Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

brodacz

Active member
Bez reklam
No i mam pierwszy poważny problem. Przez 3 dni YT 4k śmigał, aż miło a od wczorajszego wieczora zaczął buforować. 6-10 sekund filmu - 8-12 s buforowania. Myślałem, że to net i poczekałem do rana, ale nadal jest to samo. Wyalienowanie wtyczki prądancjowej nie pomogło. Czyżbym zapchał jakąś pamięć?
 

Areczan

New member
niestety w wątku o 6561 nie znalazłem nic konkretnego. ściągnąłem przez kompa plik .apk, ale nie mam mozliwości instalacji z pendrive'a, bo... tv nie widzi żadnego urządzenia USB. co może być przyczyną?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ja już do pracowałem obraz i nie mam najmniejszych zastrzeżeń do ips. Pogłębił sie jednak problem z YT. Po totalnym resecie w ustawieniach, YT 4k odzyskał wigor i śmigał jak należy przez pół godziny. Postanowiłem jednak wrzucić kolejny filmik i znowu zaczęło buforować, potem następny i całkowita zwiecha. Tym razem wystarczyło wtyczkowyjęcie. Po tym znowu śmigal jak należy... do momentu odpalenia kolejnego filmu. Mam wrażenie, jakby w tle nadal działał poprzedni i może stąd takie problemy. Większym niepokojem jednak przyjąłem temperaturę spodniej części tv. Niemal na całej długości jest gorętszy niż kaloryfer w zimie. U was tez tak jest?
 

Btk_Tomas

New member
U mnie wtyczka jeszcze nie była wyciągana, jeżeli chodzi o temperaturę to im niżej tym cieplej, na górze matryca zimna, najcieplejsza jest dolna ramka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Areczan

New member
Jest jakiś dział/temat na forum z pomocą z Kodi? W którymś temacie widziałem, że ktoś wspomniał o instalacji wtyczki MrKnow do oglądania meczów. Potrzebuję jednak przewodnika :)


Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka
 

nadal

New member
Bo właśnie w dolnej krawędzi są ledy tam jest cieplej.

no właśnie ! - i te właśnie ledy prześwietlają czerń od spodu !
- widać to raczej tylko przy oglądaniu późnym wieczorem lub w nocy,
zwłaszcza ledy na dole trochę od lewego narożnika i prawego narożnika,
chociaż generalnie cały dół jest trochę prześwietlony !
Uważam, że w modelu serii 7... to jest skandal !!!

Zgłosiłem temat do firmy Kikiego - powiedziano mi, że sprawa jest powtarzalna w modelach 7101
a jeszcze gorzej jest w 7181 i że przekazano sprawę do Philipsa
by wyeliminować to programowo przy następnej aktualizacji.

Poza tym model 55PUS7101 jest bardzo dobry =
szukałem dwa tygodnie (bo tyle go mam) innych negatywów w tym modelu i nie znalazłem nic.
Wszystko śmiga i jest OK.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
U mnie tego efektu nie zauważyłem, ale zwrócę uwagę jak wróci z serwisu. Na fotkach wychodziły chmurki raczej w górnej części.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry