Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

loituma

New member
Również przetestowałem nowy soft.
Mam natomiast inne pytanie.
Brak mi w wyświetlanym OSD zegarka z aktualnym czasem. Przyzwyczajenie z poprzedniego telewizora.
Najchętniej widziałbym go w OSD wyświetlanym bezpośrednio po przełączeniu kanału, oraz po wywołaniu info o aktualnie oglądanym programie wciskając klawisz + na pilocie.
Czy jest na to jakiś myk?

Czy przeoczyłem może jakieś ustawienia menu, czy nie ma opcji na wyświetlenie zegara w tych miejscach?
Ktoś coś wie?
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Nie ma takiej możliwości. Mi też czasem go brak, zrekompensowałem to radiobudzikiem do szafki RTV. Głownie chodziło mi o noc. Aktualny czas jest jedynie w EPG.
 
HDR przy takiej jasności matrycy jaką ma PUS 6561 to z jakiej odległości oglądać żeby zobaczyć? 20 cm od ekranu ?.Ostatnio widziałem porównanie plików HDR na PUS6561 i KS7000 :) Na KS 7000 to rzeczywiście widać różnicę ale na PUS 6561 to leciutkie rozjaśnienie nie robiące żadnego wrażenia ....
 

iambrg

New member
HDR przy takiej jasności matrycy jaką ma PUS 6561 to z jakiej odległości oglądać żeby zobaczyć? 20 cm od ekranu ?.Ostatnio widziałem porównanie plików HDR na PUS6561 i KS7000 :) Na KS 7000 to rzeczywiście widać różnicę ale na PUS 6561 to leciutkie rozjaśnienie nie robiące żadnego wrażenia ....

Jakoś ja z 2,5 m widzę sporą różnicę. Nie mowie ze nie moze być lepiej, ale bardzo bym prosił o stonowanie wypowiedzi, bo zaczynają przypominać fakty vs wiadomości.
 
Tak widać ale lekkie rozjaśnienie i tyle...Dopiero modele które mają matryce o wysokiej jasności pokazują prawdziwą różnicę.I żeby nie było to chodzi o materiały filmowe.Bo w grach to rzeczywiście nawet na Philipsie z niską jasnością widać na czym polega HDR. Ale żeby efekt naprawdę robił wrażenie to tylko jasność powyżej 500 nitów- poniżej szczęka nie opada.Druga sprawa to materiały jest ich jak na razie mało i nie wszystkie robią wrażenie.
 

bluray

Banned
400 NIT jest całkowicie wystarczającą jasnością do HDR.
Czy 1000 NIT będzie lepiej ?
Może, ale oko tego i tak nie wytrzyma dłużej niż kilka minut.
Albo okulary przeciwsłoneczne ...

2-3 letnie TV miały jasność na poziomie 250 NIT a i tak tryb jaskrawy był męczący.
 

FoX88

New member
400 NIT jest całkowicie wystarczającą jasnością do HDR.
Czy 1000 NIT będzie lepiej ?
Może, ale oko tego i tak nie wytrzyma dłużej niż kilka minut.
Albo okulary przeciwsłoneczne ...

2-3 letnie TV miały jasność na poziomie 250 NIT a i tak tryb jaskrawy był męczący.

~380 to on ma na planszy UHD Alliance, co nic nie znaczy, bo Samsung KS7000 ma bodajże 1400, ale nie przekłada się to na normalne użytkowanie.

Tutaj test HDRa w 7101 (model wyższy nawet):
"Najjaśniejsza ze scen, blaski słońca przekraczają jasność 2 000cd/m2 358 cd/m2

Zbilansowana scena o średniej jasności nieznacznie wchodzącej w zakres HDR 243 cd/m2

Plansza „L20”. Na takiej robione są testy konsorcjum UHD Alliance 380 cd/m2


Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):
350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR.

351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR.

Testowany telewizor, ze swoją średnią jasnością ok. 310 cd/m2 powoduje, że ledwo widać, że obcujemy z treścią HDR. Chcąc napisać jakieś dobre słowo o tejże technologii powiem, że większa ilość w blaskach robi wrażenie, jednak efekty świetlne nie robią takiego efektu jaki powinny."
 
Skoro producent sprzedaje odbiornik z HDR,to oczekuję prawdziwego HDR a nie ściemy.Niestety ale w PUS6661 jest namiastka HDR i Philips powinien pisać że ten TV odtwarza plik w HDR,ale jasność jest zbyt niska aby chwalić się prawdziwym trybem HDR ( zresztą brak certyfikatu Ultra HD Premium mówi sam za siebie).
 

FoX88

New member
Skoro producent sprzedaje odbiornik z HDR,to oczekuję prawdziwego HDR a nie ściemy.Niestety ale w PUS6661 jest namiastka HDR i Philips powinien pisać że ten TV odtwarza plik w HDR,ale jasność jest zbyt niska aby chwalić się prawdziwym trybem HDR ( zresztą brak certyfikatu Ultra HD Premium mówi sam za siebie).

I tak i nie...

Pokolei, PUS6561 jest sporo tańszy od takiego KS7000 i to jest fakt i nie ma TV w tej cenie z certyfikatem, ale żeby było ciekawiej to obecne IPSy nie mają szans dostać tego certyfikatu, bo nie mają prawa zejść do odpowiedniego poziomu czerni i kontrastu, a nie liczy się wyłącznie jasność na planszy tylko właśnie kilka kolejnych aspektów.

Także z TV na IPS i VA, obecnie tylko VA może dostać certyfikat, jeśli TV w całości spełnia też pozostałe aspekty, choćby wspomniane 1000nitów na planszy UHD Alliance.

Osobiście wolałem dołożyć już, ale też zdaję sobie sprawę, że dla wielu te 3000 zł to i tak za dużo jak na TV, tylko przez to wymagania potencjalnych klientów są nieadekwatne do rzeczywistości, bo każdy chce parametry TV za np. 5000 zł w cenie 3K.

A jeszcze później taki Bluray przychodzi i wkręca, że ten TV nie różni się niczym od droższych znacznie modeli, to potencjalny klient myśli sobie: "Hmm, faktycznie, po co płacić cokolwiek więcej, jak tu wszystko dostanę, nawet 'super hDRa'!"

Tutaj ostatnio jakiś gość wypytuje w kółko czy TCLP60 kosztujący 2500 zł będzie miał matrycę Samsunga KS7000. Nie wiem skąd w ogóle taki pomysł, lol..

Albo trzeba czekać na test nowego TCLa droższego faktycznie na QLED i można porównać co tam będzie za matryca siedziała w tym TCL albo kupić właśnie KSa 7000 jeśli się chce matrycę tego właśnie Samsunga.

Dlatego mi się najbardziej podobają testy rtings, chociaż na początku był dla mnie dziwne. Oni nie biorę pod uwagę żadnego tam jakość/cena, tylko jakość sama i ocenianie w skali 1-10, przez to można samemu porównać 'side-by-side' co zyskujesz i co tracisz kupując droższy/tańszy model.

Rodzice mają tego PUSa6561 i bym go nie kupił, chociażby z tego względu, że oglądam TV wyłącznie na wprost i po ciemku i dla mnie ta czerń na IPSie jest nienadająca, VA też perfekcyjne nie jest, ale głębia czerni w KS7000 to zupełnie inna liga.

Do tego Perfect Natural Motion niestety jest zbyt agresywny nawet na minimum, rodzice bez upłynniacza też oglądają, bo postacie latają na 'minimum', powinno być 1-10 do ustalenia, a ten Minimum to odpowiednik jakiegoś 7/10 w Samsungu, co też by się dla mnie nie nadawało.

Oglądam na KSie na Blu 10, ale na Judder 3, i to max jaki mi pasuje, nie potrafiłbym oglądać z przyjemnością ani na minimum na Philipsie 6561 ani na jakimś 7+ na KSie.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
nowy soft się pojawił 0.6.188.12
Jeszcze nie wgrywałem, z changeloga warto wymienić że, niby poprawili obsługę HDR, stabilność, poprawiono wykrywanie serwerów DLNA, oraz przebudowano panel ustawienia.
 

jbrach

New member
nowy soft się pojawił 0.6.188.12
Jeszcze nie wgrywałem, z changeloga warto wymienić że, niby poprawili obsługę HDR, stabilność, poprawiono wykrywanie serwerów DLNA, oraz przebudowano panel ustawienia.
co najważniejsze ta aktualizacja w końcu naprawiła komunikacje telewizora z mostkiem hue philipsa.
 

bluray

Banned
Ja piszę ocenę HDR na 6561 na podstawie własnego doświadczenia.
Czyli praktyki w domu.
Zamieściłem fotki wyżej.
Mam dema i NETFLIX HDR.
Tryb [HDR jaskrawy] jest w praktyce za jasny.
I to jest kluczowy przekaz dla czytelników.
Żadne 1000 NIT nie jest potrzebne, a pisanie o "prawdziwym HDR" to papka podana wyłącznie dla ukierunkowania zakupów (TV SAMSUNG).

Założę się, że FoX88 nie widział HDR na 6561.
Zrób więc, kolego fotkę z menu HDR i logo Philips i nam tu podaj. To odszczekam.


@jbrach;
wyżej opisałem, że poprawę PQ HDR widać po w/w aktualizacji.
Jakiś tydzień temu pisałem o tym w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Założę się, że FoX88 nie widział HDR na 6561.
Zrób więc, kolego fotkę z menu HDR i logo Philips i nam tu podaj. To odszczekam.

To zakładaj się dalej. Nie komentuję TV, których nie widziałem na oczy. Widzisz żebym gdzieś krytykował jakiś inny model Philipsa? Nie, bo innych telewizorów Philipsa nie miałem, a sam ogląd w sklepie to za mało żeby jakiś TV całkiem skreślić lub ubóstwiać.

Philips 6561 wisi u rodziców, ale sam im tłumaczyłem poszczególne funkcje, zawoziłem ten TV do domu, bo sobie umyślili koniecznie TV z Ambilightem, wyjaśniałem co to w ogóle ten HDR i do dzisiaj jak mają jakieś pytania to pytają i często u nich jestem, to z tym TV też się stykam, ale i filmy na nim oglądałem nie jeden raz, HDR też naturalnie sprawdzałem jak świeci. Sam dla siebie bym go nie chciał.

Proszę zdjęcie z karteczką, jak chcesz to nawet filmik mogę nagrać, jeśli ma Cię to tak usatysfakcjonować.

Duże zdjęcie też załączam tego Philipsa żebyś karteczkę widział.
http://i.i mgur.com/AzYssxS.jpg

Dla odmiany niżej masz mojego KSa 7000 z HDR LG Chess. Jakiś filmik potrzebny też? :)

--

Teraz... ponieważ uważam, że jesteś promotem marki Philipsa, a tak naprawdę nie masz modelu 6561 w domu, to poproszę również o zdjęcie 6561 w warunkach domowych z karteczką z nickiem. :)

Czekam do jutra.
 

Attachments

  • philips.jpg
    philips.jpg
    582,8 KB · Wyś: 206
  • samsung1.jpg
    samsung1.jpg
    362,8 KB · Wyś: 106
Ostatnia edycja:
Do góry