Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla osób z brakiem wiedzy - z pewnością.
Dla tych co chcą chociaż trochę zapoznać się z parametrami i możliwościami - to z pewnością nie.
Modele też otrzymują najwyższe wyróżnienia w Europie (EISA)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
niestety z tym wygaszaniem strefowym to prawda - bardzo słabo to wygląda.
kolory ładne, czerń świetna. Ale delektowanie się obrazem psuje to rozmycie...
 

mkaw70

Member
Znalazłem na AVforums ciekawy post.
Poniżej tłumaczenie z tlanslarora:

Znalazłem ciekawy post w jednym z filmów Philips HDTVTest i udostępniam go tutaj. Czy to może być odpowiedź na lokalny problem z przyciemnianiem (wrodzona niska częstotliwość odświeżania panelu VA)?:

"(Vincent) Wspomnij o problemach z 65" 75" Philips PML9636 i 65" 75" Philips PML9506. Intensywne migotanie. Nie można naprawić przez oprogramowanie układowe zgodnie z działem obsługi klienta Philips. Działa zgodnie z przeznaczeniem. Od najnowszego oprogramowania, które otrzymał jeszcze gorzej w trybie gry. Na przykład: jeśli aktywuję opcję „Lokalny kontrast” (nawet przy najniższym ustawieniu), przejścia od bieli do szarości i czerni są całkowicie zepsute. Migocze jak diabli. Jak tylko wyłączę lokalny dla kontrastu przejścia są płynne jak masło, ale wtedy czerń nie jest już czarna, a raczej szara, a lokalne mikro przyciemnianie wydaje się być całkowicie wyłączone.To niska częstotliwość odświeżania paneli VA nie nadąża.Mnóstwo ludzi na AV Forums zgłaszają to. To smutne, ponieważ telewizor ma naprawdę dobre specyfikacje. Powinien był umieścić dobry panel S-IPS lub a-Si wewnątrz 9636/9506."
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmmm nie słyszałem o takim problemie i co lepsze nic takiego nie zaobserwowałem. Kolory są bardzo fajne, choć jest zauważalna przewaga niebieskiego i trzeba to było lekko skorygować. Dla mnie tv świetny poza jedynym problemem jaki zaobserwowałem - przy poruszaniu się ciemnych kształtów na jasnym tle pozostaje coś w rodzaju smugi. Gdy raz się to zauważy, to potem to łatwiej widać. Żona stwierdza, że dla niej jest ok, więc jeszcze sie temu przyglądamy:)
 

Alekso

New member
To generalnie bardzo zła wiadomość. Takie objawy miały LEDy pare lat temu. Bardzo wkrewiajaca dolegliwość. Pytanie wiec czy nie lepiej odpuścić ta super jasność i nie kupić OLEDa ;) ??

Z tego tez co rozumiem wszystko jest ok jak wyłączy się opcje „Lokalny kontrast” ale wówczas czarny robi się szary :(. Takie coś jest raczej nieakceptowalne przy takiej cenie za tv.

Cosmo możesz opisać jak wyglada wówczas obraz albo zrobić zdjęcia porownawcze ? Byłoby zajebiscie :)

Niestety przypuszczam ze żaden upgrade tego nie zmieni :(




hmmm nie słyszałem o takim problemie i co lepsze nic takiego nie zaobserwowałem. Kolory są bardzo fajne, choć jest zauważalna przewaga niebieskiego i trzeba to było lekko skorygować. Dla mnie tv świetny poza jedynym problemem jaki zaobserwowałem - przy poruszaniu się ciemnych kształtów na jasnym tle pozostaje coś w rodzaju smugi. Gdy raz się to zauważy, to potem to łatwiej widać. Żona stwierdza, że dla niej jest ok, więc jeszcze sie temu przyglądamy:)
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Hmm może to kwestia ustawien ruchu i innych bo tam sporo opcji, ale ja na swoim 65pml9506 nie zauwazylem zadnego smuzenia, szybka akcja, sporty pilka nozna itp miodzik :) A czarne to czarne i już, jak w oled, zadnego kwitnienia czy rozjasnien. Jasność aż zbyt duża, kontrast też trzeba zmniejszać bo w ciemnym pomieszczeniu zbyt wali po oczach, ale co kto lubi zresztą można sobie ustawić. Jedynie w teście z przesuwającym sie białym kwadratem zauważyłem że ostatnia częśc kwadracika ciemnieje bo lokalne wygaszanie działa zbyt szybko chyba. W filmach itp nic nie zauważycie, a każdy tv ma jakies wady. Największą wadą tego TV jest ...pilot- nie lubię gładkich, dobrze ze jest choc podświetlany.
 

mkaw70

Member
Są dwa możliwe wyjaśnienia tego problemu:

1. trzeba zobaczyć ten sam materiał, na którym forumowicze z AVforums widzą problem z wygaszaniem stref i porównać, czy u nas też to widać

2. być może u nas też to widać, tylko ten, kto ma ten model nie zwraca na to uwagę, jeśli ktoś by mu to pokazał (patrz, o w tym miejscu) to wtedy już to by mu przeszkadzało - i pewnie widział by to w tych miejscach, w których tego nie dostrzegał.

Też mam dylemat z tym modelem - jestem nim zainteresowany ale te liczne narzekania mnie trochę stopują.

Do donsalieri - prześlij na avforums ustawienia swojego telewizora i zobaczymy, czy wtedy też będą mieć problemy - skoro twierdzisz, że to kwestia ustawień. może to jest klucz do sprawy
 

Alekso

New member
No właśnie dobrze by było ... Generalnie skoro Cosmo ma ten sam TV i też ma taki problem to nie jest to kwestia europejskiej czy amerykańskiej wersji ;)

Chciałbym kupić ten TV, ale w 40% będzie on działał z PC. Takie smużenie w przypadku gier to spory problem :(


Tak się zastanawiam czy gorzej jest jak porusza się obiekt czarny na białym tle czy odwrotnie ??
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak w grach, bo jeszcze nie podłączyłem konsoli.
W filmach jest roznie. Problem jest najbardziej widoczny podczas szybkiego ruchu ciemnych obiektów na jasnym tle (zostaje wtedy taka 5cm rozmyta poświata ciemniejszego koloru) lub ruchu jasnego obiektu na ciemnym tle (wtedy na jasnym obiekcie rowniez pojawia się taka ciemniejsza poświata).
 

Alekso

New member
Jak podłączysz konsole sprawdź czy przypadkiem nie jest jeszcze gorzej ??



Nie wiem jak w grach, bo jeszcze nie podłączyłem konsoli.
W filmach jest roznie. Problem jest najbardziej widoczny podczas szybkiego ruchu ciemnych obiektów na jasnym tle (zostaje wtedy taka 5cm rozmyta poświata ciemniejszego koloru) lub ruchu jasnego obiektu na ciemnym tle (wtedy na jasnym obiekcie rowniez pojawia się taka ciemniejsza poświata).
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV kupiłem od kikiego. Kalibracja miała być w pakiecie i mam wydruk z kalibracji.
A oficjalnie to testu tego modelu nadal nie ma :)
 
Do góry