Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

Areczan

New member
czy próbowaliście odtwarzać filmy z USB? Mam film z wieloma WGRANYMI ścieżkami napisów i dodatkowo mam polskie napisy w .txt. Oczywiście chciałbym odtworzyć te ostatnie, ale w menu przy odtwarzaniu mam jedynie możliwość włączenia lub wyłączenia napisów, co powoduje, że odpala się pierwsza ścieżka napisów z listy. co więcej, w tv pliku z napisami w ogóle nie widać w folderze z filmem. jakieś rady?

EDIT: próbowałem uruchomić film poprzez VLC, ale widzi on jedynie urządzenia sieciowe (np komputer).

Polskie napisy pojawiają się po uprzednim odpaleniu filmu na komputerze i wybraniu żądanej ścieżki napisów (baaaaaaaardzo upierdliwe), jednakże nie ma w nich polskich znaków. Próbowałem napisów w .srt i .txt w różnych systemach kodowania - nic nie pomaga.

znalazłem taki wątek: http://www.supportforum.philips.com/en/archive/index.php/t-17974.html , jednak w 7101 nie ma opcji wyboru regionu czy systemu kodowania napisów. Mimo, że wszystko mam ustawione na "polski", bez powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

figunio

New member
Potestowałem 7101 od zeszłego czwartku, jestem z niego "prawie" bardzo zadowolony, ponieważ jest kilka ale:
1. Przy puszczaniu obrazu z kompa mrugają białe piksele na ciemnych polach, w dużej ilości. Tu zdjęcie z akurat dwoma pikselami
https://s32.postimg.org/ukdledaf9/DSC_1251.jpg
2. Podświetlenie matrycy - przy normalnym korzystaniu z TV nie jest to uciążliwe, ale też tak macie?

https://s32.postimg.org/rpdmv31s5/DSC_1245.jpg
3. Najgorsze - mam jakieś "smugi" (nie znam fachowej nomenklatury) pionowe na ekranie, które są szczególnie widoczne na jednolitych barwą polach (np. w czasie meczów na widoku boiska lub przy grze w Fifę na konsoli) - są to "smugi" występujące stale, po prostu raz są mniej a raz więcej widoczne.
Nie ukrywam że jak już to raz zobaczyłem to stale tego wyszukuję i mnie to denerwuje.
Tu zaznaczona jedna taka smuga, więcej mój aparat nie jest w stanie uwiecznić:
https://s32.postimg.org/g4ynlco79/DSC_1250.jpg
4. Nie łączy się z WiFi zabezpieczonym hasłem, musi być bez hasła

Co do postów wyżej to też mam problem z kodowaniem napisów i brakiem w nich polskich znaków.
Zawsze mogę puszczać z kompa ale te białe piksele (pkt. 1)...
 
Ostatnia edycja:

jacek2707

New member
3. Najgorsze - mam jakieś "smugi" (nie znam fachowej nomenklatury) pionowe na ekranie, które są szczególnie widoczne na jednolitych barwą polach (np. w czasie meczów na widoku boiska lub przy grze w Fifę na konsoli) - są to "smugi" występujące stale, po prostu raz są mniej a raz więcej

Mam model 7181 i u mnie tez wystepuja te pionowe pasy na jednolitych barwach. Ciekawe czy wystepuja w kazdym egzemplarzu czy po prostu nasze sa wadliwe.
 

Bastess

Member
W moim modelu smug nie zanotowałem lub niezbyt dokładnie się przyglądałem. Nie mam też problemów przedstawionych przez figunia.

Za to pojawił się problem z bufforowaniem treści 4k z youtube, tak jak u brodacza. Tzn. co 10-15 sekund filmiku włącza się buffor na ok. 20 s. W jakośc full hd i 2k problem nie występuje. W pierwszych dniach użytkowania wszystko było ok.

A jak to u Was wygląda?
 

cronosik

New member
W moim modelu smug nie zanotowałem lub niezbyt dokładnie się przyglądałem. Nie mam też problemów przedstawionych przez figunia.

Za to pojawił się problem z bufforowaniem treści 4k z youtube, tak jak u brodacza. Tzn. co 10-15 sekund filmiku włącza się buffor na ok. 20 s. W jakośc full hd i 2k problem nie występuje. W pierwszych dniach użytkowania wszystko było ok.

A jak to u Was wygląda?

Mam dokładnie to samo z Youtube w modelu 6561 i też wydaje mi się że na początku tego nie było.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Polecam obejrzeć ten test przed zakupem, czerń wg mnie nie istnieje w tym tv...

https://www.youtube.com/watch?v=cGgyu8r4YF8

Oczywiście masz rację. Tak jak we wszystkich matrycach LCD LG tak i tu nie znajdziemy czerni, jednak w realu nie wygląda to tak źle jak na filmie. Korzystając nawet z nastawów automatycznych można uzyskać zadowalająco niski poziom szarzyzny. Ja dałem jasność na 50 a wszelkie kontrasty na maxa. Kolorki też podkręciłem w kierunku szajsungowych i już da się oglądać.
 

figunio

New member
Ja tam jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
Oglądałem w weekend film w blurayu "13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi" - z włączonym ambilight wyglądało nieziemsko. Żadnego problemu z czernią nie odczułem.
Natomiast denerwują mnie te smugi i białe piksele.
 

nadal

New member
Również potwierdzam. Obraz jest świetny, czerń też.
To że są różne uwagi, to nie ma telewizora, by ich nie było.
 

Makszyman

Member
Czerń to już powiedzmy odczucie względne, ale to podświetlenie matrycy to jakiś dramat... w modelu PUS6561 chyba już lepiej to wygląda, bo tam zastosowano podświetlenie Direct LED, choć użytkownicy tego modelu również się na to skarżą...
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie tv wrócił z serwisu po wyjęciu owada. Musieli coś skopać, bo wcześniej jak oglądałem mecze to było dobrze a po wczorajszym już nie...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,


Prawdopodobnie wygląda na to , że nowy telewizor Philips "zbuntował się" po wyniku wczorajszego meczu . ;-)
"Przejdzie" mu , jak "ostygnie " .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
To teraz na serio zapytam jak to jest z podłączeniem ampli po optyku. Dźwięk z YT wypluwa dobrze o ile ustawiam wyjście wielokanałowe. Jednak przy oglądaniu tv z zewnętrznego tunera dźwięk się nie pojawia. Czy tak ma być i jak to obejść?
 

żagiel75

New member
Będę za niedługo kupował nowy TV, skłaniam się ku tej marce, choć nie mam specjalnych wymagań i nie jestem specjalnym fanem tv. Za to ma być ładnie widać, słychać i fajny jest ten ambi-coś. Ze względu na budżet zastanawiam się nad modelem 7181 - 49 cali lub 6561 - 55 cali. Poza głośnikami i rozmiarem, jakieś różnice godne modelu 7? Proszę o pomoc.
 

żagiel75

New member
Odległość od ekranu 3,5-4 metry, ale do tej pory używałem 39 calową Toshibę i było ok. Interesuje mnie bardzo różnica między modelem 7 a 6, no i kusi mnie dźwięk w 7181 - nie trzeba dodatkowego osprzętu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry