Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

Makszyman

Member
Tak, na duńskim portalu też była niezbyt chlubna recenzja dla tego tv. Fakt jest jeden: oba modele są dobre, lecz seria 7 byłaby jeszcze lepsza z podświetleniem Direct. Poszli jednak w kierunku designu i zastosowali Edge LED, co daje gorsze podświetlenie i czerń niż w niższym modelu... a chyba nie tak miało być
 

żagiel75

New member
Jeżeli telewizor będzie wisiał na ścianie, na uchwycie obrotowym, to położenie tv pod kątek do ściany - czyli telewizor zwrócony w jedną stronę, będzie "zniekształcał" ambilight?
 

rafaell68

Member
Tak, na duńskim portalu też była niezbyt chlubna recenzja dla tego tv. Fakt jest jeden: oba modele są dobre, lecz seria 7 byłaby jeszcze lepsza z podświetleniem Direct. Poszli jednak w kierunku designu i zastosowali Edge LED, co daje gorsze podświetlenie i czerń niż w niższym modelu... a chyba nie tak miało być

Trafiłem na ten wątek i widzę, że temat czerni się przewija. Dla mnie kontrast i czerń to podstawa.
Dodatkowo ciężko mi uwierzyć że niższa seria ma lepsze parametry niż wyższa.
Macie jakieś nowe spostrzeżenia (osoby, które mają 7101 albo 7181)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale tak nie jest podświetlenie Direct led nie jest panaceum na jakość obrazu.
Czerń w serii 7101 będzie bardzo dobra.
Nikt na czerń nie narzeka.
 

Makszyman

Member
Trafiłem na ten wątek i widzę, że temat czerni się przewija. Dla mnie kontrast i czerń to podstawa.
Dodatkowo ciężko mi uwierzyć że niższa seria ma lepsze parametry niż wyższa.
Macie jakieś nowe spostrzeżenia (osoby, które mają 7101 albo 7181)?
To nie tak, że ma lepsze parametry, tylko różnica miedzy nimi jest tak niewielka, że chyba nie warto dopłacać do serii 7. Takie jest moje zdanie. Co do czerni: tu i tu jest IPS. Ma to swoje zady i walety. Jednak mając tą świadomość, nie ma co oczekiwać, że czerń będzie na poziomie samsunga ks7000 czy Panasonica dx750e. To też inna klasa cenowa, dlatego chwała Philipsowi, że wypuścił model 100 Hz poniżej 4000 PLN i zszedł z wyposażeniem do niższej klasy.
 

Makszyman

Member
To jeszcze by rozwiać wszelkie wątpliwości, trzeba by było zrobić porównanie czerni PUS6561 vs. 7101 ;) ja obstaje póki co przy swoim, że czerń będzie równa lub nawet minimalnie lepsza w 6561 :)
 

bluray

Banned
Znam b. dobrze oba modele 6561 i 7181.
Cena do możliwości to zdecydowanie 6561.
7181 ładny wygląd i porządne audio, choć w 6561 dramatu z audio nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem, nie stawiałem obok siebie i nie sprawdzałem.
Nikt się nie pytał.
Ale przypomnij sie jutro to postawię obok siebie i sprawdzę.
 

Bond

New member
Android 6

Witam, jestem zainteresowany TV 55 PUS7181 / 12 i chciałbym zadać następujące informacje:
1. Czy możesz potwierdzić, że ten telewizor ma mnie w aktualizacji sierpień-wrzesień do Androida 6 jak czytam na różnych forach również dostępny na stronie TP Vision?
2. Dowód TV rejestrowane ze źródła zewnętrznego (USB) w postaci .ts vidoe
3. W jakim formacie nahrava tego telewizora na ewentualnym późniejszym nagranej treści USB i odtwarzać w komputerze lub innych telewizorach
 

Bond

New member
Witam, jestem zainteresowany TV 55 PUS7181 / 12 i chciałbym zadać następujące informacje:
1. Czy możesz potwierdzić, że ten telewizor ma mnie w aktualizacji sierpień-wrzesień do Androida 6 jak czytam na różnych forach również dostępny na stronie TP Vision?
2. Dowód TV rejestrowane ze źródła zewnętrznego (USB) w postaci .ts vidoe
3. W jakim formacie nahrava tego telewizora na ewentualnym późniejszym nagranej treści USB i odtwarzać w komputerze lub innych telewizorach

Przepraszam za mój polski, ale jestem ze Słowacji i pomógł mi google translator :)
 

Komarr

New member
Ja po oddaniu 2 miesiące temu 55PUS7170, pokusiłem się jeszcze raz zaryzykować z philipsem...padło na 55PUS7101, co do kolorów nie mam zastrzeżeń, ale...
Czy ktoś z użytkowników też ma dużą ilość artefaktów przy wlączeniu funkcji perfekt natural motion? U mnie wygląda to strasznie, i mocno denerwuje.
Tak samo funkcja ambilight śledzenie audio...nie zawsze się włącza, najczęściej tylko przy odtwarzaniu z youtube, i czasem działają wszystkie opcje, a czasem część, nie mówiąc już o tym, że funkcja rytm wogóle nie idzie w parze z rytmem muzyki

No i sprawa upskalowania, mam wrażenie że tym tv nie ma czegoś takiego...nie spodziewam się, że będzie 4k super hiper, ale kanały sd są tak pokratkowane, że nawet nie chce się tego oglądać
 
Ostatnia edycja:

kashiash

New member
planowalem kupic Philips 6561 i mam pytanie czy warto dołozyc te kilkanaście stów do 7181 i dlaczego ?
gdzie to kupić zeby skalibrowali przed wysłaniem ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Komarr potwierdzam artefakty bo mnie to też denerwuje ale upskalowanie mam fantastyczne. Jutro postaram się sprawdzić co jak ustawiłem i ci zapodam. Ambi też sprawdzę bo muzycznym się raczej nie bawiłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry