Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

pawel_mack

New member
Komunikat ze sklepu Google
 

Attachments

  • IMG_4915.JPG
    IMG_4915.JPG
    660,6 KB · Wyś: 101

stitooo

New member
Witam. Od kilku dni co jakis czas, wiesza mi sie android i wyświetla taki komunikat, nie mozna wtedy nic zrobić bo po każdym kliknięciu OK albo ZGŁOŚ komunikat pojawia sie na nowo, nie pomaga nawet wyłączenie tv, trzeba wypiąć go z zasilania. Poza tym zauważyłem, ze aplikacja Sklep Google uruchamia sie prawidłowo i to jakby główne menu działa, a po kliknięciu w opcje wyszukania wywala komunikat z zamknięciem aplikacji. Jakies pomysły? Bo naprawdę robi sie to strasznie uciążliwe. Pozdrawiam


Spróbuj wejść w ustawienia ->ustawienia systemu android->urządzenie->aplikacje->aplikacje systemowe i tam odnajdź sklep play oraz leanbacklauncher wchodzisz w obie aplikacje i dajesz odinstaluj aktualizacje oraz wyczyść dane i pamieć podręczą. Jak nie pomoże to TV do ustawień fabrycznych - Zainstaluj ponownie TV czy jakoś tak to było w opcjach.
 

ente

New member
Też się skusiłem na ten TV i obraz jak dla mnie w porządku, pasy pionowe rzeczywiście są, widzę je czasem przy jednolitym tle, bardziej gdy to tło się rusza na boki. Gdybym nie czytał tego wątku to może bym nie widział a tak to już zwróciłem na to uwagę i są. Jednak przy normalnym oglądaniu nic mi nie przeszkadza, jak na cały film wejdzie 2 sekundy jakaś scena gdy to widać to przeżyję, wielkim fanem piłki i sportu nie jestem więc TV zostaje i tu kilka pytań:

Czy posiadając moduł CI+ vectry, będę w stanie coś nagrać na usb lub używać timeshifta?
Czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy TV z użyciem CI+ a dekodera? Mam jeszcze możliwość zmiany. Moduł CI to mniej kabli mniej prądu, mniej pilotów, VOD i tak nie używam więc jeżeli jakość obrazu jest ta sama to zostawiam moduł tylko fajnie jakbym mógł coś też z niego nagrać w razie potrzeby.

Jakie ciekawe aplikacje na początek proponujecie, KODi to już czytałem (jakie dodatki do tego kodi?) tak żeby mieć ciekawe funkcjonalności, ale nie zaśmiecić od razu całego androida syfem. (Będę wdzięczny za jakiś link na priv jeżeli z czegoś korzystaliście i polecacie)

Ambilight - z wideo działa ok, wczoraj oglądałem przyrodniczy z trybem standard i jest bajka :) - ustawienie na audio - nie do końca jest ta czułość na dźwięk jakbym chciał, coś tam mruga na kolorowo ale nie do końca w rytm jak dla mnie, bardziej losowo. Brakuje mi trybu gdzie przy niskich tonach by ambi świecił mocniej i był czuły tak jakby na basy, ale to szczegół. Jakaś zewnętrzna apka do ambilight może jest? Czy tylko to co daje philips w ustawieniach?
 

miet55

Member
Bez reklam
Czy posiadając moduł CI+ vectry, będę w stanie coś nagrać na usb lub używać timeshifta?
Czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy TV z użyciem CI+ a dekodera?

Myślę, że CI+ vectry będzie podobnie współpracował jak CI Smart HD. Przed 4 laty jak kupiłem fila 6007 miałem z tym problem. Nie chciał współpracować z dwiema używanymi przeze mnie częstotliwościami tj. 12.265V i druga której już nie pamiętam. Mogłem z tych częstotliwości oglądać lecz niestety ani nagrywać ani wykorzystywać timeshift. TV od razu się wywalał. Tu tego nie zaobserwowałem, aczkolwiek niekiedy nagrane programy nie mogę odtworzyć. Jeszcze nie doszedłem dlaczego gdyż po nagraniu jest OK! a za jakiś czas nie idzie. I tu może ktoś podpowie dlaczego? Być może dzieje się to po wypięciu dysku albo po restarcie TV.
 

pawel_mack

New member
Spróbuj wejść w ustawienia ->ustawienia systemu android->urządzenie->aplikacje->aplikacje systemowe i tam odnajdź sklep play oraz leanbacklauncher wchodzisz w obie aplikacje i dajesz odinstaluj aktualizacje oraz wyczyść dane i pamieć podręczą. Jak nie pomoże to TV do ustawień fabrycznych - Zainstaluj ponownie TV czy jakoś tak to było w opcjach.

Przy sklep play nie pomogło i teraz pytanie. Jeśli zrobię przywrócenie ustawień fabrycznych to kalibracja tez sie kasuje tak?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

O nagrywaniu programów zakodowanych przy pomocy sparowanego modułu CAM CI+ wersja 1.3 firmy Neotion z kartą chipową operatora kablowego Vectra możesz sobie tylko pomarzyć . Nagrasz tylko
programy nie kodowane . Zresztą operator kablowy Vectra to oficjalnie podaje . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

miet55

Member
Bez reklam
@accu, może wiesz co jest przyczyną w SMART HD, że niekiedy nagrane programy nie mogę odtworzyć. Po nagraniu jest OK! a za jakiś czas nie idzie. Być może dzieje się to po wypięciu dysku albo po restarcie TV.
 

ente

New member
Witam uprzejmie,

O nagrywaniu programów zakodowanych przy pomocy sparowanego modułu CAM CI+ wersja 1.3 firmy Neotion z kartą chipową operatora kablowego Vectra możesz sobie tylko pomarzyć . Nagrasz tylko
programy nie kodowane . Zresztą operator kablowy Vectra to oficjalnie podaje . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Oficjalnie to czytałem, że nie ma możliwości, ale myślałem, że nieoficjalnie coś da radę z pomocą jakiejś apki androida np. ;) a orientujesz się jak to w przypadku drugiej opcji"
- dekoder Vectry bez nagrywarki podłączony przez HDMI a nagrywanie z poziomu TV z podpiętym dyskiem - też nie zadziała? Jedynym sposobem jest branie od nich dekodera z nagrywarką?:?
 

accu

New member
Bez reklam
Tu tego nie zaobserwowałem, aczkolwiek niekiedy nagrane programy nie mogę odtworzyć. Jeszcze nie doszedłem dlaczego gdyż po nagraniu jest OK! a za jakiś czas nie idzie. I tu może ktoś podpowie dlaczego? Być może dzieje się to po wypięciu dysku albo po restarcie TV.

Witam uprzejmie,

Myślę , że niektóre programy , które nagrałeś , mają licencję i po pewnym krótkim okresie czasu , kiedy to można je wyświetlić (ten czas trwa najczęściej od 90 minut do 180 minut od czasu zakończenia nagrywania danego programu) po prostu wygasają i dlatego ich nie można później wyświetlić .(odtworzyć):neutral: Rozumiem , że po nagraniu danego programu , sprawdziłeś , czy program się nagrał poprawnie i za jakiś czas chciałeś go sobie ponownie odtworzyć .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ente

New member
Witam uprzejmie,

Myślę , że niektóre programy , które nagrałeś , mają licencję i po pewnym krótkim okresie czasu , kiedy to można je wyświetlić (ten czas trwa najczęściej od 90 minut do 180 minut) po prostu wygasają i dlatego ich nie można później wyświetlić .(odtworzyć):neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Czytałem coś o zmianie szyfrowania po jakimś czasie. Czyli nagrywa się, możesz odtwarzać dopóki nie zmieni się szyfrowanie i później już nagrania nie działają.

Czyli na logikę takie zachowanie pozwala na timeshift, ale nie pozwala na nagrywanie w celu późniejszego odtworzenia? Można sobie nagrywać i przewinąć tam z godzinę dwie i później już jest bezużyteczne.
 

accu

New member
Bez reklam
Oficjalnie to czytałem, że nie ma możliwości, ale myślałem, że nieoficjalnie coś da radę z pomocą jakiejś apki androida np. ;) a orientujesz się jak to w przypadku drugiej opcji"
- dekoder Vectry bez nagrywarki podłączony przez HDMI a nagrywanie z poziomu TV z podpiętym dyskiem - też nie zadziała? Jedynym sposobem jest branie od nich dekodera z nagrywarką?:?

Witam uprzejmie,
Niestety , ale nie zadziała .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Cavallino

Banned
@accu, może wiesz co jest przyczyną w SMART HD, że niekiedy nagrane programy nie mogę odtworzyć. Po nagraniu jest OK! a za jakiś czas nie idzie. Być może dzieje się to po wypięciu dysku albo po restarcie TV.

W sensie że odtwarzanie zatrzymuje się po jakimś czasie i już nie można go puścić dalej?
Mam to samo w 7170, na CAm z kablówki Inea.
Wydaje mi się, że przyczyną jest błąd na dysku, bo ta sytuacja pojawia się w tym momencie nagrania, w którym coś w trakcie nagrywania zacząłeś robić z tv, np, przesunąłeś timeshifta, zmieniłeś kanał itd.
 

portalg

New member
Witam, testuję konsolę PS4 w połączeniu z HDR. Odpaliłem Uncharted 4 i obraz przyjmuje zielone kolory. Pierwsze moje pytanie to jak macie ustawioną opcję HDMI Ultra HD -> HDMI1&2 -> UHD 4:0:0; UHD 4:4:4/4:2:2; UHD wył? Doszedłem do tego, że po wyłączeniu w Obraz->Zaawansowane->Komputer, HDR działa OK, ale wcześniej po to włączałem to opcję, żeby obraz z konsoli miał jak najlepszy input lag. Ktoś jest coś w stanie na to powiedzieć?
 

miet55

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że przyczyną jest błąd na dysku, bo ta sytuacja pojawia się w tym momencie nagrania, w którym coś w trakcie nagrywania zacząłeś robić z tv, np, przesunąłeś timeshifta, zmieniłeś kanał itd.
Ale w trakcie nagrywania nie powinno się nic klikać bo i tak mając jedną głowicę wszystko staje się nieaktywne.
 

arcpl

Member
Odpalcie na youtube w Waszych philipsach filmik "World in HDR" z kanału Jacob + Katie Schwarz, i napiszcie czy wam się prawidłowo odpala, bo u mnie normalnie , artefakty i kwadraty pasy w róźnych kolorach, hymm.
Niby youtube od dziś wprowadził hdr aplikację mam najnowszą youtube telewizor hdr w 4k odpala bo ogladalem juz tak parę filmów tylko ten youtube coś krzaczy.
 

accu

New member
Bez reklam
Przyjrzę się dokładnie w jakich okolicznościach "wygasa" możliwość odtworzenia.

Witam uprzejmie,

Podałem tylko , jedną z możliwych przyczyn , dlaczego niektórych nagrań nie można odtworzyć .
W zasadzie używając modułu CAM CI SMART HD kodowanego w systemie Conax , który
nie jest parowany z kartą , praktycznie większość dostępnych programów powinna się dać nagrywać
bezproblemowo . Może tak być , że przyczyna tkwi gdzie indziej .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Może tak być , że przyczyna tkwi gdzie indziej .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nagrałem sobie 5 fragmentów: 1,2,Postat,TVN, TVN24. Grzebałem coś przy USB tzn. wkładałem pendriva - odtwarzałem z niego etc. W pewnym momencie nie mogłem już włączyć żadnego z nagranych na dysk programów. Po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu dalej mogę je odtwarzać. Na dole w prawym rogu pojawił się komunikat o niemożliwości odtworzenia.
 
Do góry