeniu. Im wyższy ten parametr (liczba nitów), tym HDR będzie bardziej dostrzegalny.

Niestety tak jak pisze RaphaelStark jest dużo negatywnych zdań na temat tych modeli.

Tu moje pytanie i odpowiedź od Działu Obsługi Klienta w Polsce odnośnie problemu z local dimming.

To samo pytanie wysłałem 13 listopada do Engineering Solutions (link do kontaktu)

Dziś otrzymałem od nich taką odpowiedź (oryginał):

Thanks for contacting us, but based on the info we got, we cannot reply.
But even with more info, I have to inform you that we are a contract R&D organization that executes commissioned projects. We are not a Service&Repair group.
If this question is product related then please contact the service organization where you purchased this product.

W tłumaczeniu:

Dziękujemy za kontakt z nami, ale na podstawie informacji, które otrzymaliśmy, nie możemy odpowiedzieć, ale nawet z większą ilością informacji, muszę poinformować, że jesteśmy organizacją zajmującą się badaniami i rozwojem, która realizuje projekty na zlecenie. Nie jesteśmy grupą zajmującą się serwisem i naprawami. Jeśli to pytanie dotyczy produktu, prosimy o kontakt z serwisem, w którym zakupiono produkt.

To kto opracowuje aktualizację :?:

⌛ Czwarty dzień mojego oczekiwania na aktualizację dla Philips MiniLed. Nadzieja usycha :?
 
Ostatnia edycja:

mlody_tm

New member
Dzieki wielkie!

Ja i tak mierze w raty zero,

Wiec tu nitow wole wiecej,

A najbardziej chyba bym chciał oled ten 77.

Wiadomo moze kiedy sie w sklepach pojawią?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Przecież oledy 77" są dostępne w sklepach? Poza tym, za wiele nitów tam nie znajdziesz. Najwięcej chyba mają panele "evo".
 

mlody_tm

New member
Tzn tak.. mi chodziło o więcej nitów w przypadku wyboru modelu
75PML9636/12 (zamiast 9506) - czekam na ofertę od kika,




ale wołałbym OLED tylko, że go nie ma.... mi chodzi tylko i wyłącznie o model z 4ma ambilight...


chyba tak się nazywa: 77OLED806/12, co ciekawe... na x-kom gdzie kupiłem poprzedni 8303,


77OLED806/12 jest jako wycofany? :)
 

mlody_tm

New member
To faktycznie chyba poczekam... wyklaruje się może ten soft co do minileda...


a nie powiem... zawsze chciałem oled z ambilight min 75 cali.... i może w końcu się uda,


no i żyje z cloudingiem już prawie 3 lata... :/
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na AVForum pojawiła się informacja, że poprawka związana z błędem wygaszania jest już tuż za rogiem:

We would like to inform you that the issue that you are experiencing with local dimming (ghosting) will be solved in a future update that will be released in the following two weeks.

So I was at the Philips OLED shootout last night and I spoke briefly with their lead tech Danny Tack about the miniLEDs. He confirmed that the upcoming firmware update will fix the motion dimming issues and that he thinks we will very "very pleased" with the result. Thats about as good as it gets!
 

Largo-W

Member
O żesz!!! No jest nadzieja... ciekawe. Cóż, jestem pełen optymizmu :)
Oby się faktycznie nie przeliczyli i używali czegoś takiego jak testy regresyjne i wydajnościowe po takiej zmianie, bo zmiana kolorów na inne to nie rozwiązanie, a trochę bym się zdziwił jakby to przeszło [emoji1787]
Chociaż trochę z zawodu widziałem, słyszałem, więc to by mnie chyba tylko zirytowało, że mam dar czarnowidztwa [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

mlody_tm

New member
Co myślicie....
brać?


% W ratach tylko: 12 879,06 zł euro agd,


i raty zero,


czy nasz polski blackfriday bedzie owocniejszy? :)


czy czekac do nowego roku.... hmmm


w sumie mi się nie pali... a może ten oled wejdzie.... oj kusi mnie troszku większy tv-77 i oled...
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie też kusi ten model OLED, ale cena w Niemczech nie nastraja optymistycznie.
Wychodzi w cenie OLED z panelem Evo, czyli bardzo drogo.
Do tego może być problem z dostępnością, bo według informacji na AVForum jest dostępny tylko w kilku krajach Europejskich.
Jedyna dobra informacja dotyczące OLED Philipsa to taka, że ponoć naprawili już błędy zgłoszone podczas testów przez Vincenta z kanału HDTest.


Tak czy owak wstrzymałem się z zakupem telewizora do stycznia przyszłego roku, a środki finansowe, które miałem na telewizor przeznaczyłem na wyposażenie domowego biura.:shock:
 
Ostatnia edycja:

mlody_tm

New member
Ja też poczekam,


masz racje.


Kusi bardzo OLED... mnie strasznie wręcz... przez 3 lata z IPSem... i cholernym cloudingiem.....


a kusi również ta 4 strefa ambi :)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
miał być update - nie ma...
a ludzie kupują...
zainteresowanym proponuję wstrzymać się aż problemy zostaną usunięte (JEŚLI!!) - bo jednak sprzęt trochę kosztuje a cena nie idzie z jakością!
 
Do góry