Philips 65OLED856/12 kilka pytań

Perzua

New member
Dzień dobry wieczór wszystkim :)***



Długo zwlekałem z zakupem telewizora i chyba w końcu muszę to zrobić :) Proszę mi powiedzieć jak działa ten android ? Miałem***do czynienia z Sony na co dzień i bardzo mi się podoba Google. MX Player czy VLC, PLEX, Canal +, UPC TV GO i inne aplikacje ze sklepu to rewelacja. Generalnie szukam czegoś do filmów, seriali czasem konsoli PS5. Nie oglądam telewizji za bardzo (czasem MTV 90 włączę więc UPC GO chciałbym mieć bez przystawek), sportu, informacji itp. Czyste multimedia. Kolejna sprawa, to NAS. Obsłuży po kablu ethernet ? Pliki 4K oczywiście. Rozmyślałem nad LG i np przystawką Apple ale jakoś nie chcę mieć tyle urządzeń na raz.***



Dzięki za rady z góry***
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest na Androidzie więc wszystko co miałeś na Sony będzie.
Oled da Ci najwięcej radości z jakości . Po kablu obsłuży.
 

tom357

New member
Przesyłanie obrazu/filmów nie działa tak jak na sony. W zasadzie to w ogóle nie działa bez zewnętrznej aplikacji i trzeba mieć to na uwadze jeśli tego potrzebujemy.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Wystarczy w tablecie na włączonym materiale
nacisnąć okien przesyłu i wybrać odbiornik np805 u mnie obraz pojawia się na tv tablet zamykam i steruje pilotem od tv przewijanie pauzy itd.
 

Perzua

New member
Generalnie nie chodzi mi o przesyłanie tylko fizyczny dysk wpięty i materiały 4K z kamery. Do tego NAS po RJtce i też 4K materiał (bez HDMI). Dysk SSD obsłuży, czy HDD ? Sony ma problem z SSD Samsunga T7 ale może dlatego, że jest sformatowany pod maca.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Format ma znaczenie nie których dysków nie widzi . Ale nie jestem specem w tej dziedzinie więc nic nie podpowiem .Ja używam dysk na który wrzucam materiał z laptopa z Windows 11 i wszystko gra , ale drugi który używam z tabletem jest dla niego nie widoczny .
 

tom357

New member
Nie prawda każdy film czy zdjęcia oglądam przesyłane prosto z tableta żadko używam dysku.

Ale co nieprawda?
Miałeś tv sony?
Jeśli nie to nie wiesz jakie są różnice,które ułatwiają przesyłanie zdjęć/filmów.
W tv phlips brak jest funkcji odwzorowania ekranu/odbicia lustrzanego itp więc te funkcje nie działają a smartfony nie "widzą" philipsa.
Jedynym ratunkiem jest pobranie zewnętrznej aplikacji.

Autor tematu nie potrzebuje tego,ale warto o tym wspomnieć bo wiele osób lubi oglądać zdjęcia na ekranie swojego tv :)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie wiem jaki masz smartfon, ale ja NIE UŻYWAM lustrzanego odbicia , Na tab s7 plus i s21ultra podczas oglądania zdjęć czy filmów
jet ikonka która umożliwia przesyłanie na tv działa to tak samo albo i lepiej niż to lustro.
 

tom357

New member
Nie wiem jaki masz smartfon, ale ja NIE UŻYWAM lustrzanego odbicia , Na tab s7 plus i s21ultra podczas oglądania zdjęć czy filmów
jet ikonka która umożliwia przesyłanie na tv działa to tak samo albo i lepiej niż to lustro.

Tak się składa,że również mam s21 ultra i przesyłanie zdjęć jak i filmów nie działa za pomocą smart view...
Z resztą sprawdzane również na innych telefonach i to samo.Tutaj na forum już nie jeden się na to skarżył...

Aha,a odtwarzanie filmów z yt to nie to samo co odtwarzanie nagranych filmików z tel ;)

Odtwarzając z yt tel i tv się dogadują zawsze,natomiast ze zdjęciami jest ogromny problem.

W mojej ocenie sony xr jest lepszy jeśli nie potrzebujesz ambilight.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
A ty dalej swoje YT dałem jako przykład filmy i zdjęcia przez tą ikonkę idą bez problemu .
A Ambilight I Hue nic nie zastąpi.
 
Ostatnia edycja:

Perzua

New member
Nie kumam tego ambilight. Widziałem w sklepie ale tam efektu nie ma, wiadomo. Zależy mi na obrazie i na obsłudze aplikacji. Co do klonowania obrazu, to z mackbookiem są gigant opóźnienia na Sony.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ambilight jest rewelacyjny całkiem inaczej się ogląda , jak dokupisz mostek masz tak zwane Hue czyli dodatkowe lampy które współpracują z ambi w TV czyli zmieniają kolor podświetlenia zgodnie z kolorem na ekranie .
Do tego apka w której masz pobudkę światłem słonecznym zapalanie i gaszenie świateł wyjście wejście do domu itp.
 

Perzua

New member
Ambilight jest rewelacyjny całkiem inaczej się ogląda , jak dokupisz mostek masz tak zwane Hue czyli dodatkowe lampy które współpracują z ambi w TV czyli zmieniają kolor podświetlenia zgodnie z kolorem na ekranie .
Do tego apka w której masz pobudkę światłem słonecznym zapalanie i gaszenie świateł wyjście wejście do domu itp.

Jak długo masz ten TV ?
 

tom357

New member
A ty dalej swoje YT dałem jako przykład filmy i zdjęcia przez tą ikonkę idą bez problemu .
A Ambilight I Hue nic nie zastąpi.

Skoro yt dałeś jako przykład to niezbyt wiesz o co chodzi,nieważne.
Ważne,że u Ciebie zwasze wszystko działa prawidłowo;-)

@Perzua
Zwróć jeszcze uwagę na to,że w philipsie będziesz widział co jakiś czas jedną ramkę wyświetlacza grubszą od drugiej-czy tak samo jest w sony,nie wiem,ale w philipsie zdarza się to często i mnie osobiście irytuje.
 
Do góry