Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

Rotas

New member
aktualizacja TV

Witam
Tydzień temu zainstalowałem nową aktualizację . Niby wszystko fajnie i działa poprawnie ale mam problemy z przewodnikiem TV. Efekt jest taki, że nie wyświetla opisów programów na kilku kanałach. Przewodnik ustawiałem do pobrania od operatora oraz z internetu. Niestety bez poprawy a co gorsze, przewodnik z internetu dodawał opisy w obcych językach!
TV był również resetowany (wyciągnięta wtyczka na kilkanaście minut) - bez poprawy.
I teraz najważniejsze:
Próbowałem wrócić do poprzedniej aktualizacji ( z pendriva) ale TV odmówił przyjęcia starszej aktualizacji:(

Czy ktoś ma wiedzę jak naprawić przewodnik albo czy można jakoś wymusić powrót do poprzedniej aktualizacji?
Mój TV: 49PUS7181/12
 

matiEX

New member
Witam Panowie,
Jestem praktycznie zdecydowany, żeby od ręki wziąć tego Philipsa, jednak mam pewną wątpliwość co do Ambi. Mianowicie mam zabudowę na ścianie gdzie będzie wisiał TV o wymiarach 225x125 i głęboka na 10. Wiem, że TV ma wymiary ok. 123x74 i pytanie: czy przez zabudowę Ambi nie będzie kiepsko wyglądać? Czy ma ktoś takie rozwiązanie u siebie?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Jasność Ambi można regulowac. Dzięki temu, że będzie odbijać się od scianek to może lepiej zamaskuje brak czerni.
 

nadal

New member
Dokładnie. To zadziała tylko na Twoją korzyść. Będziesz miał nawet lepiej niż na gładkiej ścianie - mam podobnie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja zapytam jaki najtańszy gamepad współpracuje z tym modelem? Kupiłem w MM jakiś za 5 zł ale tylko kierunki działają.
 

żagiel75

New member
Super, dzięki za info. Generalnie cena w Euro (5299) jest dość atrakcyjna, czy może lepiej jeszcze poczekać?
Z tą ceną to chyba jest ciekawa propozycja. Ja cały czas wybieram TV i już tak mnie to męczy, że zaraz sam dostanę ambiligtu. Szlag mnie trafia, że te philipsy mają tak skrajne opinie.
 

matiEX

New member
No mnie też to męczy, ale co tam ryzyk - fizyk jak to mówią. Kiedyś wybierałem Panasa do rodziców - była podobna sytuacja. Ale kupiłem i są zadowoleni, nawet bardzo. Jakość super. Teraz też chciałem Panasa, ale mnie ten ich smart strasznie martwi, lepiej już z tym andrutem.
 

Cavallino

Banned
Z tą ceną to chyba jest ciekawa propozycja. Ja cały czas wybieram TV i już tak mnie to męczy, że zaraz sam dostanę ambiligtu. Szlag mnie trafia, że te philipsy mają tak skrajne opinie.

A gdzie są te skrajne opinie?
Bo IMO są dość jednoznaczne - hardware jest świetny, przynajmniej potencjalnie, ale soft, a w szczególności sam android - do niczego.

Co najwyżej NIEKTÓRYM posiadaczom Philipsów jeszcze się te problemy z softem nie ujawniły, ale to kwestia czasu....
 

żagiel75

New member
Wczoraj rozmawiałem z fachamanem w sklepie, który twierdzi że tv z androidem z 2016 r. działają już lepiej i jest to całkiem niezły sprzęt, zwłaszcza że dzisiaj za 7181 55" można zapłacić około 5000 plnów. Kolejny fachman mówi, że nie ma to jak soniak, bo szybszy android - a to przeczy temu co piszą na forach. Skłaniam się też ku samsungowi, ale w KS'ach odklejają się obudowy, pozostaje jeszcze v. JS w dobrej cenie. Nie wiem już co kupić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy telewizor wystarczy sprawdzić przed wysyłką i po kłopocie.
Samsung KS7000 też gra bardzo dobrze.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę i kalibrację gratis.
Android działa normalnie i będzie miał już update do 6,0.
Ambilight zrobi na Tobie też duże wrażenie.
 

żagiel75

New member
Jestem po naocznych oględzinach PUS7181 i Samsunga KS7000. Philips bardzo dobrze wykonany, ładna ramka, fajny głośnik w listwie i fajnie to gra. Nawet w zahałasowanym sklepie dało się usłyszeć, że tv brzmi inaczej niż inne odbiorniki. Natomiast Samsung zdeklasował PUS'a obrazem. TVP 1 i 2 w HD - obraz bajka, Philips nie dał tu rady, właściwie kanały w HD i SD wyglądały tak samo. Natomiast w KS'ie ujawnił się problem z tylną obudową i "chodzącą" ramką (w jednym miejscu). Na piątek ściągają mi kolejny model KS'a ... dzisiaj zakup tv to jak zakup auta.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Natomiast Samsung zdeklasował PUS'a obrazem. TVP 1 i 2 w HD - obraz bajka, Philips nie dał tu rady, właściwie kanały w HD i SD wyglądały tak samo.

Ja również porównywałem j odczucia mam skrajnie odmienne. Dlaczego? Bo w Philipsach jest znacznie więcej opcji konfiguracji obrazu i poprostu trzeba z nich umiejętnie skorzystać. Upskalowanie w Filu to najbardziej pozytywne zaskoczenie, jeśli nie jedyne. Nie sądziłem, ze obraz SD może być bez schodków. A był. Na 100% Sam miał lepszą czerń, ale pozostałe parametry to już kwestia ustawień.
 

żagiel75

New member
brodacz ja "niedzielny" użytkownik tv nie wiem co to jest Upskalowanie w Filu. Na mnie wrażenie zrobiła znaczna, podkreślam, znaczna różnica między dwoma tv, które nie miały profesjonalnej kalibracji. Samsunga też można przecież "podciągnąć".
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dwie osoby i skrajne odmienne wrażenia co modeli Philipsa i Samsunga. To potwierdza jedynie, że nie należy się kierować wyłącznie opiniami na necie, tylko trzeba ruszyć 4 literki do sklepu i przetestować wybrane modele na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu. Najważniejsze jest przecież zadowolenie z zakupu. Jednemu człowiekowi bardziej będzie się podobał obraz na Panasie, innemu na Sony, a jeszcze innemu na Philipsie czy Samsungu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wszystko pięknie , ładnie , ale nawet włączenie funkcji Ambilight wieczorową porą nie "zamaskuje" braku czerni , bez dwóch zdań . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

fr3dziu

New member
Powiem wam szczerze, że po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie nie byłem w pełni przekonany do tego philipsa, ale zaryzykowałem i kupiłem. Ogólnie jestem niedzielnym użytkownikiem tv i nie dostrzegam rażącego braku czerni, pogrzebałem w ustawieniach obrazu i jest naprawdę ok. Zresztą najlepszy bajer to i tak ambilight :)
 

żagiel75

New member
Czy do tego telewizora można zastosować inny pilot? Ten oryginalny jest ohydny z wyglądu. Dużo ładniejszy jest od PUS7809, który można kupić na aukcji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry