Philips 65OLED856/12 kilka pytań

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Precyzyjnie 706 to uboższa wersja 806
Gorszy pilot brak obsługi google asystent, ambi 3 stronny itd. więc różnic jest kilka :)
A nie wiem jak z wyglądem bo szczerze nie zwróciłem uwagi na ten model.
 

tom357

New member
W momencie,gdy ja kupowałem swoją 706 to różnica cenowa wynosiła około 2tys zł względem 806
Jeśli ktoś dopłaca tyle dla "światełek" i po to by porozmawiać z tv to... jego sprawa ;)
W każdym bądź razie 706 też posiada asystenta,więc możesz to wykreślić z tych "wielu różnic" :)
A i pilot możesz dokupić.
Prawda jest taka,że mało kto zauważy jakieś tam różnice (poza ambi jeśli używa i poza pilotem).
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Z tego co piszą użytkownicy kupienie pilota nic nie zmienia - nie działa z 706 , a jasność matrycy ? różnic jest więcej ale nie o to chodzi
w temacie tego postu, kolega który ma kupić tv sam podejmie decyzję czy taniej ale goraej
czy drożej ale lepiej :)
 

tom357

New member
Z tego co piszą użytkownicy kupienie pilota nic nie zmienia - nie działa z 706 , a jasność matrycy ? różnic jest więcej ale nie o to chodzi
w temacie tego postu, kolega który ma kupić tv sam podejmie decyzję czy taniej ale goraej
czy drożej ale lepiej :)

Oczywiście,że zmienia i cały Twój powyższy wpis jest niewarty funta kłaków :)
Wystarczy przeczytać rzetelne recenzje (czyli z pomiarami) i wtedy możemy podyskutować co i ile jest warte,ale biorąc pod uwagę cenę :!:
Tak jak było pisane wcześniej-jasność matrycy ,ambi no i pilot.
Znasz więcej różnic to napisz,ale ten temat już był wałkowany i z pewnością ich nie znajdziesz:D
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ale co zmienia jak 706 nie obsługuje pilta z BT tylko piloty na podczerwień jest to uboga wersja 806 z ciemniejszym obrazem gdzieś te oszczędności w końcu wychodzą, ale jak tobie pasuje to ok myślę że lepiej dopłacić te parę złotych i mieć premium tv a nie ekonomiczną wersję:)
 

Perzua

New member
Dobra Panowie bez kłótni :)

Jak długi jest kabel zasilający ? Po WiFi Netflix 4k lata bez czkawki ? Router mam w tym samym pomieszczeniu i mogę podpiąć kablem ale jestem ciekawy. Pilot jest podświetlany ?
 

tom357

New member
Jak już pisałem wcześniej,obsługuje pilot-poczytaj bo da się to zrobić.
Druga kwestia to jasność matrycy.
W moim przypadku jest to niezauważalne,ponieważ jasność matrycy dla treść sdr jest zbliżona,natomiast różnica jest znacząca na plus dla 806 oglądając treści hdr,ale mi osobiście ten tryb nie odpowiada (zbyt jasno) i jak mogę to wybieram dolby vision.
A co do tego premium tv to aż parskłem śmiechem:lol:
To raczej dobry średniak,premium to model 936
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tak pilot jest podświetlany z tyłu wykończony skórą , po kablu max 100mb więc wystarczy
wszystkie materiały bez czkawki .
Nie czytaj tego co pisze kolega który ma 706
te oszczędności na 706 nie wzięły się z niczego to tak jak byś kupił nowe auro w Bieda wersji bez klimy:) 806 polecam jako użytkownik wszystko śmiga bez opóźnień i czkawki.
 

Perzua

New member
Tak pilot jest podświetlany z tyłu wykończony skórą , po kablu max 100mb więc wystarczy
wszystkie materiały bez czkawki .
Nie czytaj tego co pisze kolega który ma 706
te oszczędności na 706 nie wzięły się z niczego to tak jak byś kupił nowe auro w Bieda wersji bez klimy:) 806 polecam jako użytkownik wszystko śmiga bez opóźnień i czkawki.

Android po czasie też nie zamula ? Sony po kablu ma lepszą sieciówkę ?
 

tom357

New member
Ehh,nie przetłumaczysz:lol:
Nie ma to jak kupić średniaka i wierzyć w to,że ma się tv klasy premium.
Widzę,że kolega to jeden z tych którzy wszystko mają naj-a może zorientował się,że przepłacił:bober:
A podświetlenia pilot to mistrzostwo-podświetla się dopiero,gdy wciśniesz jakiś przycisk,ale o takich niuansach kolega powyżej Ci nie wspomni;)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak ja mam średniaka to co ty masz ?
pytanie było czy pilot jest podświetlany a nie wjaki sposób czytaj że zrozumieniem , i pamiętaj chytry dwa razy traci .
 

tom357

New member
Nie od dziś wiadomo w jakim segmencie jest 706,806 i 936 i ktoś kto świadomie dokonuje zakupu to wie. Tobie ktoś szepnął do ucha,że patrzysz na produkt premium no i żeś go kupił ;)
Dlaczego nie kupiłeś wersji 936-chytry dwa razy traci:lol:

Tak można w nieskończoność,więc nie ma co dyskutować tylko cieszyć się z zakupu świadomego czy też nie;-)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
A jeśli chodzi o Philipsa to mam aktualnie dwa 65oled805 I 55oled806 seria 9 jest premium jak ktoś nie ma audio to fajny zestaw z soundbarem, A tak już na koniec 706 nie jest zły ale 806 lepszy:):):)
 

tom357

New member
Mam również leda od philipsa serii 9 i soundbar bez subwoofera tyłka nie urywa,ale jest to dobra opcja jeśli nie planujemy audio.
A sam sub trochę kosztuje,więc już lepiej dokupić zestaw audio:lol:
Z ostatnim zdaniem w pełni się zgadzam;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na dopłatę do Oleda 806/856 - podobnie jak inni będziesz zachwycony !.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciągle zastanawiam się nad OLED856 a OLED936. W specyfikacjach nie widzę różnic, poza tym głośnikiem w 936. Gdyby 936 można było kupić bez głośnika, wtedy nie było by nad czym się zastanawiać.


I jeszcze ten 807 na horyzoncie. Może to nie będzie premium, ale co jeśli będzie lepszy niż 936, tańszy i lepszy?
 

Perzua

New member
Zawsze będzie na co czekać, z telewizorami się zrobiło ja z telefonami, zegarkami. Niedługo żelazko smart trzeba będzie wymieniać co rok, bo wchodzi nowy model.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, masz rację, ale 856 i 936 to telewizory z 2021 roku.
Jak już coś kupić to lepiej już aktualny model.
 
Do góry