Philips 65OLED856/12 kilka pytań

barek16

Member
Pilota i Hue można zrobić za kilka stówek, jak sam napisałeś jasności już nie zmienisz, ale nadal pozostaje niezmienny argument czy minimalnie wyższa jasność jest warta dopłaty 50%...
... nie o to chodzi w temacie tego postu, kolega który ma kupić tv sam podejmie decyzję
Dokładnie tak nie ma się co spierać bo minimalne różnice już wyjaśniliśmy wystarczająco dobrze. Lepiej zwróćmy uwagę aby kolega nie dał się naciągnąć na serię 9 bo to co tu TP Vision odwalił to jawne oszustwo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O serię 936 możesz być spokojny - najlepszy Oled w Europie i w testach, w ślepych testach, na pokazach iw recenzjach. Ci co kupili są zachwyceni !
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ale ci co używają vrr i serii 9 philipsa (oled) oddają tv do sklepów i zgłaszają że ich telewizory nie są zgodne ze specyfikacją :) i nie będą !!
 

tom357

New member
Przestań z tymi ślepymi testami.
Takie one ślepe,że każdy wie jaki tv ocenia.
Poza tym powyższy wpis pokazuje,że wcale on taki "najlepszy" nie jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie !!!!
Jest Update vrr - opisywany w wątku.
Nie korzystam w vrr a jakość jest nr 1 na rynku !

https://www.ceneo.pl/114372168#tab=reviews - warto poczytać opinie tych co mają.
Nie zwracam uwagi na wpisy tych co nie widzieli sprzętu.
To po latach łatwo rozpoznać kto coś wie , a kto się kreuje na specjalistę.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
wydajesz pieniądze na model philip np 55oled706 4tyś zł i okazuje się że przy włączone funkcji VRR (xbox series x) gra się lepiej bo nie ma przycięć obrazu, ponieważ obraz z xbox series x synchronizuje się z tv i telewizor podobnie jak z upłynniaczem obrazu renderuje klatki pośrednie pomiędzy pierwszą a drugą oryginalną klatką (podejrzewam że działa to podobnie-ale nie ważne) i okazuje się że budżetowy model 706 ma problem który objawia się niższą rozdzielczością w pionie (bez znaczenia czy to w pionie czy poziomie) ale widać gołym okiem, że nie jest to 4k, i moim zdaniem przy budżetowym modelu jesteś jeszcze to odpuścić......ale przy modelu który kosztuje 9 tyś zł (około) np 55oled936 który jest podobno najlepszy,hiper,ultra nie jest to totalnie dopuszczające.....mija pare tygodni lub miesięcy i okazuje się że niby model budżetowy 55oled706 (4tyś zł) ma dostać aktualizację (oficjalne stanowisko philipsa) która rozwiązuje ten problem i będzie oferować pełne wsparcie przy rozdzielczości 4k 120 przy włączonej funkcji VRR !!! wszystko ładnie i pięknie ale przy oficjalnym potwierdzeniu przez philipsa była jeszcze jedna informacja, która jasno pokazuje że jednak model philips seria 9 ( super hiper procesor) nie będzie obsługiwać pełnego wsparcia 4k 120 przy funkcji vrr (Variable Refresh Rate)

PS: mimo że seria 9 ma jaśniejszy ekran,4 stronny ambilight,lepszy pilot, lepsze systemy które zapobiegają wypaleniu i super szybki procesor to nie jest on najlepszym na rynku, chyba że w ślepy teście jak ktoś jest faktycznie ślepy (niewidomy)

PS2: to opinia z ceneo "Super tv do oglądania netflixa - kolory dobrze odwzorowane , wieczorem fajny kolor czarny . Smart android działa super , polecam program vlc do filmów . Połączenie z iPhone bez problemu" "wieczorem fajny kolor czarny" i wszystko w temacie :)
 
Ostatnia edycja:

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
mija pare tygodni lub miesięcy i okazuje się że niby model budżetowy 55oled706 (4tyś zł) ma dostać aktualizację (oficjalne stanowisko philipsa) która rozwiązuje ten problem i będzie oferować pełne wsparcie przy rozdzielczości 4k 120 przy włączonej funkcji VRR !!! wszystko ładnie i pięknie ale przy oficjalnym potwierdzeniu przez philipsa była jeszcze jedna informacja, która jasno pokazuje że jednak model philips seria 9 ( super hiper procesor) nie będzie obsługiwać pełnego wsparcia 4k 120 przy funkcji vrr (Variable Refresh Rate)


Czy mógłbyś podać link do źródła? Chciałbym o tym poczytać więcej.
 

tom357

New member
Ironizując,ale przecież "nie korzystam z vrr",więc co to za problem;)
Ten ślepy test był organizowany przez philipsa i nie wszystko było brane pod uwagę a i sama organizacja daje wiele do myślenia.
 

barek16

Member
Zobacz tu:
https://www.avforums.com/threads/ph...ence-performance.2382838/page-8#post-30076268
Tu:
https://www.whathifi.com/news/4k-120hz-with-vrr-is-coming-to-some-2021-philips-tvs
I tu:
https://youtu.be/OKofS4TWcRQ
Pomijając VRR, seria 9 ma problem z obcinaniem rozdzielczości 4K przy 120Hz i również wygląda na to że producent nie widzi możliwości, aby na tym Hiper Dual Chip to naprawić.
Na zagranicznych forach wrze i ludzie którzy wydali tyle siana na najwyższą serię chcą te TV na poważnie zwracać do sklepów. Sam poczytaj źródła które podałem.

Przecież podałem źródła, poczytaj bo na prawdę szkoda Twoich pieniędzy. Jeśli stać Cię na serię 9 bierz Panasonica albo LG G1

VRR nie polega na wstawianiu dodatkowych klatek. Chodzi o to że TV dostosowuje szybkość odświeżania ekranu do szybkości generowania klatek przez konsolę/ kartę graficzną.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Przecież podałem źródła, poczytaj bo na prawdę szkoda Twoich pieniędzy. Jeśli stać Cię na serię 9 bierz Panasonica albo LG G1

VRR nie polega na wstawianiu dodatkowych klatek. Chodzi o to że TV dostosowuje szybkość odświeżania ekranu do szybkości generowania klatek przez konsolę/ kartę graficzną.

specjalnie tak napisałem :) bo nie wiem co to ale tego używam :)

SLEPY TEST :)
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok. Czyli 936 dedykowany jest dla użytkowników filmowych, bo one oferują najlepszą jakość obrazu. Te niższe są dla graczy bo dostaną pełne 4K 120Hz VRR.

Jeżeli Philips OLED936 ma w specyfikacji 4K 120Hz VRR a teraz piszą że nie do końca tak jest i będzie, to mamy wpadkę producenta. Ja w specyfikacji nie widzę szczegółów na ten temat. Nie spotkałem się też z informacją producenta że będzie odstępne 4K 120Hz VRR.
Może ludzie jednak kupowali te TV nie świadomie, licząc że skoro to premium to musi mieć wszystko dla filmowców i graczy?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ok. Czyli 936 dedykowany jest dla użytkowników filmowych, bo one oferują najlepszą jakość obrazu. Te niższe są dla graczy bo dostaną pełne 4K 120Hz VRR.

Jeżeli Philips OLED936 ma w specyfikacji 4K 120Hz VRR a teraz piszą że nie do końca tak jest i będzie, to mamy wpadkę producenta. Ja w specyfikacji nie widzę szczegółów na ten temat. Nie spotkałem się też z informacją producenta że będzie odstępne 4K 120Hz VRR.
Może ludzie jednak kupowali te TV nie świadomie, licząc że skoro to premium to musi mieć wszystko dla filmowców i graczy?

jest lub było w specyfikacji że modele seri 7,8,9/12 (rocznikowo 2021) posiadają 4k 120Hz z VRR !!

seria 7 i 8 ma dostać aktualizacje jakoś teraz i będzie wspierane 4k 120Hz VRR a seria 9 dupa !
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
jest lub było w specyfikacji że modele seri 7,8,9/12 (rocznikowo 2021) posiadają 4k 120Hz z VRR !!

seria 7 i 8 ma dostać aktualizacje jakoś teraz i będzie wspierane 4k 120Hz VRR a seria 9 dupa !




Szukałem ale nie znalazłem. Wątpię aby producent jakiegokolwiek sprzętu zmieniał specyfikację sprzedawanego produktu po jego.


Myślę że ludzie którzy zobaczyli Variable Refresh Rate od razu stwierdzili że będzie to dostają 4K 60- 120Hz.
Prawdą jest też że Philips mógł dopisać że jest VRR ale nie w pełnym 4k. Wtedy nie było by tej dyskusji.
 

bari

New member
Taka informacja odnosnie rzekomej przerwy w dolnej listwie ambilight. Wczoraj otrzymałem model 806 i diony sa po całej długości, tak więc w 806 żadnej przerwy mie ma. Pozdrawiam
 
Do góry