Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

mkaw70

Member
O plusach o których piszesz to wszyscy wiemy, ale jakoś o problemach z local dimming cisza, ciekawe... Cosmo , może podeślesz nazwę filmu i np. minutę /scenę na której widać te problemy o których pisałeś i niech Kolega się wypowie czy jest ten problem czy nie.
 

mkaw70

Member
Ok, ale powiedzmy to otwarcie, są zadowoleni pomimo prbroblemów z wygaszaniem, np. Cosmo. Być może akceptują przewagę zalet nad wadami. Ale nie mówmy ciągle ze problem nie istnieje. Najważniejsze aby nabywca by świadomy zakupu i jeśli to akceptuje to jego wybór. Tak jest po prostu uczciwie
 

Largo-W

Member
pokaż no ten plik do testowania aż jestem ciekawy jak to wygląda na moim egzemplarzu, moze byc link na youtubie
Wyślij proszę potem rezultat jeżeli będzie bardzo widoczny.
Może faktycznie musimy zrobić próby na wielu obiektach tego samego obrazu choć jeżeli to algorytm to wynik wszędzie powinien być taki sam.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chodzi o porównanie to 75PML9636 gra znacznie lepiej.
Ale to jest klasa premium, więc tak powinno być.
Jeszcze chwila cierpliwości na test 9506.
 

Alekso

New member
Jeżeli jest taka różnica to po cholerę kupować tańszy model skoro nie ma wielkiej różnicy w cenie a mamy jeszcze soundbar ;)

Przypuszczałem ze pod względem obrazu oba tv będą praktycznie identyczne …

Natomiast co do smużenia to podobno na obu modelach jest ten sam problem. To są pierwsze miniledy wiec pewnie w tym roku problemów z obrazem będzie najwiecej. Za rok powinno być już znacznie lepiej ;)
 
Ostatnia edycja:

smitek

New member
Co byście wybrali na moim miejscu:

PHILIPS 75PML9506 czy SONY XR75X95

Czas wymienić poczciwego Panasonica 55VT50. Jestem ciekaw waszych podpowiedzi/sugestii...

Dzięki
 

Largo-W

Member
Jeżeli jest taka różnica to po cholerę kupować tańszy model skoro nie ma wielkiej różnicy w cenie a mamy jeszcze soundbar ;)

Przypuszczałem ze pod względem obrazu oba tv będą praktycznie identyczne …

Natomiast co do smużenia to podobno na obu modelach jest ten sam problem. To są pierwsze miniledy wiec pewnie w tym roku problemów z obrazem będzie najwiecej. Za rok powinno być już znacznie lepiej ;)
Jeżeli to problemy software to nawet jeżeli to roku, ale jeżeli by rozwiązali byłoby ok, ale podobno praktyka pokazuję, że podejście customer-friendly jest zastąpione trochę gorszym [emoji12]

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
smitek - obydwa są dobre.
Ale mini led ma więcej punktów świetlnych, więcej stref , większy kontrast, głębia obrazu, wydajność , skalowanie , dźwięk
Jeśli ma zastąpić plazmę - z tych dwóch to ja bym wybrał Philipsa.
Obydwa są dostępne w specjalnych cenach dla niebieskich i to z pakietem gratisów dla niebieskich członków forum dodatkowo.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy soundbar może działać z innymi telewizorami czy też połączenie jest niestandardowe?
Z tego co widziałem na recenzjach OLEDów Philipsa to mają jakieś dedykowane połączenie.
 
Ostatnia edycja:

Alekso

New member
Tak - Philips ma swoją wtyczkę. Raczej do innego tv tego nie podłączysz …
Dla mnie absolutnie zbędne bo mam Sonos Arc’a . Tez nie lubię pchanie soundbarow na siłę, ale taka moda …

Pytanie czy soundbar może działać z innymi telewizorami czy też połączenie jest niestandardowe?
Z tego co widziałem na recenzjach OLEDów Philipsa to mają jakieś dedykowane połączenie.
 

mkaw70

Member
Cosmo, żyjesz?

Czekamy na materiał na którym zaobserwowałeś problemy o których pisałeś, bez tego nie ruszymy dalej z analiza problemu z local dimming !!!
 
Do góry