Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Rokko32

New member
A Ja mam takie pytanie o przełączanie kanałów czy w tym modelu w miarę szybko zmienia się kanały czy trzeba czekać dość dłuższą chwilę?, bo znajoma ma starszy model Philipsa i przełączanie kanałów to tragedia, trwa to bardzo długo i bardzo irytuje.
 

marko666

New member
@arcpl dzięki za odp

Czyli nie tylko ja mam z tym problem i jest tak jak zauważyłem, nie zawsze (nie przy każdym takim uruchomieniu) ale dzieje się tak jak załączę najpierw konsolę potem tv to obraz jest czary i nic nie mogę zrobić. A jak załączę najpierw tv a potem konsolę jest zawsze ok Dziwne to bo miałem wiele tv i monitorów z konsolą i nigdy z czymś takim się nie spotkałem

Ale na zwykłym PS4 tak mi się nie działo, teraz kupiłem PS4 pro i jest inny kabel hdmi, inna rozdzielczość, zmienione ustawienia wyświetlania na UHD 4:4:4/4:2:2 Może z tym sobie nie radzi
 
Ostatnia edycja:

torque8

New member
A Ja mam takie pytanie o przełączanie kanałów czy w tym modelu w miarę szybko zmienia się kanały czy trzeba czekać dość dłuższą chwilę?, bo znajoma ma starszy model Philipsa i przełączanie kanałów to tragedia, trwa to bardzo długo i bardzo irytuje.

4-5s od kliknięcia w numer kanału (antena naziemna).
 

bluray

Banned
Przełączanie kanałów DVB-T czy DVB-C, DVB-S/S2 trwa długo. W każdym TV.
DVB-T - zależy czy przełączamy w ramach tego samego MUX-a (inaczej z TVP 1 HD do TVP Info ( ten sam MUX) czy na POLSAT (Mux inny). A masy tuz MUX 8.
Podobnie jest z SAT TV , inny satelita to inny czas alokacji czyli dostrojenia. Kupta se DVB-T external Tuner (80 złoty) i wszystko śmiga poniżej 1 sekundy. Dodatkowo możemy nagrywać PEN DRIVE i oglądać inne muxy po kablu antenowym z wyjścia antenowego z DVB Tunera. NAMAWIAM do zakupu tunera EX DVB T. To tylko 80 zl.
 

Felix

New member
Ja miałam 55pus6561 i 55pus7101 i w obu było podobnie.
Wg moich kryteriow (przesiadłam sie z plazmy) nie dalo sie ogladac wieczorem filmow, bo jakosc była jak na Twoich zdjeciach.
Telewizory odeslalam do sklepu. Napierw 6561, potem po opiniach na forum kupiłam 7101 bo niby mial byc duzo lepszy ale było w praktyce tak samo źle.

Te TV nadaja sie do oglądania w dzien. Wieczorem jest bardzo słabo.

Ten lewy dolny róg to jest jakaś porażka. Przyznaję, że też mam nierównomierną czerń, ale w żadnym miejscu nie ma czegoś takiego jak z lewej na dole na zdjęciu, to musi psuć efekt jakiegokolwiek filmu wieczorem. :/

Cześć,
też się zastanawiam nad tym modelem - teraz w Saturnie można go wyrwać za niecałe 2700 zł. (rabat technologiczny) - jednak ten TV wymaga kalibracji więc musiałbym doliczyć 400 zł. za samą kalibrację...lub poczekać do marca kiedy będą wchodzić nowe modele na 2017 rok.

Teoretycznie to wszystkie telewizory wymagają kalibracji, nie wiem czy jest jakiś model, który w żadnym stopniu kalibracji nie wymaga? W trybie 'Film' jest ok jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów (za dużo niebieskiego, to na pewno), ale wiadomo, że nie idealnie.

Widziałem tę reklamę Saturna i właśnie Philipsa i fakt, że tak tanio raczej nigdzie nie będzie w najbliższym czasie. Sam dałem 3100 zł i myślałem, że to super okazja, także te 2700 zł za telewizor z tymi parametrami to cenowo strzał w dziesiątkę.

Nie mam zamiaru przedstawiać wszystkich zalet telewizora, bo recenzent to już zrobił (pewnie nawet aż za bardzo), natomiast oczywiście są mankamenty, na które musisz zwrócić uwagę i które przeplatają się tutaj od dłuższego czasu. Chociażby banding (sprawdź w sklepie na Pendrive fragment filmu oraz banding test z YT), na pewno nierównomierną czerń (ale to cecha większości tych telewizorów) i pewnie jak wiele osób stwierdzi niestabilność systemu. Jestem po 1.5 miesiąca użytkowania i na to ostatnie nie mogę narzekać, ale też ja mało bardzo smarta używam, tak naprawdę tylko netflixa, który działa akurat wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też mało używam smarta i resztę działa bardzo dobrze.
A w klasie cenowej i tak lepszego nie kupisz.
 

bluray

Banned
No to pewnie EURO obniży do poziomu MSH.


Seria 6561 sprzedaje się w takich ilościach, że "księgowy" może dołować cenę.
Bardzo ciekawy efekt skali.
Ostatni raz mieliśmy coś takiego z Samsungiem H6400 w 2014r.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
@felix, a gdzie ty widzisz 2683? Chyba na saturnie a nie w... ;) W Saturnie jest za 3049PLN

Do dzisiaj jeszcze masz rabat technologiczny na wszelakie sprzęty, promocja trwa od kilku dni. Trąbili o tym chyba nawet w tramwaju, a może nawet na wspomnianym Saturnie.

Rabat nalicza się automatycznie w koszyku, wystarczy dodać ten TV za '3049 zł' żeby w koszyku mieć 2683..

Zdjęcie w załączniku żeby nie być gołosłownym.
 

Attachments

  • saturn.jpg
    saturn.jpg
    11,1 KB · Wyś: 34
  • 1EYqUmG.jpg
    1EYqUmG.jpg
    101,9 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Sorry, przepraszam :)
szok... mój jest za 3 079,00 zł

Wiem co czujesz, sam 3099 zł dałem i myślałem, że super trafiłem, a było to bardzo niedawno. :)
Tzn. wiadomo, że nie narzekam, bo taka też kolej rzeczy, że sprzęt tanieje albo dostaje lepszą obniżkę czasową, ale jednak 3100 zł, a 2700 zł to różnica ogromna.
 

bluray

Banned
Na pocieszenie:
Nowy FW 1.15.64. dla serii 6401, 6501, 6521, 6551, 6561, 6581, 7101, 7181, 7601. Jeszcze nie wiem co wnosi bo ściągam.
 

jmahorow

New member
Jest, ja wczoraj wgrałem z usb, bo z internetu nie chciał się sciagnac. Philips nie poprawił linku na swojej stronie dalej się wyświetlalo 1.15.15. Jednak pokusiłem się ściągnąć i sprawdzić jego wersję i bingo. Jest nowa wersja z października. Napisałem na infolinie, żeby poprawili nazwę linku i ustalili czemu w automacie się nie pobiera :)

Send by HTC 10
 

bluray

Banned
Na pocieszenie nowy FW dla 6401, 6501, 6521, 6551, 6561, 6581, 7101, 7181, 7601.

•Stability
•Out of memory error fixed
•process ord.droidtv.eum has stopped when exit help mode
•PQ of SDR is applied to HDR content after power cycle
•Set is not going back to full standby after 6am
•Wi-Fi Connection is lost after Standby Wake up (Wake on Wireless ON)
•BT RC connection loss issue observed after standby wake-up

W opisie nie nic o opcjach HDR ?!
 
Do góry