Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

FoX88

New member
Może jeszcze wyślijcie sobie foty kto ma większego?

Odpisałem, bo ile można za każdym razem czytać, że jak ktoś źle pisze o Philipsie 6561, to znaczy, że tego TV nie ma albo, że jest promotorem jakiejś innej marki (zazwyczaj Bluray pisze o Sony).

Tym bardziej, że ani nie wieszam psów na Philipsie ani nie jadę po modelu samym, wskazuję jedynie co jest gorsze/lepsze, w jakim przypadku warto dopłacić itd.
 

111kris

New member
Minęła godzina i fotki brak... Gratulacje FoX88.
Choć ludzie systematycznie czytający forum już wiedzą kto wciska totalną ciemnotę (że też niektórzy nie mają wstydu, sumienia i kręgosłupa moralnego), to warto od czasu do czasu o nich napisać aby nowi użytkownicy nie brali ich bzdur pod uwagę.
 

moniek92

New member
jestem posiadaczem tego philipsa od jakichś 3 tygodni i nie wiem czy użytkownicy tutaj wciskają ciemnotę, czy nie - bądź co bądź telewizor mi się podoba. w cenie do 3k (49"), z moimi preferencjami nie znalazłem lepszego modelu.
mam bezpośrednie porównanie do sony kdl-43W809C (100 Hz VA FHD) i samsunga UE55J6370U - chyba 60 Hz UHD. na tle tych telewizorów, 49pus6561 wypada znacznie korzystniej - bynajmniej w moim odczuciu. co prawda na sony czerń jest lepsza - bezapelacyjnie, ale same kolory czy nawet reprodukcja treści na fhd (vs 4k w moim) jest słaba.
szukałem czegoś z androidem, matrycą 100/120 Hz, full hd - ale takich TV już nie ma (polowałem na philipsa 6550 - ale nówki się nie da nigdzie dostać). wiem, że matryca IPS jest "gorsza", lecz w dzień nie ma żadnej różnicy vs VA (mam tu na myśli tego sony, który podobno jest całkiem niezły) - w nocy/wieczorem z włączonym ambilightem również moje oko nie dostrzega różnicy (chodzi o czerń). kolory są na pewno atutem philipsa.
jeśli chodzi o sam system, to jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby się zawiesił (jak to opisują ludzie w necie), chociaż co prawda, pilot czasem "nie łapie", ale jest to chwilowe (zauważyłem, że po dłuższej nieaktywności).
filmy 4k czy to z netflixa/yt czy z pendrive działają bez jakiegokolwiek przycięcia - tak samo filmy z HDR.
co prawda nie widziałem HDR na innym odbiorniku, ale gołym okiem można dostrzec, że jest to lepsza jakość, niż SDR.
ambilight robi robote i jest według mnie fenomenalnym wynalazkiem - chociaż co bardziej ogarnięci, mogą samodzielnie zrobić taki system, przy użyciu diód led + zasilacza + chociażby raspberry (są gotowce), ale to łączny wydatek 200-300zł.
reasumując, nie żałuję zakupu i imo jest to najlepszy zakup do 3k, z tymi parametrami + android + ambilight.
 

iambrg

New member
Fox nie to ze ci nie wierze, ale mógłbyś wrzucić ten sam material (zdjęcie, film obojętnie), w tych samych warunkach zrobiony na forum. Byłoby to dobre porównanie. A i jakbyś to robił to nie zmieniaj kątów widzenia - wal na wprost oczywiście.
 

FoX88

New member
Fox nie to ze ci nie wierze, ale mógłbyś wrzucić ten sam material (zdjęcie, film obojętnie), w tych samych warunkach zrobiony na forum. Byłoby to dobre porównanie. A i jakbyś to robił to nie zmieniaj kątów widzenia - wal na wprost oczywiście.

Philipsa nie mogłem na wprost sfotografować aby było widać karteczkę niżej faktycznie, a na ekran kartki przyklejać nie będę, ale mogę wieczorem ten sam materiał odtworzyć na obu TV i wstawić zdjęcie, nie ma problemu.

Chociaż jeszcze kilka takich wizyt w celu sfotografowania TV i rodzice mnie wezmą za nienormalnego. :D
 

FoX88

New member
Fox nie to ze ci nie wierze, ale mógłbyś wrzucić ten sam material (zdjęcie, film obojętnie), w tych samych warunkach zrobiony na forum. Byłoby to dobre porównanie. A i jakbyś to robił to nie zmieniaj kątów widzenia - wal na wprost oczywiście.

To żeby temat zamknąć i abym nie robił z siebie wariata fotografując w kółko TV, to od razu 2 przykłady. Jeden z pendrive'a, drugi z Netflixa (Better Call Saul S02E04).

Na tym z pendrive'a, tam przebija światło, bo mocno świeci dzisiaj nawet jak całkiem zasłoniłem rolety.

I temat z mojej strony uważam za zamknięty, nawet i po to żeby nie robić śmietnika z tematu.

Poza tym nie wiem czemu się mnie poszczególne osoby czepiają w kwestii Philipsa, kiedy ja złego słowa o marce nie napisałem w żadnym wpisie. Sam model 6561 mi nie pasuje mimo iż długo go testowałem i do dzisiaj na niego często patrzę jak i oglądam filmy i uważam, że mam prawo napisać lub odnieść się do różnych kwestii związanych z TV.

No bez jaj, ludzie oceniają TV na podstawie wizyty w sklepie, a tutaj okazuje się, że przebywanie z telewizorem przynajmniej kilka razy w tygodniu to za mało żeby się wypowiedzieć.
 

Attachments

  • philips.jpg
    philips.jpg
    229,2 KB · Wyś: 66
  • philips1.jpg
    philips1.jpg
    323,9 KB · Wyś: 69
  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    197,3 KB · Wyś: 65
  • samsung2.jpg
    samsung2.jpg
    221,3 KB · Wyś: 63

pepka

Member
Bez reklam
Tu nie trzeba zdjęć i oponii. Cyferki mówią same za siebie... pod warunkiem, że ktoś potrafi czytać i nie stara się zaklinać rzeczywistości.
 

Ajothe

New member
Witam,

Chciałem się podzielić swoją opinią na temat tego telewizora. Jako że mój 6/7 letni obecny telewizor Samsung 37LEC650 jest bardzo mały do oglądania go z odległości 3,0m zainteresowałem się nowym TV o przekątnej 55''. Wybór padł na tego Philips'a ze względu na jego cenę i matrycę 120hz oraz zaciekawienie ambilight'em.

Jakość filmów w 4k jest świetna (Netflix i youtube). HDR w/g mnie jest niezauważalny. Sprawdzałem ten efekt również w grze Forza Horizon 3 na xbox one s i również efektu wow nie dostrzegłem.
Obsługa androida w zakresie youtube / netflix przez wi-fi bardzo dobra. Oglądanie telewizji (UPC)
w porządku. Jeśli kogoś nie stać lub nie ma ochoty zamawiać profesjonalnej kalibracji polecam spróbować we własnym zakresie w/g ustawień z youtuba. Takie ustawienia na ISF dzień / noc bardzo poprawiają realizm kolorów.

Telewizor po czterech dnia użytkowania zwróciłem ze względu na efekt DSE. Obraz przy ruchu kamery wygląda przy tym defekcie na brudny. Dodatkowo widoczne pionowe pasy na jednolitych kolorach co jest bardzo irytujące. Upłynniacz jest całkiem przyjemny (lubie efekt teatru) natomiast zdarzają się artefakty. Ten model miał bardzo minimalny clouding co było dużym plusem, ale w/w wady były nieakceptowalne. Oglądanie nocą filmów np. Daredevil gdzie przeważają ciemne sceny jest nieprzyjemne ze względu na brak czerni. Jeśli ktoś ogląda filmy przede wszystkim nocą odradzam decydowanie się na matryce IPS.

Ogólnie jestem zażenowany, że za taką kwotę otrzymuje się towar z wrodzonymi wadami (bo takie są uroki tej technologii) i żal mi jest sprzedawców, którzy muszą się gimnastykować i robić dobrą minę do złej gry.

Telewizor zwróciłem w sieci Media Markt po kupnie w sklepie stacjonarnym na miejscu
(nie na odległość), za co jestem wdzięczny bo obawiałem się kłopotów ze zwrotem.
Kupno telewizora okazało się na tyle stresujące, że póki co sobie daruję i wrócę do tematu jak padnie mój stary wysłużony LCD.

Pozdrawiam.
 

FoX88

New member
@Ajothe: Jak użytkownik 'bluray' się zaloguje (coś od czasu zdjęć ucichl), to Ci na pewno napisze, że nigdy na oczy tego Tv nie widziałeś i że jesteś promotorem Sony. Co ważne, jak ma w zwyczaju dodawać, płaci Ci Sony po 10 gr za wpis oczerniajacy Philipsa.
 

Ziku90

New member
Przydałby się jakiś kontakt do kolegi który załatwi te 10 groszy za post. Dorobiłbym sobie coś...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
Przydałby się jakiś kontakt do kolegi który załatwi te 10 groszy za post. Dorobiłbym sobie coś...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

No niezły biznes to może być.

Płacą jednak nawet po 40 gr i za maile i za wpisy ('aktywność na forach'), oczywiście wg pewnego użytkownika. :D

Ot, chociażby odpowiedź na negatywny wpis w temacie Philipsa 7181:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1312766-post415.html

+ bonus:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1319108-post76.html
 
Ostatnia edycja:
Ja też podobno dostaję 10 gr od Sony :) Swego czasu jak opisałem jakie wady zaobserwowałem na tym TV to od razu że jestem z konkurencji ... Oddałem to "cudo" po tygodniu. Kupiłem 60J6240i jest dużo lepiej, dalej uważam że PUS 6561 to kiepski bubel - jeśli dla kogoś najbardziej liczy się obraz. Co mi po bajerach typu HDR (którego prawie nie widać ), oraz po co matryca 120Hz skoro nie da się jej zalet wykorzystać, bo PNM nie działa tak jak trzeba.Dodatkowo straszny banding - jak oglądałem Gran Derbi to rzeczywiście kopara mi opadła mój stary JVC gra 100 razy lepiej.
PUS zalety ma dwie, ambi (fajny efekt ) oraz android, ale oby kolejne aktualizacje nie spowodowały jakiś niespodzianek jak to zwykle w Philipsach .Teraz czekam na moje 10 gr komu przesłać numer konta :)
 

Rokko32

New member
Ja też jestem zadowolony z Philipsa pisząc tu parę postów i dostaję 50zł za wpis, kto Mnie przebije?:razz:. I pisze po raz kolejny, że jeśli 'pabloemanuel" nie miał szczęścia i kupił bubla wg Niego i teraz zazdrości innym zadowolonym to nie znaczy że każdy Philips 6561 to bubel, Ja jakoś go kupiłem pół roku temu i nie mam bubla tylko bardzo fajny TV o super wyrazistym obrazie, działającym androidzie i kilku innych fajnych funkcjach.
 
Ostatnia edycja:
Ja też jestem zadowolony z Philipsa pisząc tu parę postów i dostaję 50zł za wpis, kto Mnie przebije?:razz:. I pisze po raz kolejny, że jeśli 'pabloemanuel" nie miał szczęścia i kupił bubla wg Niego i teraz zazdrości innym zadowolonym to nie znaczy że każdy Philips 6561 to bubel, Ja jakoś go kupiłem pół roku temu i nie mam bubla tylko bardzo fajny TV o super wyrazistym obrazie, działającym androidzie i kilku innych fajnych funkcjach.

Spoko że się cieszysz - i tak nie widzę powodu żeby zazdrościć . Widzisz ja uważam że są produkty dobre albo złe - skoro płacę wcale nie małą kwotę to oczekuję że wszystko będzie działać jak należy.
Ty może lubisz wydawać pieniądze i dostawać nie w pełni sprawne produkty z wadami.
Tobie pasuje kiepska czerń, ogromny banding i efekt teatru - dla mnie telewizor ma przede wszystkim mieć dobrą jakość obrazu- reszta to dodatek.
Tego nie dostałem od Philipsa (dostałem w tańszym J6240).
Forum służy do wymiany doświadczeń i opinii więc wchodząc tutaj potencjalny kupujący może poznać różne opinie - i bardzo dobrze.Każdy ma inne wymagania dla mnie PUS 6561 to bubel a ty jesteś zadowolony i tyle.Kupujący po przeczytaniu naszych opinii przynajmniej dowie się że nie do końca producent pisze prawdę w specyfikacji oraz że testy nie są do końca wiarygodne.
Ale pisanie że to idealny TV i nie ma konkurencji w klasie cenowej to przegięcie. Bo jak komuś zależy najbardziej na jakości obrazu to Philips jest bardzo przeciętnym telewizorem z wieloma wadami ( z wypasioną papierową specyfikacją ).
 

Rokko32

New member
Spoko że się cieszysz - i tak nie widzę powodu żeby zazdrościć . Widzisz ja uważam że są produkty dobre albo złe - skoro płacę wcale nie małą kwotę to oczekuję że wszystko będzie działać jak należy.
Ty może lubisz wydawać pieniądze i dostawać nie w pełni sprawne produkty z wadami.
Tobie pasuje kiepska czerń, ogromny banding i efekt teatru - dla mnie telewizor ma przede wszystkim mieć dobrą jakość obrazu- reszta to dodatek.
Tego nie dostałem od Philipsa (dostałem w tańszym J6240).
Forum służy do wymiany doświadczeń i opinii więc wchodząc tutaj potencjalny kupujący może poznać różne opinie - i bardzo dobrze.Każdy ma inne wymagania dla mnie PUS 6561 to bubel a ty jesteś zadowolony i tyle.Kupujący po przeczytaniu naszych opinii przynajmniej dowie się że nie do końca producent pisze prawdę w specyfikacji oraz że testy nie są do końca wiarygodne.
Ale pisanie że to idealny TV i nie ma konkurencji w klasie cenowej to przegięcie. Bo jak komuś zależy najbardziej na jakości obrazu to Philips jest bardzo przeciętnym telewizorem z wieloma wadami ( z wypasioną papierową specyfikacją ).
Cały czas piszę że Ja kupiłem pełnosprawny telewizor, mam dobrą czerń jak na IPS, banding praktycznie nie zauważalny a efektu teatru nie mam wcale. Wydałem pieniądze i wcale nie żałuje i proszę przestań Mi wmawiać że mam telewizor z wadami, pisze po raz kolejny to że Ty kupiłeś wadliwy egzemplarz to nie znaczy że każdy taki kupił. Już dawno nie masz Philipsa a dalej siedzisz na forum tego telewizora i wylewasz swoje żale, rozumie że pewnie tęsknisz za Nim, ale jaki to ma sens każdą pozytywną opinie zaraz sprowadzać do wad. Na szczęście zaraz wchodzą nowe modele i może temat Philipsa PUS6561 się skończy :)
 

Ziku90

New member
(...) pisze po raz kolejny to że Ty kupiłeś wadliwy egzemplarz to nie znaczy że każdy taki kupił. Już dawno nie masz Philipsa a dalej siedzisz na forum tego telewizora i wylewasz swoje żale, rozumie że pewnie tęsknisz za Nim, ale jaki to ma sens każdą pozytywną opinie zaraz sprowadzać do wad. Na szczęście zaraz wchodzą nowe modele i może temat Philipsa PUS6561 się skończy :)

Temat się nie skończy póki będą niezadowoleni użytkownicy i koledzy jak pablomanuel mają tak samo prawo się wypowiadać mimo prób wprowadzenia tu na forum zakazu negatywnych opinii nt. Philipsa. Skoro on kupił wadliwy egzemplarz i nie jest w tym odosobniony, a kolega Rokko32 sprawny, znaczy to jedynie, że firma nie radzi sobie z utrzymaniem jakości swoich wyrobów na jednakowym poziomie, co powinno dać do myślenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry