Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

miet55

Member
Bez reklam
Doczytałem że pendrive potrafi wytrzymać od 5000 do 100 000 cykli. Nie wiem jak dla potrzeb np. timeshiftu sobie liczy te cykle. Zakładając, że TV jest włączone średnio 6h. Nie wiem czy był to przypadek czy faktycznie ilość cykli uwaliła mojego. Parę lat temu używałem Xportera i po 2 miesiącach padł. Całe szczęście, że wymieniono w ramach gwarancji.
 

stitooo

New member
Witam!

Po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na zakup philipsa 49pus6401/12. Martwi mnie jedna sprawa, mianowicie na szarych tłach (menu) opcje w aplikacji YT oraz w filmach z szarą kolorystyką widzie poziome pasy. Pierwszy zaczyna się po 9cm od góry następny w połowie ekranu i 3 na dole. Nie widać tego efektu na żadnych planszach testowych (RGB) ani na białym ani na czarnym tle. Z bliska każdy pas zaczyna się tak jakby od migającej pulsującej lini o szerokości kilku pixeli (ewidentnie widać że ta pozioma linia mam troszkę iny kolor niż obraz powyżej i poniżej) Dodatkowo widać ze linia raz jest wyżej raz niżej...


Jak myślicie jest to ten słynny banding czy jakaś inna wada matrycy ? Do tej pory od 2009 raku korzystałem z 32 TV Samsung i tam takich jaj nie było.....
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Jak długo trwa przełączanie pomiędzy kanałami HD (zakodowanymi) z wykorzystaniem modułu CAM? U mnie dość długo, czyli ok.3sek i nie wiem czy to nie jest przypadkiem wina modułu. Jutro mam dostać inny do testów.
 

bluray

Banned
Lionel ma rację, lepiej dołożyć do 3 000 zł kolejne 2 500 zł i kupić Panasa czy SONY.

W tej cenie nie kupisz UHD, 120 Hz, full Android, HDR, USB 3.0.
Dodatkowo masz Ambilight i klawiaturę na pilocie.
 

stitooo

New member
Lionel ma rację, lepiej dołożyć do 3 000 zł kolejne 2 500 zł i kupić Panasa czy SONY.

W tej cenie nie kupisz UHD, 120 Hz, full Android, HDR, USB 3.0.
Dodatkowo masz Ambilight i klawiaturę na pilocie.

Dokładnie bluray. Następnym razem kupie najdroższy TV najlepiej w cenie 3x większej niż pozwala mi mój budżet, wtedy napewno uniknie wszelkich usterek.
Sądząc po długości wątku jest tu na forum pewnie więcej takich "mistrzów świata" jak ja:krol: (Dzięki Lionel) ponawiam pytanie, czy ktoś doświadczył jeszcze problemu z poziomymi liniami, pasami?

W poprzedniku (samsung) padła płyta główna. Zgłosiłem problem na infolini, przyjechali do domu panowie z serwisu, wymienili płytę na miejscu. Jak wygląda sprawa serwisu u Philipsa? Czy ktoś ostanio przerabiał serwisowanie swojego TV?

Będę wdzięczny za informacje
 
Ostatnia edycja:

mziel

New member
Sądząc po długości wątku jest tu na forum pewnie więcej takich "mistrzów świata" jak ja:krol: (Dzięki Lionel)
Wiedząc o pasach i przycinkach z androidem też się zdecydowałem - póki co tv raz się zawiesił na kodi (program zewnętrzny więc też trochę inaczej), bez problemu działa netflix, streaming 4k i wykorzystanie jako tv pod zewnętrzny tuner.

W tej cenie nie znam nic lepszego.
 

Lionel

New member
Lionel ma rację, lepiej dołożyć do 3 000 zł kolejne 2 500 zł i kupić Panasa czy SONY.

Gdzie ja coś takiego napisałem ? Ogarnij się w porę i nie wmawiaj mi takich rzeczy.
Po prostu podsumowałem post kolegi. Prześledził cały wątek, gdzie wiele osób co chwilę wytykało wadę tego modelu (na 99.9% każdy 6561 ma banding/DSE), mimo to kupił i teraz płacze, że ma pasy...
Bądźmy poważni.
W przypadku 6561 (zresztą nie tylko, seria 7 też ma banding) trzeba zadać sobie jedno zayebiście ważne pytanie - płacę tylko 3tysie i mam full wypas opcje ALE Z BANDINGIEM! Albo dokładam 1.5tysia i mam czyściutką matrycę tak jak bozia przykazała. Amen.

Kilkanaście dni temu napisałem do @kikiego, żeby wysłał mi filmik z testem na banding tego modelu, bo jestem poważnie zainteresowany zakupem, nawet chciałem zapłacić 400zł za firmowy transport i prezentację w domu. Do dziś cisza...
Tu na forum też były prośby, żeby ktoś wrzucił filmik ze swoim modelem bez bandingu...Także cisza.
Wniosek jest prosty.
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
Nie jestem purystą video, raczej zwykłym kowalskim chcącym nowy TV do 3tyś a do zakupu skusiły mnie bajery w postaci androida i ambilight oraz stosunkowa dobra cena. Nigdy mnie tam jakiś banding ani clouding specjalnie nie raził. Co innego wypalone pixele albo tak jak w tym wypadku 3 poziome linie. Linie maja z 2mm grubości jedna jest jaśniejsza druga ciemniejsza i z bliska widać jak pulsują i mrugają nawet na statycznych obrazach (zdjęcia, menu, stop klatka w filmie) a co kilka sekund przesuwają się kilka pixeli wyżej a potem znów niżej.... Z kanapy (2m) prawie tego nie widać chyba że wejdę do menu lub jest coś jasnego szarego wyświetlana...
 

111kris

New member
Lionel wyluzuj bo to nie ma sensu. Dla kolegi bluray jakakolwiek negatywna opinia na temat Philipsa jest wyssana z palca. Niektórzy twierdzą, że "Dobra zmiana" jest super i tak musi być i nie przyjmują innej retoryki. Czas przyjąć chyba w końcu do wiadomości, że te tv mają poważne wady (inne marki oczywiście nie są bez wad) i sama cena i dobre parametry im mogą nie pomóc. Jest 120 Hz i HDR ale obraz kiepski, brak czerni, zawiechy, banding. Dajcie ludziom wybór nie zachwalając na siłę danego tv ale pisząc fakty.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Nie jestem purystą video, raczej zwykłym kowalskim chcącym nowy TV do 3tyś a do zakupu skusiły mnie bajery w postaci androida i ambilight oraz stosunkowa dobra cena. Nigdy mnie tam jakiś banding ani clouding specjalnie nie raził. Co innego wypalone pixele albo tak jak w tym wypadku 3 poziome linie. Linie maja z 2mm grubości jedna jest jaśniejsza druga ciemniejsza i z bliska widać jak pulsują i mrugają nawet na statycznych obrazach (zdjęcia, menu, stop klatka w filmie) a co kilka sekund przesuwają się kilka pixeli wyżej a potem znów niżej.... Z kanapy (2m) prawie tego nie widać chyba że wejdę do menu lub jest coś jasnego szarego wyświetlana...

To o czym mówisz nie podlega pod banding, jakaś wada matrycy musi być i trzeba tv wymieniać :(

@Lionel:
Pytam z ciekawości, bez żadnych podtekstów, bo wiem, że TV szukałeś pod piłkę nożną, a ten Philips to faktycznie porażka pod tym względem. Udało Ci się jakiś ciekawy model już upolować drożej / w tej samej cenie? Zerknąłbym co ciekawego.

Pewnie jakbym miał budżet większy, to zdecydowałbym się na Samsunga 55" KS8000 (SUHD), ale to właśnie prawie 2x tyle (7450 zł vs 3850 zł)

W tej cenie z Philipsa jestem zadowolony, nie ukrywam tego, ale są wady tego TV, które rozumiem, że mogą przeszkadzać.
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
To o czym mówisz nie podlega pod banding, jakaś wada matrycy musi być i trzeba tv wymieniać :(

Tz linie są w kolorze tego co się dzieje na ekranie ale o kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze i się odznaczaj na całości.

Wczoraj wyglądało to tak

3bdb456aa391a108.jpg


A dziś pasków od góry jest wiecej

db2b283d5ddacc5f.jpg



80dbdf59f1e31662.jpg


Wielu forumowiczów oddawało swoje Philipsy na gwarancje. Jakieś porady ? Dzwonić do Philipsa na infolinie od TV 22 397 15 04 czy może bezpośrednio do serwisu do mik.radom.pl
Jak z transportem do serwisu ? Dobrze wspominam serwis Samsunga przyjechali do domu i naprawili na miejscu nic nie płaciłem. Ciekaw jestem jak to wygląda w wypadku Philipsa, nic nie piszą na stronie o gwarancji door to door a nie ukrywam że pudło od 49calowca jest dość duże.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Jakieś dzikie cuda macie z waszymi egzemplażami jakieś pasy, smugi i inne niedoswietlenia, może jakaś partia wadliwa, ja kupowałem swój 55PUS6561 z 4 miesiące temu i do jakości obrazu nie mogę się przyczepić, jedynie do kwestii i braków softwarowych i wciąż nierozwiązanego problemu z źle działającym algorytmem PNM. (opisywałem co i jak)

jak macie jakieś smugi, pasy czy inne cuda to na wymiane jutro rano na nowy egzemplarz i po problemie xD
Mnie wkurza to że wciąż nie ma nowego update gdzie jest marshmallow czy to nugat ja się pytam? support że hej.
 

Lionel

New member
Lionel wyluzuj bo to nie ma sensu. Dla kolegi bluray jakakolwiek negatywna opinia na temat Philipsa jest wyssana z palca. Niektórzy twierdzą, że "Dobra zmiana" jest super i tak musi być i nie przyjmują innej retoryki. Czas przyjąć chyba w końcu do wiadomości, że te tv mają poważne wady (inne marki oczywiście nie są bez wad) i sama cena i dobre parametry im mogą nie pomóc. Jest 120 Hz i HDR ale obraz kiepski, brak czerni, zawiechy, banding. Dajcie ludziom wybór nie zachwalając na siłę danego tv ale pisząc fakty.

W innych tematach także "atakuje" userów...Wygląda mi na zwykłego naganiacza. Nie ma sensu reagować na takie zaczepki.

Wracając do 6561 - nie spotkałem jeszcze modelu bez bandingu, a widziałem ich na żywo ponad 20...Ponadto na wrzuconych tutaj filmikach także był banding.
Śmiem twierdzić, że każdy 6561 ma banding jak i seria 7...
Od @kikiego także chciałem kupić 6561 bez bandingu - zupełna cisza, więc chyba się na da.

@Lionel:
Pytam z ciekawości, bez żadnych podtekstów, bo wiem, że TV szukałeś pod piłkę nożną, a ten Philips to faktycznie porażka pod tym względem. Udało Ci się jakiś ciekawy model już upolować drożej / w tej samej cenie? Zerknąłbym co ciekawego.
Cały czas szukam - obecnie najbardziej interesuje mnie Sony KD-49XD8305 za ok. 5tys.
Opinie ma dobre, muszę jeszcze na żywo go zobaczyć. Jest jeszcze szansa, że zjedzie z ceny na święta ;)
Wolę dołożyć i olać ten cały ambilajt, ale za to mieć czyściutki obraz ;)
Dla mnie w TV matryca to podstawa, a wszystko inne to tylko dodatki.
 

pawel_mack

New member
Witam. Od kilku dni co jakis czas, wiesza mi sie android i wyświetla taki komunikat, nie mozna wtedy nic zrobić bo po każdym kliknięciu OK albo ZGŁOŚ komunikat pojawia sie na nowo, nie pomaga nawet wyłączenie tv, trzeba wypiąć go z zasilania. Poza tym zauważyłem, ze aplikacja Sklep Google uruchamia sie prawidłowo i to jakby główne menu działa, a po kliknięciu w opcje wyszukania wywala komunikat z zamknięciem aplikacji. Jakies pomysły? Bo naprawdę robi sie to strasznie uciążliwe. Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG_4914.JPG
    IMG_4914.JPG
    626,1 KB · Wyś: 101
Do góry