Philips 65OLED856/12 kilka pytań

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znów ja stwierdzam, potrzebuję ten telewizor, ale to że jego wadą jest cena, to musi tak być, wszystko ma swoje wady :)

Telewizory 856 i 936 są w 2021 a 807 pojawi się w lipcu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pewnie za dwa lata będzie też inaczej. Z cztery lata też inaczej.
Na dziś 936 jest najlepszy. Model 807 mimo matrycy EVO wcale nie musi być lepszy. Dźwięk na 100% lepszy w 936.

O VRR Update masz już info na portalu.
 

Perzua

New member
Panowie. Podsumowując, bo chciałbym telewizor mieć już na weekend.

Nie oglądam za bardzo programów telewizyjnych, poza weekendami włączę jakiś muzyczny, czy przyrodniczy.

PS5 jest i czasem pogram ale nie są to sesje 6 godzinne.

Pomieszczenie mam jasne ale będę wieszał kurtyny akustyczne, bo adoptuje salonik pod audio także przy VOD zasłaniam okno do 80 % przepuszczalności.

Telewizora nie używam jako monitora.

Korzystam ze wszystkich platform VOD i jaram się HBO MAX, które ma zaraz wejść.

Cenię sobie responsywność interfejsu i dostępności aplikacji. W sony działa to bardzo fajnie. Jest Google TV, Philips ma Androida 10, czy wiadomo czy będzie aktualizacja ?

W tygodniu dość mało oglądam, na szybko jakiś YT.

Telewizor będzie wisiał na ścianie, która jest pusta 400 x 260 także podświetlenie może mi się spodobać. Uchwyt chcę obrotowy myślałem o Vogels.

Podepnę go kablem sieciowym i chciałbym po DLNA działać.

Czy OLED jest dla mnie ? Obawiam się tych wypaleń, bo potrzeby mogą się zmienić, a TV jest drogi.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Panowie. Podsumowując, bo chciałbym telewizor mieć już na weekend.

Nie oglądam za bardzo programów telewizyjnych, poza weekendami włączę jakiś muzyczny, czy przyrodniczy.

PS5 jest i czasem pogram ale nie są to sesje 6 godzinne.

Pomieszczenie mam jasne ale będę wieszał kurtyny akustyczne, bo adoptuje salonik pod audio także przy VOD zasłaniam okno do 80 % przepuszczalności.

Telewizora nie używam jako monitora.

Korzystam ze wszystkich platform VOD i jaram się HBO MAX, które ma zaraz wejść.

Cenię sobie responsywność interfejsu i dostępności aplikacji. W sony działa to bardzo fajnie. Jest Google TV, Philips ma Androida 10, czy wiadomo czy będzie aktualizacja ?

W tygodniu dość mało oglądam, na szybko jakiś YT.

Telewizor będzie wisiał na ścianie, która jest pusta 400 x 260 także podświetlenie może mi się spodobać. Uchwyt chcę obrotowy myślałem o Vogels.

Podepnę go kablem sieciowym i chciałbym po DLNA działać.

Czy OLED jest dla mnie ? Obawiam się tych wypaleń, bo potrzeby mogą się zmienić, a TV jest drogi.

kup model 706 i tyle....nie ma co się obawiać wypaleń
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Oled .
Brałbym 856 z anty burn-in lub jeśli masz na dopłatę Oled 936 !
 

tom357

New member
Anty burn-in posiada również oled 706 więc jeśli nie ptrzebujesz 4-stronnego ambilight to jest on wystarczający patrząc na Twoje wymagania a i jeśli się wypali to mniej będzie bolało;-)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Pewnie za dwa lata będzie też inaczej. Z cztery lata też inaczej.
Na dziś 936 jest najlepszy. Model 807 mimo matrycy EVO wcale nie musi być lepszy. Dźwięk na 100% lepszy w 936.

O VRR Update masz już info na portalu.

możesz coś więcej powiedzieć o VRR update ? bo nie mogę znaleźć tego info
 

barek16

Member
Zobacz tu:
https://www.avforums.com/threads/ph...ence-performance.2382838/page-8#post-30076268
Tu:
https://www.whathifi.com/news/4k-120hz-with-vrr-is-coming-to-some-2021-philips-tvs
I tu:
https://youtu.be/OKofS4TWcRQ
Pomijając VRR, seria 9 ma problem z obcinaniem rozdzielczości 4K przy 120Hz i również wygląda na to że producent nie widzi możliwości, aby na tym Hiper Dual Chip to naprawić.
Na zagranicznych forach wrze i ludzie którzy wydali tyle siana na najwyższą serię chcą te TV na poważnie zwracać do sklepów. Sam poczytaj źródła które podałem.
 

barek16

Member
Nie wiem skąd masz te ponad 50% ceny może problemy z liczeniem :) różnica jest oczywiście ale nie taka , ja często używam mic w pilocie
jak i cieszy mnie dolny ambi więc każdy według możliwości portfela.

Ja kupiłem 55OLED706 za 4tys zł, a 55OLED806 kosztuje standardowo ok 6tys więc prosta matematyka.
Pilot Bluetooth działa i asystent Google też, choć nie jest to "oficjalna" opcja tego modelu. U mnie działa już drugi tydzień, dzieci chętnie korzystają z wyszukiwania głosowego.
Oto kilka z wielu różnic
I wklejasz teksty na których jedyne różnice to to o czym pisałem :blagam:

... A tak już na koniec 706 nie jest zły ale 806 lepszy:):):)
Oczywiście że tak, przecież ja nigdzie nie napisałem że jest inaczej. Jest lepszy ale jak wskazało już kilka osób różnice są tak naprawdę 2: ambi i jasność. Więc powtórzę, trzeba się dobrze zastanowić czy te 2 różnice są warte dopłaty 50%.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Różnice są podstawowe 3 - Ambi ,jasność, pilot , pilot 706 to porażka oczywiście można kupić od 806 ale czy będzie działał :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pilot jest bardzo przyjemny i intuicyjny.
Każdy wybiera co chce. Teraz Philips 806 jest w programie gdzie sam wybierasz ceny z programu dla niebieskich członków forum i to z pakietem gratisów dodatkowo.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Piszesz o różnicach wpływających na cenę więc jeszcze raz : gorszy pilot,brak dolnego ambi , ciemniejsza matryca . Możesz dokupić
pilota dolne ambi jako listwę z mostkiem ale co z podświetleniem - lipa :)
 

tom357

New member
Ja już Ci pisałem,że w zwykłych treściach nie zauważysz żadnej różnicy jasności między 706 a 806.

Zauważysz to dopiero w treściach lepszej jakości,ale właśnie-czy faktycznie każdy z Nas to zauważy?
 
Do góry