Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

stitooo

New member
Na innej partycji?
Czy jak coś nagrasz z tv to widac to nagranie na tych 64 GB?

Obstawiam że nie i że nagranie masz na partycji której nie widzisz.

Na to pytanie nie odpowiem bo nie oglądam telewizji na tym TV :)

Telewizor sformatował ci dysk jako dodatkowa pamięć a nie jako dysk zewnętrzny do nagrywania. Też to miałem ale sformatowałem podobnie z innego poziomu i już mam 250 GB.

Mógłbyś rozwinąć myśl. Sformatowałeś dysk z poziomu TV i masz dostępne całe 250GB ? Jak się nazywa ta opcja, gdzie jej szukać. A może chodzi o formatowanie z poziomu pc/laptopa. Jaki masz format na tym dysku ntfs exfat ? Zależy mi na tym aby TV widziała cały dysk 250GB i było on w trybie odczyt/zapis.
 

Cavallino

Banned
Sformatowałeś dysk z poziomu TV i masz dostępne całe 250GB ? Jak się nazywa ta opcja, gdzie jej szukać. A może chodzi o formatowanie z poziomu pc/laptopa. Jaki masz format na tym dysku ntfs exfat ? Zależy mi na tym aby TV widziała cały dysk 250GB i było on w trybie odczyt/zapis.

W Ustawieniach masz zapewne opcję formatowania dysku.
U mnie jest całe 120 GB (taki mam dysk).
Format takiego dysku (przynajmniej po sformatowaniu w 7170) jest niewidoczny dla systemu na kompie, więc nie jest to raczej ntfs, tylko jakiś wynalazek.
 

HDTV154

New member
Jeżeli podepnę pod ten telewizor philips 55pus6561 PS4 PRO to będę miał HDR w grach? Czy lepiej kupić zwykłe PS4 SLIM bo HDR będzie niezauważalny?
 

xgrey

New member
Jeżeli podepnę pod ten telewizor philips 55pus6561 PS4 PRO to będę miał HDR w grach? Czy lepiej kupić zwykłe PS4 SLIM bo HDR będzie niezauważalny?



HDR będziesz miał, ale można bez tego żyć, jakiegoś wielkiego szału nie ma, jest lepiej i tyle. Poza tym mylisz trochę wszystko. PS4 slim tez ma HDR, a na PS4 Pro masz HDR oraz obsługę 4K. Jeżeli możesz dołożyć to zdecydowanie lepiej kupić do tego tv PS4 Pro, gry dostosowane do wersji pro będą lepiej wyglądały i działały.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

xgrey

New member
... kupiłem PS4 PRO, teraz pytanie jak włączyć w tym tv HDR?



PS4 Pro ma domyślnie ustawione auto dla rozdzielczości i HDR, jeżeli masz tv wspierający HDR powinno zadziałać automatycznie .
A jak nie to w ustawieniach PS4 masz podkategorie dźwięk i obraz, tam można ustawiać.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Marta84

New member
Gry na Ps4 Pro w 4K/HDR raczej szału nie robią.
Glowny problem to brak antyalisingu w tym trybie.

Cos mi sie wydaje ze i tak wszyscy beda grali w FHD plus antyaliasing plus 60 fps.
 

Felix

New member
Zacznijmy od tego, że nie wszystkie gry będą miały i mają HDR. Mam nadzieję, że wiesz o tym, że lista jest na ten moment dość wąska.

Co prawda spora ilość tytułów zawiera poprawki na 'PRO' (Skalowanie do 4K i/lub lepsza płynność i/lub lepsze detale), ale typowo HDR to chyba 5-7 tytułów na ten moment.

Jednak co ważne:
Settings -> General Settings -> Ultra HD HDMI -> HDMI 1 & 2 -> Zamień domyślne 'UHD 4:2:0' na UHD 4:4:4/4:2:2

W przeciwnym wypadku możesz faktycznie nie mieć wykrywanego HDRa i problemy z 4K. Na XONE S tak miałem przynajmniej.

No i oczywiście konsola musi być podpięta pod HDMI 1 lub 2. (Te na dole)
 

HDTV154

New member
Zacznijmy od tego, że nie wszystkie gry będą miały i mają HDR. Mam nadzieję, że wiesz o tym, że lista jest na ten moment dość wąska.

Co prawda spora ilość tytułów zawiera poprawki na 'PRO' (Skalowanie do 4K i/lub lepsza płynność i/lub lepsze detale), ale typowo HDR to chyba 5-7 tytułów na ten moment.

Jednak co ważne:
Settings -> General Settings -> Ultra HD HDMI -> HDMI 1 & 2 -> Zamień domyślne 'UHD 4:2:0' na UHD 4:4:4/4:2:2

W przeciwnym wypadku możesz faktycznie nie mieć wykrywanego HDRa i problemy z 4K. Na XONE S tak miałem przynajmniej.

No i oczywiście konsola musi być podpięta pod HDMI 1 lub 2. (Te na dole)


Dzięki wielkie. :popcorn:
 

marko666

New member
Mam problem Kupiłem ps pro i po ustawieniach w tv
Settings -> General Settings -> Ultra HD HDMI -> HDMI 1 & 2 -> Zamieniłem 'UHD 4:2:0' na UHD 4:4:4/4:2:2
HDR działa 4 K też chodzi ale po wyłączeniu Tv jak uruchomię konsolę i tv znowu to na HDMI 1 (tam gdzie mam podpiętą konsolę) jest czarny ekran, muszę zmienić na pilocie na HDMI 2 i znowu dać na HDMI 1 i wtedy zaskoczy obraz i tak za każdym razem jak wyłączę tv i konsolę Co to może być ? :(
 

wuj_stach

New member
Podpowie ktoś jak połączyć ten tv z telefonem ? Chciałem przesłać obraz tel na tv i za chiny nie wiem jak to ogarnąć :/ udało się komuś coś takiego zrobić ?
 

torque8

New member
Witam

Nabyłem dzisiaj 49" wersje Philipsa pus6561.
Jak na razie nie mam problemów ze stabilnością systemu o której niektórzy to wspominali.

Natomiast mam dwa pytania w innym temacie.
1. Czy takie podświetlenie matrycy jest standardem dla tego telewizora (załączone zdjęcia) - szczególnie chodzi o lewy dolny róg?
2. Czy ktoś rozwiązał problem z dostępem do HBO GO w tym telewizorze? Nie przyszło mi do głowy, ze aplikacja może tu być nie dostępna i myślałem, że tak jak na samsungu po prostu wpisze PIN TV i wszystko będzie działać...
 

Attachments

  • IMG_20161113_013939.jpg
    IMG_20161113_013939.jpg
    270,7 KB · Wyś: 1071
  • IMG_20161113_013706.jpg
    IMG_20161113_013706.jpg
    299,7 KB · Wyś: 850

mastergc

New member
Cześć,
też się zastanawiam nad tym modelem - teraz w Saturnie można go wyrwać za niecałe 2700 zł. (rabat technologiczny) - jednak ten TV wymaga kalibracji więc musiałbym doliczyć 400 zł. za samą kalibrację...lub poczekać do marca kiedy będą wchodzić nowe modele na 2017 rok.
 

Marta84

New member
Nabyłem dzisiaj 49" wersje Philipsa pus6561.

Natomiast mam dwa pytania w innym temacie.
1. Czy takie podświetlenie matrycy jest standardem dla tego telewizora (załączone zdjęcia) - szczególnie chodzi o lewy dolny róg?

Ja miałam 55pus6561 i 55pus7101 i w obu było podobnie.
Wg moich kryteriow (przesiadłam sie z plazmy) nie dalo sie ogladac wieczorem filmow, bo jakosc była jak na Twoich zdjeciach.
Telewizory odeslalam do sklepu. Napierw 6561, potem po opiniach na forum kupiłam 7101 bo niby mial byc duzo lepszy ale było w praktyce tak samo źle.

Te TV nadaja sie do oglądania w dzien. Wieczorem jest bardzo słabo.
 

Smykoo

New member
Dokładnie. U mnie takich problemów nie ma. Może podświetlenie nie jest jak na plaźmie, ale wieczorem się dobrze ogląda. Jak za tą cene to bardzo dobry tv.

Pozdrawiam,
Smykoo
Wysłane z One Plus
 

arcpl

Member
@marko666
Mam podobnie z podłączonym PC muszę najpierw przełączyć w TV na odpowiednie źródło hdmi gdzie mam kompa i dopiero wtedy w Win10 dać wyświetl na drugim ekranie, bo jak zrobie odwrotnie czyli najpierw przełącze PC a potem wybiore źródło to obraz czarny, to samo pewnie z konsolą czyli najpierw przełaczasz na hdmi gdzie masz konsole i po tym ją uruchamiasz, nie wiem czego to jest wina pewnie oprogramowania, bo na TV LG co mam w drugim pokoju nie ma znaczenia co włączysz wcześniej obraz i tak się pojawi.

@wuj_stach
Ja wyświetlam obraz z telefonu na TV przez funkcję w telefonie Wifi-Display.
Jakość i szybkość działania fenomenalna zero zastrzeżeń czy opóźnień (30mb pasmo 5Ghz)

@torque8
Zdecydowanie tv do wymiany, matryca ma zdecydowanie zbyt duże prześwietlanie zwłaszcza w dolnej krawędzi. Ja mam 55PUS6561 i podświetlanie jest równomierne na całej matrycy (partia z czerwca 2016)
nowe partie też mają problemy z jakimiś pasami pionowymi wiec też zwróc na to uwagę.
Wymień TV na inny egzemplarz.
 

torque8

New member
Ja mam datę produkcji 08.2016.
Pasy pionowe udało mi się zauważyć przy przemieszczającym się jednolitym tle. Aczkolwiek w trakcie normalnego oglądania tego nie zauważam.
Na szarym tle widziałem tez poziomy pasek mniej więcej w połowie ekranu.
Jak wygląda sprawa z HBO GO? Ktoś może pomóc?
Zastanawiam się nad wymianą, tylko nie wiem czy na to samo czy Samsung UE49KU6450S (tutaj nie będzie na pewno problemu z HBO).
 
Do góry