Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

Pawel_Thor

New member
Mam model 9506 75" od 3 miesięcy, w tym czasie były 3 aktualizacje:

2021-10-08 TPM211EA_R.001.001.233.012
2021-12-03 TPM211EA_R.001.001.233.022
2021-12-18 TPM211EA_R.001.001.233.026

Moim zdaniem nic się nie zmieniło po aktualizacjach, smugi jak były, tak są. Świadomego użytkownika bardzo to denerwuje, choć żona i syn nie zwracają na to uwagi. Najczęściej to widać gdy w tle jest jasne niebo, a to niestety dość częste w filmach...

Dodatkowo zwróciłbym uwagę na to, że wcześniej była mowa o tym, że smugi towarzyszą tylko przy włączonym kontraście lokalnym. Nie jest to niestety prawda, ponieważ przy wyłączonym także są (choć mniejsze ) widoczne podczas ruchy ciemniejszych obiektów na tle jasnego nieba, choć w przypadku testu "dimming test" na Youtube (ciemne tłow, jasne ruchome obiekty) i przy wyłączonym lokalnym kontraście nie widać smug. Tak czy inaczej funkcja lokalnego kontrastu nie jest po to, by ją deaktywować, zaś degradacja obrazu jest mimo wyłączenie jej.

Definitywnie nie jestem zadowolony po wydaniu 10k i serwowaniu teraz to takich, czy innych, efektów smugowych.
 

masakrytyczn

New member
Oled ma siedem zabezpieczeń i daje sobie sam radę z powidokami.
Dodatkowo informacje są dla pedantycznych osób. Pisaliśmy o tym wiele razy.
Ktoś chce korzystać z dodatkowych podpowiedzi - korzysta.
Kto nie chce nie musi.
Wujek Google jest zawsze pomocny.

to raczej propaganda sukcesu.
OLED sie wypala i sa na to dziesiątki przykładów
np tu: https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
albo wątek tu: https://community.sony.pl/t5/smart-tv/niech-opatrznosc-was-chroni-przed-sony-oled/td-p/3679585
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niby napisane po Polsku a trzeba tłumaczyć jeszcze po naszemu :
"Ktoś chce korzystać z dodatkowych podpowiedzi - kto nie chce nie korzysta !!!.
Dlatego, że mam oleda - polecam. A i po zastosowaniu dodatkowego przeformatowywania - nie wypalił się.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A u mnie ostatniej aktualizacji jest ogromna poprawa. Smugi można zauważyć gdy przyglądasz się obrazowi specjalnie pod tym kątem. Przy normalnym oglądaniu są niezauważalne. Polecam też po aktualizacji zweryfikować swoje ustawienia HDR/DV - u mnie jakoś dziwnie się rozjechały i musiałem poprawiać ustawienia.
Tak czy inaczej - wreszcie naprawdę się cieszę z tv i mogę obejrzeć filmy/seriale, do których nie chciałem wracać gdy był problem z local dimming. Teraz odkrywam je na nowo.
Oczywiście jest jeszcze kilka bugów w oprogramowaniu, ale są to kwestie, które nie przeszkadzają nadmiernie w codziennym użytkowaniu, no i nie ma modelu/oprogramowania bez wad :)
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miejmy nadzieję, że Philips nie zaniecha rozwijania i poprawiania oprogramowania do tych telewizorów.
Mam cichą nadzieję, że zdecydują się na migrację do Google TV.

Dzięki za cosmo1 opinię, możliwe, że jednak zdecyduję się na ten model, bo już powoli traciłem na to nadzieję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ten po update to świetny telewizor.
Teraz wszyscy już spokojnie cieszą się z jakości.
Tym bardziej, że jeszcze zostały sztuki w pakiecie dla niebieskich.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
muszę jednak nieco zaktualizować moją wcześniejszą opinię. Dziś obejrzałem jakiś film na HBO GO, które jak wiadomo nie oferuje w PL jakości HD. No i niestety local dimming jest nadal mocno widoczny. Na chwilę obecną jest zatem tak, że ostatnia aktualizacja (.026) ogromnie poprawiła problem w obrazach HD i 4k, ale nic nie uległo zmianie w niższych rozdzielczościach.
Mój wniosek w serwisie philipsa jest nadal otwarty, więc mam nadzieję, że jeszcze coś z tym zrobią...
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowałem się i zamówiłem u Kikiego Philipsa 75PML9506.
Po małych perturbacjach jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu.
Póki co nie zauważyłem niepokojących objawów, o których było wcześniej mowa.
Jedyne do czego mogę się przyczepić, ale jest to najpewniej cecha technologii Mini LED, że w przypadku, gdy na ekranie jest białe tło to widać ghosting za poruszającymi się czarnymi obiektami. Przy czym efekty ten widoczny jest na animacjach.
Aczkolwiek trzeba się przyjrzeć, aby to zauważyć.

Tak czy owak jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że Philips nie zaprzestanie rozwoju oprogramowania i do modeli Mini LED trafi Google TV oraz wsparcie dla 4K 120 Hz VRR w pełnej rozdzielczości.
W szczególności, że Philips już zapowiedział takie wsparcie dla niektórych swoich modeli OLED. Dodatkowo według mojej wiedzy, podobną funkcjonalność wprowadził także Panasonic w swoich telewizorach.

Jak będę miał więcej czasu w weekend to zrobię dogłębniejsze testy.
Planuję także w najbliższej przyszłości zamówienie profesjonalnej kalibracji telewizora dla wszystkich źródeł (mam dwie konsole: Xbox Series X i Nintendo Switch) i trybów (SDR i HDR).

Przesiadka z leciwego Sharpa LC52LE700 na Philipsa 75PML9506 to naprawdę kolosalny skok jakościowy.
I to nie tylko w kwestii jakości obrazu, ale co bardzo ważne także w jakości dźwięku.
Jest to dla mnie o tyle ważne, że mój leciwy amplituner Onkyo TX-NR810 odmówił jakiś czas temu posłuszeństwa, a z zakupem nowego Onkyo TX-RZ50 jest duży problem, bo nie jest nigdzie dostępny.


Jeśli ktoś tak, jak ja ma wątpliwości związane z wypalaniem się OLED, a zależy mu na jakości obrazu, powinien rozważyć zakup telewizora Mini LED Philipsa, które pomijając inne cechy posiadają wyjątkową cechę - Ambilight. To jest naprawdę duża wartość dodana.
 
Ostatnia edycja:

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale tylko dla jednego źródła, czyli dla wbudowanego systemu i z tego co mi wiadomo tylko dla trybu SDR.
To jest oczywiście zrozumiałe, gdyż kalibracja wykonywana jest przed dostarczeniem telewizora, a nie na miejscu, więc nie ma dostępu do dodatkowych źródeł.
A kalibrację należy wykonać dla każdego źródła i trybu osobno.
 
Ostatnia edycja:

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możliwe, ale ja już mam upatrzoną firmę, która mi to zrobi.
Ponadto najpewniej pojawi się jeszcze jedno źródło, więc musiałbym zamówić kalibrację jeszcze raz, a tak zrobię wszystko za jednym zamachem.
 

Marcinek321

New member
Zdecydowałem się i zamówiłem u Kikiego Philipsa 75PML9506.
Po małych perturbacjach jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu.
Póki co nie zauważyłem niepokojących objawów, o których było wcześniej mowa.
Jedyne do czego mogę się przyczepić, ale jest to najpewniej cecha technologii Mini LED, że w przypadku, gdy na ekranie jest białe tło to widać ghosting za poruszającymi się czarnymi obiektami. Przy czym efekty ten widoczny jest na animacjach.
Aczkolwiek trzeba się przyjrzeć, aby to zauważyć.

Tak czy owak jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że Philips nie zaprzestanie rozwoju oprogramowania i do modeli Mini LED trafi Google TV oraz wsparcie dla 4K 120 Hz VRR w pełnej rozdzielczości.
W szczególności, że Philips już zapowiedział takie wsparcie dla niektórych swoich modeli OLED. Dodatkowo według mojej wiedzy, podobną funkcjonalność wprowadził także Panasonic w swoich telewizorach.

Jak będę miał więcej czasu w weekend to zrobię dogłębniejsze testy.
Planuję także w najbliższej przyszłości zamówienie profesjonalnej kalibracji telewizora dla wszystkich źródeł (mam dwie konsole: Xbox Series X i Nintendo Switch) i trybów (SDR i HDR).

Przesiadka z leciwego Sharpa LC52LE700 na Philipsa 75PML9506 to naprawdę kolosalny skok jakościowy.
I to nie tylko w kwestii jakości obrazu, ale co bardzo ważne także w jakości dźwięku.
Jest to dla mnie o tyle ważne, że mój leciwy amplituner Onkyo TX-NR810 odmówił jakiś czas temu posłuszeństwa, a z zakupem nowego Onkyo TX-RZ50 jest duży problem, bo nie jest nigdzie dostępny.


Jeśli ktoś tak, jak ja ma wątpliwości związane z wypalaniem się OLED, a zależy mu na jakości obrazu, powinien rozważyć zakup telewizora Mini LED Philipsa, które pomijając inne cechy posiadają wyjątkową cechę - Ambilight. To jest naprawdę duża wartość dodana.

Czekam na testy w takim razie ;)
 
Do góry