Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

żagiel75

New member
Poproszę o wyjaśnienie jaka jest główna różnica między modelem v. 7 a v. 6?
Czy telewizor będzie odbierał internet przez wifi zabezpieczone kodem?
Sorry za takie pytania, ale jestem w temacie laik.
 
Ostatnia edycja:

Makszyman

Member
PUS6501 oraz 6561 mają podświetlenie direct LED i matryce 8 bit. Seria 7 czyli PUS7101 oraz 7181 mają podświetlenie edge LED, matrycę 10 bit. W obydwu masz natywne 100 Hz i wsparcie dla HDR.

Różnicą między nimi są też głośniki. Seria 6: 2x10 W, zaś PUS7101 ma sumarycznie 30 W i PUS7181 aż 45W za sprawą wbudowanego soundbara. Więcej różnic nie znalazłem ;)
 

Makszyman

Member
Jak samsung to tylko wersja KS7000 - również panel 10 bit i 100 hz. Philips jednak stoi lepiej cenowo, no i ambilight. Wprawdzie w philu jest matryca IPS, co daje gorszą czerń, ale można to wybaczyć właśnie dzięki ambi :)

Kiki, czy PUS7181 jest już u Ciebie dostępny, czy nadal na wyłączność w euro?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PUS7181 - wyłączność ma EURO.
Ambilight uchyla różnicę podświetlenie . Ale zrobiłem porównanie Panasonic vs Philips i jest lepiej jak myślałem.
 

buzero

New member
Witajcie mam dylemat między 3TV bo niestety AMBI to podstawa:
- Philips 55PUS7181/12
- Philips 55PUS7600/12
- Philips 55PUS9109/12

1 jak u nich z wieszaniem ? aplikacjami z internetem ?
2 jak u nich z obrazem i kolorami ?

I ogólnie co najlepsze i nie zawodne.
Pozdrawiam Wszystkich
 

brodacz

Active member
Bez reklam
9101 tez rozważałem, ale ma sporo usterek i gdy zobaczyłem go w sklepie, to do plazmy dzieliła go przepaść. Więc po co przepłacać skoro za tę samą kasę 7101 dawał nadzieję na lepiej a na pewno na nowoczesniej o 2 lata. W 7600 brakowało mi YT4k ale gdybym wiedział, ze różnica w czerni między ips a va jest tak duża to kto wie co bym wybrał? Powtórzę po raz kolejny. 7101 ma wszystko super, poza czernią. Nie wiem dlaczego systematycznie przychodzą okresy buforowania yt4k ale po zrzuceniu na pena śmiga płynnie.
Aha i najważniejsze. Upskalowanie to coś co pomijałem, uważając, że nic nie daje. Nie mogłem uwierzyć i zrobiłem fotki, jak sygnał z tv sd perfekcyjnie zamienia na 4k. Żadnych schodkow. Łuki miękkie i precyzyjne. Poprostu przestrzeń wypełniona pikselami zgodnie z zamyslem twórców. Dziś już nikomu nie powiem, że i tak nie ma materiałów 4k, wiec po co to kupować?
 

żagiel75

New member
PUS 7600 ma android 5.0, 7181 ma v. 5.1 - z tego co czytam ten drugi mniej się wiesza i ma lepszy głos.
Jak muszę na żywo skonfrontować P 7181 z Samsungiem JU7000. Na ten czas wybór ograniczam do tych dwóch modeli.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zaletą 71x1 jest też to, że za miesiac-dwa ma dostać Andka 6 i HDR. Co do samej czerni to mam nadzieję, ze ogarnią to softem, bo problem nie jest w jakości matrycy a w sile podświetlenia. Za dnia tego nie widać, ale wieczorem gdy pojawia się ciemna plansza to mam w pokoju dodatkową lampkę. Nawet przy wyłączonym Ambi :-(
 

Makszyman

Member
Co do samej czerni to mam nadzieję, ze ogarnią to softem, bo problem nie jest w jakości matrycy a w sile podświetlenia. Za dnia tego nie widać, ale wieczorem gdy pojawia się ciemna plansza to mam w pokoju dodatkową lampkę. Nawet przy wyłączonym Ambi :-(

Zastanawiam się, czy w PUS6561 jest taki sam problem. Tam jest matryca Direct LED i całkiem prawdopodobne, że paradoksalnie w niższym modelu jest lepsze podświetlenie, ale na to trzeba by było porównania, bo to tylko moje spekulacje :p
Jednak zawsze podświetlenie Direct było znane jako lepsze niż Edge LED. Najlepiej gdyby ktoś jeszcze się wypowiedział ;)
 

nadal

New member
ja mam wifi zabezpieczone hasłem i działa bez najmniejszego problemu.
Połączył się natychmiast po wpisaniu hasła i działa stabilnie.
 

zaz

Member
Zastanawiam się, czy w PUS6561 jest taki sam problem. Tam jest matryca Direct LED i całkiem prawdopodobne, że paradoksalnie w niższym modelu jest lepsze podświetlenie, ale na to trzeba by było porównania, bo to tylko moje spekulacje :p
Jednak zawsze podświetlenie Direct było znane jako lepsze niż Edge LED. Najlepiej gdyby ktoś jeszcze się wypowiedział ;)

Według tego testu Philips 6501 review - FlatpanelsHD jest tak jak piszesz.
 

Makszyman

Member
Świetny artykuł. Że też wcześniej go nie znalazłem. Tym samym potwierdziły sie moje podejrzenia i już wiem, że nie ma sensu dopłacać do serii 7.
 

nadal

New member
Świetny artykuł. Że też wcześniej go nie znalazłem. Tym samym potwierdziły sie moje podejrzenia i już wiem, że nie ma sensu dopłacać do serii 7.

Problem tylko z jakiego źródła ten artykuł.
Akurat flatpanel popełnia tak dużo podstawowych błędów w swoich testach (nawet w specyfikacji tv), że ciężko mu ufać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry