Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

accu

New member
Bez reklam
Nagrałem sobie 5 fragmentów: 1,2,Postat,TVN, TVN24. Grzebałem coś przy USB tzn. wkładałem pendriva - odtwarzałem z niego etc. W pewnym momencie nie mogłem już włączyć żadnego z nagranych na dysk programów. Po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu dalej mogę je odtwarzać. Na dole w prawym rogu pojawił się komunikat o niemożliwości odtworzenia.

Witam uprzejmie,

A masz w swoim pakiecie programów np. program Eurosport 1 HD , Polsat Sport HD czy HBO HD . Jeżeli masz , to spróbuj jakieś krótkie fragmenty nagrać , po nagraniu odtwórz , a po trzech godzinach , proszę zobacz czy są nadal dostępne do odtworzenia .
Proszę również zobaczyć , czy te 5 fragmentów programów co nagrałeś , możesz za 3 godziny odtworzyć . Pojawił się komunikat o niemożliwości odtworzenia , ale w jakim okresie czasu .
Może tak być , że pomimo komunikatu można będzie odtwarzać te 5 fragmentów programów .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Niestety nie mam proponowanych programów. Szukając dalej przyczyny doszedłem, że wybierając nagrywanie z poziomu "+" na pilocie, w przypadku programu AXN HD i TTV HD nie ma opcji "nagrywanie". Być może inne programy w dalszej kolejności tak też mają ale tego nie sprawdziłem. Nagrałem naciskając bezpośrednio na pilocie REC. Mija 2 godzina i jak na razie wszystko jest do odtworzenia :)
 

tom82^

New member
Odpalcie na youtube w Waszych philipsach filmik "World in HDR" z kanału Jacob + Katie Schwarz, i napiszcie czy wam się prawidłowo odpala, bo u mnie normalnie , artefakty i kwadraty pasy w róźnych kolorach, hymm.
Niby youtube od dziś wprowadził hdr aplikację mam najnowszą youtube telewizor hdr w 4k odpala bo ogladalem juz tak parę filmów tylko ten youtube coś krzaczy.

U mnie to samo na tym filmiku.
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety nie mam proponowanych programów. Szukając dalej przyczyny doszedłem, że wybierając nagrywanie z poziomu "+" na pilocie, w przypadku programu AXN HD i TTV HD nie ma opcji "nagrywanie". Być może inne programy w dalszej kolejności tak też mają ale tego nie sprawdziłem. Nagrałem naciskając bezpośrednio na pilocie REC. Mija 2 godzina i jak na razie wszystko jest do odtworzenia :)

Witam uprzejmie,

Skoro nie ma opcji nagrywania programu AXN HD , jak piszesz , wygląda na to , że nie możesz
nagrać programu zakodowanego . A sprawdzałeś to konkretnie tj. wybierając program AXN HD i wciskając
przycisk REC na pilocie podczas bieżącego oglądania tego programu i w dowolnym momencie stopując nagrywanie . Ciekawi mnie to .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

miet55

Member
Bez reklam
Napisałem wyżej...
"Nagrałem naciskając bezpośrednio na pilocie REC. Mija 2 godzina i jak na razie wszystko jest do odtworzenia "
Przelecę później całą listę (57 programów) i zobaczę czy są jeszcze jakieś przy których nie ma "nagraj"
@accu, czy trafiłeś na edytor listy kanałów do tych TV?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Napisałem wyżej...
"Nagrałem naciskając bezpośrednio na pilocie REC. Mija 2 godzina i jak na razie wszystko jest do odtworzenia "

Witam uprzejmie,

Przecież pytam o program AXN HD , o którym piszesz , a nie o 5 fragmentach programów , które
wcześniej nagrałeś .
Ja nie mam telewizora Philips z 2016 r. więc edytora listy kanałów nie poszukiwałem .
Mam między innymi telewizor firmy Philips z 2010 r . Nie mam z nim żadnych problemów do dziś i niech tak dalej pozostanie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Tak, nagrałem AXN HD i TTV HD, może trochę niezręcznie to sformułowałem ;)

Witam uprzejmie,

Dlatego dopytywałem :neutral: , gdyż program kodowany , jakim jest program AXN HD powinien być możliwy
do nagrania , a z Twojej wcześniejszej odpowiedzi wynikało , że nie można go nagrać .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

miet55

Member
Bez reklam
Tyle ludzi piszących tu a tak mało konkretnych odp. Już któreś z moich pytań pozostaje nierozwiązane :(
Ponawiam pytanie o edytor list kanałów! Czy jest do tych TV?
Na chwilę obecną doszedłem do tego,że nagrywanie przez "+" na pilocie i wybór " nagrywanie"służy ono do rejestracji i automatycznego zatrzymania nagrywania danej audycji. Dodatkowo można przejść do następnej audycji i dokonać wyboru jej nagrania. Wcześniej pisałem, że przy niektórych programach nie miałem opcji "nagraj" a to dlatego ze nie było aktywnego przewodnika TV.
 
Ostatnia edycja:

TasieK79

Member
Witam, jestem nowy od chwili. Zakupiłem tv 55pus6501 dzieki Waszemu serwisowi. Martwią mnie 2 pytania:
1. na hdmi 1 i 2 nie slychac dzwieku na nc+? przeczytałem, ze sa one dla 4k...
2. wpisujac na YT z tv fraze - 4k - znajdujemy gameplay gier - nie widac obrazu, a jesli jest to jest ekran jest podzielony na 2 czesci - gorna to dwa ekrany i ponizej sa kreski pionowe od polowy ekranu w dol, YT sie zawiesza na innych filmikach

poradziłeś sobie? też miałem z tym problem,nie sprawdzę teraz ale trzeba było zmienić w ustawieniach hdmi na którąś opcję, w razie coś pisz
 

Cavallino

Banned
Ale w trakcie nagrywania nie powinno się nic klikać bo i tak mając jedną głowicę wszystko staje się nieaktywne.

7170 ma dwie głowice, więc pewnie dlatego takie przypadki zdarzają się częściej.
Gdy nagrywa się coś podczas mojej nieobecności w domu, czyli nieużywania tv, takie przypadki skaszanionych nagrań praktycznie nie występują.

Jak dla mnie jest to błąd zarządzania dyskiem, pewnie zbyt kiepskie buforowanie zapisu.
Gdyby nie kombinowali z własnymi formatami, to tematu by pewnie nie było, na fat czy ntfs takie coś się nie zdarza.
 

miet55

Member
Bez reklam
@accu, do dziś wszystkie nagrania jakie zarejestrowałem idzie odtwarzać. Zauważyłem jeszcze jedną zależność a mianowicie to żeby TV za szybko nie włączać po wyłączeniu. Przez kilkadziesiąt sekund dysk jeszcze pracuje. Z dyskiem czy też bez widzę, że TV powinno się ponownie włączać po przynajmniej 30sek. Kiedy szybciej podejmie się próbę kolejnego włączenia, dzieją się różne "cyrki".
 

arcpl

Member
1. Wszystie gniazda HDMI w PUS6561 jak i pewnie 6501 są z obsługą ARC.
więc nie powinno być problemu, ja mam NC+ tylko kablem HDMI podłączony i dźwięk idzie mi z amplitunera do TV po spdif i wraca po HDMI ARC do nc+ świetna sprawa.
2. 4K na Youtube działa u mnie bez problemu gorzej już z 4K HDR bo właśnie wtedy pojawiają się błędy w wyświetlanym obrazie, pewnie trzeba czekać na update youtube na android TV, bo obecna wersja jest z kwietnia 2016 wiec już dosyć stara.


BTW. Mam do was zapytaniena, na pilocie mam przycisk "TV" który autmatycznie przełącza na telewizję cyfrową DVB-T, a mam u siebie NC+, i np. jak bawię się w menu androida i chcę przełączyć na NC+ to muszę dawać Źródła i HDMI, i tutaj właśnie pytanie czy da się skonfigurować ten przycisk "TV" na pilocie aby zamiast "oglądaj tv cyfrową" przełaczał na odpowiednie źródło HDMI gdzie mam NC+?
 

stitooo

New member
Witam ponownie. W sprawie mojego problemu poziomych lini na ekranie - Philips zakwalifikował matryce do wymiany. Do 3 dni roboczych mają pojawić się fachamani z serwisu i wmiare możliwości wykonać naprawe na miejscu.

Daje temu TV drugą szanse. Zobaczymy jak będzie wyglądać nowa matryca.

Wmiędzyczasie taka sprawa do was. Na starym Samsungu (nie smart TV) miałem takiego dongla z androidem po HDMI do tego dongla miałem podpięty po usb 3.0 dysk 250GB - obsługa kropka w kropkę jak android TV na Philipsie z tą różnica że tam miałem na tym dysku zarówno odczyt jak i zapis. W Philipsie wywala mi że dysk jest tylko do odczytu ? Da się to jakoś zmienić ?

Na forum philipsa wyczytałem że można sformatować w menu dysk zew. pod nagrywanie, co też uczyniłem, TV uruchamia się ponownie i nagle zamiast pamięci wew. 8GB mam 64GB (zapis odczyt) a gdzie pozostałe ~190Gb dysku ? Da się jakoś zrobić aby TV w tym trybie "nagrywania" widział cały dysk a nie tylko 64GB ?

PS podłączałem dysk do laptopa z Ubuntu, dysk jest wykrywany jako partycja 250GB XFS - bez możliwości podglądu (komunikat dysk jest zaszyfrowany) jakiś pomysł ?
 

bluray

Banned
Co nagrywa TV ?
programy z DVB-t ale czy także TV SAT (z wew. tunera czy z zew. tunera) i czy z tunera Cable ?
Myślałem, że tylko DVB-T.
 

Cavallino

Banned
Na forum philipsa wyczytałem że można sformatować w menu dysk zew. pod nagrywanie, co też uczyniłem, TV uruchamia się ponownie i nagle zamiast pamięci wew. 8GB mam 64GB (zapis odczyt) a gdzie pozostałe ~190Gb dysku ?

Na innej partycji?
Czy jak coś nagrasz z tv to widac to nagranie na tych 64 GB?

Obstawiam że nie i że nagranie masz na partycji której nie widzisz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Telewizor sformatował ci dysk jako dodatkowa pamięć a nie jako dysk zewnętrzny do nagrywania. Też to miałem ale sformatowałem podobnie z innego poziomu i już mam 250 GB.
 
Do góry